Telšių rajone lankėsi ekonomikos ir inovacijų ministras V. Sinkevičius

Parašė:  2019-07-23

Telšių rajone lankėsi ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius. Jis susitiko su daugiausia darbo vietų rajone įkūrusių bendrovių vadovais, surengė susitikimą su apskrities verslininkais, pasitarime pas merą Kęstutį Gusarovą sprendė Telšių rajono ekonomikos, verslo, turizmo ir kitas aktualijas.
Pasitarimas mero kabinete
Savo vizitą Telšiuose ministras pradėjo nuo pasitarimo pas rajono merą K. Gusarovą. Čia, dalyvaujant Seimo nariui Valentinui Bukauskui, Savivaldybės administracijos direktoriui Imantui Motiejūnui, jo pavaduotojui Almantui Lukavičiui ir skyrių vedėjams, aptartos finansavimo galimybės keliams tvarkyti bei kitos aktualijos.
Rajono vadovai su ministru tarėsi dėl „Germanto vilos“ perspektyvų. Ministerijos vadovo manymu, tikslingiausia būtų „Germanto vilą“ parduoti privačiam verslininkui, kuris ne tik sutvarkytų pastatus ir teritoriją, bet ir užsiimtų laisvalaikio, sveikatingumo ar kita veikla. „Germanto vila“ investuotojams patraukli dėl greta pastatų esančio Germanto ežero, miško, patogaus susisiekimo.
Ministras su Telšių rajono atstovais taip pat tarėsi dėl sutvarkytos buvusio karinio miestelio teritorijos verslui plėsti. Buvusio karinio miestelio keliolikos hektarų sklype suformuoti sklypai, kuriems Savivaldybė ieško nuomininkų. Ministras rekomendavo kaip įmanoma intensyviau ieškoti privačių investuotojų ir bendradarbiauti su tokią veiklą vykdančiomis organizacijomis.
Pasitarime pas merą aptartos ir turizmo plėtros galimybės bei kitos rajono aktualijos. Meras K. Gusarovas įteikė ministrui keletą prašymų. Vienas iš jų – skirti finansavimą Ryškėnų seniūnijos Lendrupio gatvei, vedančiai į bendrovę „Telsoda“, tvarkyti. Šiame konservų fabrike jau įdarbinta 12 žmonių, darbuotojų skaičių ateityje planuojama didinti iki 76. Ekonomikos ir inovacijų ministerija būtent pagal šį kriterijų – įsteigtų darbo vietų skaičių – skiria lėšų keliams tvarkyti. Ministras pažadėjo įvertinti galimybes skirti finansavimą visiems mero prašymams.


Meras K. Gusarovas ministro taip pat paprašė skirti lėšų Telšių miesto Geležinkelio gatvės ir Degaičių miestelio Parko gatvės kapitaliniam remontui. Pramonės gatvė jau rekonstruojama, norint įgyvendinti tolesnę pramonės rajono verslo infrastruktūros plėtrą, būtinas patogesnis patekimas į krašto kelią Nr. 160 Telšiai–Varniai–Laukuva, o minėtų gatvių sutvarkymas sujungtų Pramonės gatvę su miesto aplinkkeliu. Ministras pagal galimybes pažadėjo atsižvelgti į šiuos ir kitus prašymus.
Susitikimai su verslininkais
Ekonomikos ir inovacijų ministras V. Sinkevičius Savivaldybės salėje taip pat susitiko su apskrities verslininkais, diskutavo apie ministerijos remiamas priemones, praktinį jų įgyvendinimą, atsakė į verslininkams rūpimus klausimus.
Savo vizitą Žemaitijoje ministras tęsė apsilankydamas AB „Žemaitijos pienas“. Ši įmonė – didžiausias Telšių rajono darbdavys, įkūręs per tūkstantį darbo vietų. Bendrovės vadovai ministrui ir jį lydintiems Seimo nariui, merui ir Savivaldybės administracijos direktoriui pristatė bendrovės produkciją ir jos gamybos procesą, diskutavo rajonui ir verslui aktualiais klausimais.
Ministras taip pat aplankė UAB „Escolit“ – kuriamą modernią vaistų gamyklą, kurioje bus gaminami generiniai ir bendrovės mokslininkų sukurti inovatyvūs vaistai. Ministerijos vadovo teigimu, šis projektas yra unikalus ne tik dėl investicijų dydžio, bet ir dėl specifinės veiklos srities ir galimų perspektyvų. Naujajame fabrike planuojama įdarbinti apie šimtą mokslininkų, kurių dalis atvyktų iš Ukrainos.
Savo vizitą Telšių rajone ministras baigė apsilankymu UAB „Telsoda“ fabrike, kurį yra perpirkęs vietos verslininkas Stanislovas Jurkus. Prekybos tinklą MON ir kitas verslo šakas valdantis verslininkas yra antras po „Žemaitijos pieno“ didžiausias rajono darbdavys – įsteigęs 380 darbo vietų. „Telsodoje“ S. Jurkus tęsia anksčiau čia vykdytą veiklą, jau įkūrė keliolika darbo vietų, žada įdarbinti dar keliasdešimt žmonių.
„Dar nebūdamas meru, o tik kandidatuodamas į šias pareigas, žadėjau aktyviai bendradarbiauti su įvairių institucijų atstovais siekdamas gerovės rajonui. Pažado laikausi: ne tik pats nuolat vykstu į Vilnių, bet ir priimu aukščiausius vadovus mūsų rajone: prieš kelias savaites Žemaitijos sostinėje bendrus tikslus rajonui kėlėme su aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika, dabar – su ekonomikos ir inovacijų ministru. Abiem ministrams perdaviau visą šūsnį prašymų, kuriuos įgyvendinus gerėtų verslo ir gyvenimo sąlygos mūsų rajone. Kartu su komanda stengiuosi pateisinti žmonių lūkesčius ir tikiu, kad mums pavyks sukurti tokį rajoną, kuriame gera dirbti ir gyventi“, – teigia meras K. Gusarovas.
Telšių rajono savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt