Telšių ligoninėje uždarytas COVID-19 padalinys. Teikiamos visos gydymo paslaugos

Parašė:  2021-03-30

Antrojo karantino metu Regioninėje Telšių ligoninėje, kaip ir visose šalies gydymo įstaigose, dėl didelio gyventojų sergamumo koronavirusine infekcija buvo siaurinamas planinių paslaugų teikimas. Pertvarkant kitus skyrius, ligoninėje teko įrengti padalinį, skirtą gydyti COVID-19 liga sergančius asmenis, tad laikinai buvo sumažėjęs kitomis ligomis sergančių galimų gydyti pacientų skaičius.
Visame Šiaulių regione ir Telšių rajono savivaldybėje sumažėjus sergančiųjų COVID-19 skaičiui, priimtas sprendimas Regioninėje Telšių ligoninėje panaikinti „kovidinį“ skyrių.
Gydymo įstaigoje kaip ir anksčiau teikiamos visos planinės ambulatorinės ir stacionarinės paslaugos.
Monika GIRDVAINĖ
Reorganizaciniai pokyčiai skyriuose
Šių metų kovo 22 dieną VšĮ Regioninėje Telšių ligoninėje buvo uždarytas COVID-19 padalinys. 26 lovų padalinys, skirtas gydyti COVID-19 liga sergančius stacionarinius pacientus, uždarytas pritarus regioniniu lygmeniu COVID-19 ligos gydymą organizuojančiai Respublikinei Šiaulių ligoninei.


„Sprendimas priimtas atsižvelgiant į sumažėjusį sergančiųjų COVID-19 liga skaičių ir siekiant visa apimtimi atnaujinti visas ligoninėje teikiamas tiek ambulatorines, tiek stacionarines paslaugas“, – informavo Simona Simaitytė, laikinai einanti Regioninės Telšių ligoninės direktoriaus pavaduotojos pareigas.
Priminsime, jog COVID-19 padalinys Regioninėje Telšių ligoninėje buvo įsteigtas praėjusių metų lapkričio 13-ąją Vidaus ligų skyriaus patalpose. Dėl šios priežasties buvo perorganizuotas kitų skyrių darbas – kai kurie skyriai perkelti į kitas patalpas, keliems skyriams teko dalytis patalpomis, sumažintas palatų skaičius skyriuose. Anot ligoninės administracijos, tai stipriai sumažino galimybę teikti planines stacionarines paslaugas, ypač chirurginiams, ortopediniams-traumatologiniams bei Vidaus ligų skyriaus pacientams.
„Tuo laikotarpiu šios pertvarkos ligoninėje buvo būtinos tam, kad galėtume užtikrinti reikiamą pagalbą ir gydymą tiek Telšių, tiek kitų rajonų gyventojams, susirgusiems sunkia COVID-19 ligos forma“, – pažymėjo S. Simaitytė.
Ligonius veš į kitas ligonines
Per kiek ilgesnį nei keturių mėnesių COVID-19 padalinio gyvavimo laikotarpį iš viso jame gydyti 298 ligoniai. 46 iš jų – Reanimacijos skyriuje. 67 gydyti ligoniai mirė.
„Darbas buvo tikrai įtemptas, ligoniai sunkūs, ligos eiga sunkiai prognozuojama. Tačiau susiformavo stipri gydytojų, slaugytojų ir kito personalo komanda, kuri dirbo negailėdama jėgų, laiko ir gero, palaikančio žodžio sergantiesiems“, – teigė laikinoji direktorės pavaduotoja.
Pašnekovė pažymėjo, jog rajono gyventojai, susirgę COVID-19 liga, neturėtų nerimauti, kad pagrindinėje mūsų miesto gydymo įstaigoje nebėra padalinio, kur gydomi šie ligoniai: pacientai, kuriems bus reikalingas stacionarinis gydymas, neliks be reikalingos pagalbos. Jie, kaip ir anksčiau, atvykę su šeimos gydytojo siuntimu, patys ar Greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobiliu, bus pakonsultuoti gydytojo Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje. Nusprendus, kad reikalingas stacionarinis gydymas, ligoniai GMP automobiliu bus pervežami į Respublikinę Šiaulių ar Regioninę Mažeikių ligoninę, kur šiuo metu koncentruoti Šiaulių regiono COVID-19 skyriai.

Teikiamos visos paslaugos
„O dėl kitų ligų gydymo, tai ligoninės darbas šiuo metu intensyvėja. Skyriams sugrįžus į savo buvusias patalpas, juose dirbantys gydytojai gali atlikti daugiau operacijų, stacionarizuoti daugiau pacientų dėl ūminių ar lėtinių ligų, žinoma, laikydamiesi visų infekcijos kontrolės reikalavimų.
Kolektyvą papildę nauji gydytojai ne tik padidino teikiamų stacionarinių ir ambulatorinių paslaugų apimtis, bet ir išplėtė paslaugų spektrą, taip suteikdami galimybę gyventojams gauti reikiamą ištyrimą ir gydymą vienoje įstaigoje“, – kalbėjo S. Simaitytė.
Šiuo metu Regioninėje Telšių ligoninėje teikiamos įvairios ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Galima registruotis į šių gydytojų specialistų antrinio lygio konsultacijas: endokrinologo, kardiologo, nefrologo, vaikų kardiologo, vaikų pulmonologo, radiologo, akušerio-ginekologo, chirurgo, dermatovenerologo, echoskopuotojo, endoskopuotojo, infektologo, neurochirurgo, neurologo, oftalmologo, ortopedo-traumatologo, otorinolaringologo, psichiatro, pulmonologo, urologo, vaikų ligų gydytojo, vidaus ligų gydytojo, dietologo.
Taip pat teikiamos dienos stacionaro paslaugos, ambulatorinės chirurgijos, dienos chirurgijos, prevencinių priemonių programų paslaugos (storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa, atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio programa), atliekama ambulatorinė hemodializė, kompiuterinė tomografija, magnetinio rezonanso tomografija.
Teikiamos šios stacionarinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos: vidaus ligų, neurologijos, chirurgijos, ortopedijos-traumatologijos, akušerijos-ginekologijos, vaikų ligų, reanimacijos, psichiatrijos, gimdymo paslaugos, insulto gydymas, kai atliekama trombolizė, medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugos, slaugos ir palaikomojo gydymo bei paliatyviosios pagalbos paslaugos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt