Ūkininkų klausimą Taryba nukėlė vėlesniam laikui

Parašė:  2021-06-04

Po karštų diskusijų Telšių rajono savivaldybės tarybos narių balsų dauguma iš posėdžio darbotvarkės išbraukti šeši sprendimų projektai, kuriais politikų buvo prašoma pritarimo Savivaldybės administracijai tapti naujų melioracijos projektų partnere ir įsipareigoti skirti lėšų melioracijos statinius siekiančioms rekonstruoti asociacijoms.
Anot opozicijos, valdantieji, išbraukdami sprendimų projektus iš darbotvarkės, prisidėjimo prie melioracijos projektų laukiančius ūkininkus pastatė į kvailio vietą. Esą pernai projektams buvo pritarta, o šiemet, matyt, taip kerštaujama opozicijoje atsidūrusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos elektoratui.
Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas kolegas ramino: visi minėti sprendimai bus svarstomi birželio mėnesį vyksiančiame neeiliniame Tarybos posėdyje.
Antanas NEKRAŠIUS
Melioracijos projektams – 450 tūkst. Eur
Iš posėdžio darbotvarkės išbrauktuose sprendimų projektuose Telšių rajono savivaldybės tarybos buvo prašoma pritarimo, kad Savivaldybės administracija taptų šešių melioracijos sistemų naudotojų asociacijų partnere teikiant paraišką projektams, kuriuos įgyvendinus būtų rekonstruoti melioracijos statiniai Gadūnavo ir Pasruojės, Rūdupių ir Viešvėnų, Eigirdžių ir Ubiškės, Nevarėnų ir Mitkaičių, Nevarėnų ir Nerimdaičių bei Kaunatavos ir Upynos kadastro vietovėse.


Pagrindinis melioracijos sistemų naudotojų asociacijų tikslas – užtikrinti tinkamą melioracijos sistemų funkcionavimą. Tai ūkininkų ir valstybės turtas. Esą valstybės finansavimo nepakanka gedimams šalinti ir melioracijos statiniams rekonstruoti. Užmirkusios žemės savininkai ir naudotojai patiria didelių nuostolių. Melioracijos statiniai funkcionuoja tik sujungti į sistemą, todėl jų priežiūra vieno savininko žemėje yra mažai veiksminga.
Projektui finansuoti bus teikiamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama žemės ūkio vandentvarkai“.
Pagal šią priemonę finansuojama iki 80 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Maksimali paramos suma projektui pagal veiklos sritį „Žemės ūkio vandentvarka“ – 300 tūkst. Eur.
Daugiau kaip 50 procentų išlaidų skiriama valstybei nuosavybės teise priklausantiems grioviams ir juose esantiems statiniams rekonstruoti bei valstybei nuosavybės teise priklausantiems rinktuvams.
Telšių rajono savivaldybės tarybai pritarus, iš Telšių rajono savivaldybės biudžeto būtų skirta iki 20 proc. lėšų. Tai yra po 75 tūkst. Eur kiekvienai asociacijai projektui vykdyti reikalingiems įnašams. Bendra prašoma prisidėjimo suma siekia 450 tūkst. Eur
Esą lėšos būtų reikalingos ne anksčiau kaip 2022 metais.
Opozicija: „Tai spjūvis ūkininkams į veidą“

Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Martinas Leščiauskas klausė mero, kodėl klausimus dėl melioracijos projektų iš darbotvarkės rajono vadovas šiemet išbraukia „lengva ranka“, o pernai, kai buvo svarstomi analogiški klausimai, „lengva ranka“ pritarė ir skyrė beveik 1 mln. Eur?
„Vienas dalykas – Savivaldybės administracija pateikė Verslo, ekonomikos ir finansų komitetui informaciją, kad prisidėti 20 proc. prie projektų Savivaldybė neturi galimybių, – teigė meras K. Gusarovas. – Antras dalykas – pačių ūkininkų prašymu šie klausimai buvo išimti iš darbotvarkės.“
„Išeina tokia, švelniai tariant, neteisybė: vieniems teikiate paramą, kiti lieka kvailio vietoje, – pastebėjo Tarybos narys Kęstutis Trečiokas. – Jūs motyvuojate, kad komitetas nepritarė sprendimų projektams. Bet kada jus tai stabdė? Jūs niekada į tai nereaguodavote, o dabar taip staigiai… Aš manau, kad tai yra neetiška, o šiaip kvepia net korupcija: kai vienus remiame, o kitus – ne.“
Tarybos narys Algirdas Tarvainis antrino, jog motyvas, dėl ko buvo priimtas sprendimas iš darbotvarkės pašalinti klausimus, „kvepia finansiniu neraštingumu“. Esą visos investicijos, pinigai į biudžetą sugrįžta per pajamų mokestį, PVM ir t. t. „Čia žemė – darbo įrankis! Juk nenorime jos apleisti? Žmonės galėtų daryti (vykdyti melioracijos projektus, – red.) savo jėgomis, bet jie neturi tiek pinigų – nesuduria galo su galu“, – aiškino A. Tarvainis.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Telšių rajono savivaldybės taryboje seniūnė Vilma Rumšienė tvirtino, jog toks poelgis – iš darbotvarkės šalinti su melioracija susijusius klausimus – tai spjūvis ūkininkams į veidą. „Jus suvokiate, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi ūkininkų palaikymą rinkimuose, tad kerštaujate mums, žemės ūkiui, ūkininkams“, – piktinosi V. Rumšienė ir sulaukė mero komentaro, esą jai „fantazijų tikrai netrūksta“.
Į diskusiją įsiliejo Telšių rajono savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus vedėja Vilma Lukoševičienė. Anot jos, ūkininkų asociacijos vėlai pateikė prašymus, tad klausimas nebuvo tinkamai apsvarstytas.
Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas pabrėžė, jog paraiškas finansavimui gauti galima teikti iki birželio 20 d. Iki to laiko bus sušauktas neeilinis Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame numatoma svarstyti šiandien iš darbotvarkės braukiamus sprendimų projektus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt