Naujuosius mokslo metus „Kranto“ pagrindinė mokykla pradėjo renginiais, skirtais Tarptautinei raštingumo dienai, kurią pasaulis švenčia rugsėjo 8-ąją. Anot dainininko A. Mamontovo, „Raštingumas – tai ne tik mokėjimas rašyti ar skaityti, bet ir gebėjimas priimti, suvokti ir atsiliepti į užrašytą žodį.“ Juk raštingumo pradmenys įgyjami dar mokykloje, o įgūdžiai tobulinami visą gyvenimą.
Rugsėjo 1-ąją, Mokslo ir žinių dieną, klasių auklėtojai organizavo pokalbius, trumpas diskusijas raštingumo tema. Mokiniai rašė gražiausius lietuviškus žodžius apie raštą, kalbą, tėvynę. Renginiai, skirti Tarptautinei raštingumo dienai, tęsėsi visą savaitę. Lietuvių kalbos mokytojos G. Jankauskaitė, G. Juškienė, L. Každailevičienė, D. Saplinskienė bei R. Šilanskienė su 5–8 klasių mokiniais rašė pirmąjį mokslo metų diktantą, organizavo kūrinių skaitymo balsu valandėles. Išradingai mokyklos fojė su mokiniais, kurie meniškai iliustravo lietuviškus žodžius, papuošė dailės mokytoja J. Bieliauskienė. O pradinių ir 5–8 klasių mokiniai parengė originalius plakatus.
Rugsėjo 8-ąją moksleiviai ir raštingumo savaitėje dalyvavę mokytojai susirinko į biblioteką, kur vyko mokyklos raštingiausių mokinių apdovanojimas bei klasių darbų pristatymas. Padėkos raštais apdovanoti 27 raštingiausi „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokiniai ir meniškus plakatus parengusios klasės.
Dalyvaudami Tarptautinės raštingumo dienos renginiuose, diskutuodami su mokytojais mokiniai sužinojo, kad raštingumas – ne tik rašymas be klaidų. Tai minties, kalbos ir jausmų kultūra.
„Kranto“ pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja G. JANKAUSKAITĖ