
Liepos 22 dieną prie Virvytės upės rinkosi Telšių rajono ir Rietavo savivaldybės bendruomenės į sąskrydį „Ateitis per istorijos vingius 2023“, kuris šiemet vyko jau ketvirtą kartą!
Į renginį bendruomenių atstovai susibūrė ne tik pasidalyti gerąja patirtimi, kartu praleisti laisvalaikį, bet ir paminėti žemaičių pergalės Durbės mūšyje 763-iąsias metines, dar kitaip vadinamas Žemaičių vienybės diena.
Per sąskrydžio atidarymą susirinkusiuosius sveikino Telšių rajono vietos veiklos grupės pirmininkas Vytautas Barsteiga, LR Seimo narys Valentinas Bukauskas ir Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus. Valdžios atstovai palinkėjo bendruomenėms ir toliau aktyviai dalyvauti vietos plėtros strategijų įgyvendinime, glaudžiai bendradarbiauti tarpusavyje ir aktyviai veikti savo gyvenamosiose teritorijose.
Po atidarymo sveikinimų debesimis pasipuošęs dangus negąsdino, o išlindusi saulutė kartu su Telšių rajono vietos veiklos grupės atstovais kvietė aktyviai dalyvauti sąskrydžio programoje, kurioje veiklos rado tiek jaunesnės, tiek vyresnės kartos atstovas.
Sąskrydžio veiklų ciklą pradėjo bendruomenių vaišės, o po jų laukė Žemaičių kultūros draugijos prezidento prof. Algirdo Žebrausko pasakojimas. Prezidentas pasidalijo istorijos žiniomis apie Durbės mūšį, kuris turi neįtikėtiną svarbą žemaičiams. Šiemet sukanka 763 metai nuo žymios žemaičių pergalės prieš Vokiečių ordiną Durbės mūšyje, kuris dar pažymimas kaip vienas iš trijų didžiųjų Lietuvos laimėtų mūšių (šalia Saulės ir Žalgirio) ir kuris įrašytas į Atmintinų dienų įstatymą. Žemaičiai šio mūšio dieną kartais neformaliai pavadina Žemaičių vienybės diena. Nuoširdi padėka profesoriui už unikalų pasakojimą, kuris buvo pritraukiantis, neretai keliantis nuostabą dėl mūsų protėvių stiprybės ir sumanumo.
Po istorijos pamokos didžioji dalis renginio dalyvių išplaukė baidarėmis pasimėgauti Virvytės upės vingiais ir grožiu. Startavo net 40 dviviečių baidarių. O neplaukiantys dalyvavo Žemaičių kaimo muziejaus edukacijoje „Žolynų magija“. Pasidalyta protėvių žiniomis ir magija apie vaistažoles, jų naudą sveikatai, gyvenimo būdui, namų puošybai. Edukacijos metu visais įmanomais būdais bandyta nubaidyti lietaus debesis.
Pasibaigus baidarių žygiui, sąskrydžio dalyviai mėgavosi žemaitiškų patiekalų degustacija: žemaitišku kastiniu, spirgučiais, cibulyne su karštomis bulvėmis, troškulį malšino su namine gira užsikąsdami ruginių sausainiukų. Nors skoniai pažįstami ir ne kartą ragauti, jie kiekvienąkart maloniai nuteikia gomurį, pasotina išalkusius pilvus. Pasistiprinusių ir atgavusių jėgas dalyvių laukė folkloro edukacija – mokytasi liaudies šokių motyvų ir žingsnelių, dainų. Visą renginį vainikavo vyrų TRIO koncertas, kurio metu dalyviai nepabūgę lietaus trypė po atviru dangumi ir mėgavosi emocijomis!