Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi telšiškis, kuris piktinosi Savivaldybės įmonės Telšių butų ūkio darbuotojų, išvežančių fekalijas, elgesiu. Išveždami už „Alkos“ muziejaus, šalia vaikų žaidimų aikštelės buvusį biotualetą bei atlikdami fekalijų rezervuaro valymo darbus, darbuotojai išvažinėjo veją, prinešė purvo ant takelių.
„Vieni už Europos Sąjungos pinigus tvarko viešąsias erdves, o kiti – bjauroja“, – piktinosi vaizdą už „Alkos“ muziejaus išvydę praeiviai.
Telšių butų ūkio specialistė teritorijų priežiūrai Adelija Rubavičiūtė, paklausta apie šį įvykį ir darbuotojų elgesį, teigė, kad darbininkai tiesiog atliko savo darbą.
„Pasibaigė sezonas, tai reikėjo parsivežti tą biotualetą. Gal darbininkai ir užvažiavo ant žolės, bet juk niekaip kitaip ten neprivažiuosi. Žarnas fekalijoms siurbti galėjo nutiesti, tačiau parsivežti biotualetui reikėjo privažiuoti arčiau, per atstumą to nepadarysi“, – aiškino specialistė.
Keletą dienų prieš atliekant minėtus biotualeto pargabenimo ir valymo darbus lauke lijo, todėl, tikėtina, sunkiasvorei mašinai užvažiavus ant vejos, ir liko žymės. A. Rubavičiūtės pasiteiravome, ar prieš atliekant tokius darbus nepagalvota palaukti kitokių orų, kol žemė pradžius arba kol sušals.
„Mes nežinome, kokie orai bus kitą dieną. Esant dideliam šalčiui, viskas gali peršalti ir vėl bus negerai. Buvo atlikta tualeto dezinfekcija, o išvalę jo negalime palikti: kitaip žmonės vėl sugalvos juo naudotis“, – situaciją komentavo pašnekovė.
Specialistė teritorijų priežiūrai prisipažino nemačiusi, kaip atlikus darbus atrodė veja prie žaidimų aikštelės, tačiau pažadėjo, jog įvertinus situaciją ir nusprendus, kad gamtai padaryta žala, aplinka bus sutvarkyta.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.
Apmaudu,jog be atsakomybės dirbantys žmonės darko visuomenei priklausantį turtą. Situacija labai paprasta, kaip trys kapeikos. Paaiškinsiu išsamiau: savivaldybė, kaip užsakovas, užsako tarkim, firmos, atlikti paslaugą ir tuo jos rūpestis baigiasi. Firma, įsipareigoja darbą atlikti… Padaro kiaulišką darbą ir ,,nusimuilina” ? Ne, savivaldybė, samdo kitą firmą, kuri sutvarko ,,tos firmos” paliktus pėdsakus taip, ir už tokius pinigus, kad gražu pažiūrėti ir tada sąskaitą pateikiama ,,kiauliškajai” firmai. Viską puikiai išsprendžia pinigai, anstolis ir kiauliškosios firmos likimas. Tokiu principu dirbama Prancūzijoje. Kiauliškoji firma galėtų iš prancūzų daug ko pasimokyti. Įspūdingos piniginės sankcijos ir pateikiamos sąskaitos labai greitai pakeičia ir mąstymą, ir supratimą, kaip turi būti atliekamas darbas. Bėda, kad dar daug tokių firmų tebegyvena TSRS epochoje.