„Tramtatulio“ laureatų koncerte

Parašė:  2021-07-23

Vilniaus Bernardinų sode vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ laureatų ir diplomantų apdovanojimo renginys bei laureatų koncertas.
Dėl šalyje paskelbto karantino teko keisti konkurso formatą: kaip ir daugelis renginių, „Tramtatulis“ persikėlė į virtualią erdvę. Po didelių išbandymų, pareikalavusių virtualių vietinių, regioninių ir nacionalinio ratų, 36 gabūs, išmintingi ir smagūs jaunieji atlikėjai ir grupės pasirodė konkurso „Tramtatulis“ laureatų koncerte, o apdovanojimus atsiėmė 38 diplomantai ir 2 jauniausios atlikėjos.
Į sostinę vyko ir Telšių kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ solistė Rusnė Zakaitė bei tercetas: Augustė Vaiva Klingerytė, Aušrinė Beržytė, Jokūbas Beržinis (vadovė Rita Macijauskienė). Jie kartu su kitais „Tramtatulio 2021“ laureatais pasirodė Bernardinų sodo scenoje. Beje, minėti telšiškiai laureatai buvo vieninteliai dalyviai, kurie atstovavo Žemaitijai. Diplomantų apdovanojimo ceremonijoje į sceną užlipo dar vienas vaikų folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ šeiminis tercetas – Kotryna, Lukas ir Matas Jogminai.
Šie metai konkursui „Tramtatulis“ buvo itin sunkūs, pareikalavę ne tik iš dalyvių, bet ir iš vadovų bei vietinių, regioninių ir nacionalinio ratų koordinatorių didžiulių pastangų, kruopštaus darbo ir atsidavimo. Šiemet tarp laureatų neatsirado dalyvių, kurie būtų nominuoti titulu ,,geriausias iš geriausiųjų“ ir apdovanoti specialia „Tramtatulio“ statulėle. Komisijos sprendimu šis vardas ir statulėlė atiteko Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ Žemaitijos rato koordinatorei, Telšių kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ vadovei Ritai Macijauskienei.
Po apdovanojimo Rita buvo sutrikusi: „Tikrai nesitikėjau tokio įvertinimo. Suprantu, kad tai ne vienerių metų darbas. „Tramtatulio“ konkursas yra daugialypė sistema – seminarų ir mokymų organizavimas, projektų rengimas, darbas su konkurso „Tramtatulis“ dalyviais „Čiučiuruks“ nariais, konsultacijų teikimas Žemaitijos regiono vaikų folkloro ansamblių vadovams, pavieniams mokytojams, vietinio ir regioninio ratų organizaciniai įsipareigojimai, dalyvavimas komisijos darbe ir pan. Ne visi supranta, kad tai yra itin sunku ir didelė atsakomybė ne tik sau, bet ir vaikams, kolegoms. Savo krašte pranašu nebūsi. Tad džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad mano darbą įvertina kiti, šiuo atveju Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Todėl negaliu nuvilti tų, kurie manimi tiki ir pasitiki.“
Dar kartą sveikiname konkurso „Tramtatulis“ laureatus ir jų vadovę R. Macijauskienę, linkime tikėti ir nešti šviesą į kitų širdis taip saugant savo tautos palikimą, puoselėjant etnokultūrą ir garsinant Telšių ir Žemaitijos vardą.
Telšių kultūros centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt