Šunį sudraskiusios pabaisos šeimininkui paskirta bauda

Parašė:  2018-07-13

Vis dažniau Lietuvoje nuskamba atvejai, kaip per šeimininkų aplaidumą koviniai šunys užpuola ir sudrasko taikiai vaikštančius šunelius. Toks kruvinas įvykis nutiko ir Žemaitijos sostinėje – ramus pasivaikščiojimas su mylimu augintiniu telšiškei atnešė daug ašarų ir liūdesio.
Giedra AKAVICKIENĖ
Aštriadantis paspruko iš voljero
Ventos gatvėje gyvenanti telšiškė Rita Erkinienė, grįžusi iš darbo, kiekvieną vakarą pasiima su pavadėliu 9-erių metų Vakarų Škotijos baltąjį terjerą ir išeina pasivaikščioti. Deja, liepos 2-osios vakarą toks pasivaikščiojimas buvo paskutinis.
Didžiausiam moters siaubui, staiga prie mylimo augintinio, vardu Vaitas, pripuolė rudas, trumpa uodega kaimynų šuo ir puolė draskyti vargšą baltą šunelį. Gatvė skleidėsi nuo išsigandusios telšiškės ir kartu su ja buvusios sesers šauksmų.
Moteris mėgino apginti savo šunį, jai į pagalbą atskubėjo kaimynai. Vyrai mėtė akmenis, paskui užgulė užpuoliką. Nusilpus terjerui, kovinis šuo jį paleido.


Mirtinai sudraskęs terjerą, nežinomos veislės, bet greičiausiai kovinis, šuo pasitraukė ir dingo. Telšiškė sakė, kad tą patį rudą šunį ji matydavo kaimynų valdose esančiame aptvare, kaip šis iš jo paspruko, neaišku. Einant pro šalį, šuo lodavo, draskydavosi.
Seniau minėtas kaimynas esą turėjo tokios pat veislės keturkojį, bet neva nesuvaldė ir pakeitė į kitą. Pats šeimininkas pasivaikščiojimų metu esą vos vos išlaiko savo agresyvų šunį.
Dar ruseno viltis išgelbėti augintinį
Tuo metu moteriai nerūpėjo su kaimynais aiškintis, pasiėmusi į glėbį iš skausmo inkščiantį augintinį, sėdo į automobilį ir nuskubėjo pagalbos į veterinarijos ambulatoriją.
Deja, po apžiūros klinikose paaiškėjo, kad šuns nasrais padaryti sužalojimai mirtini, sulaužyti šonkauliai, augintinio neįmanoma išgelbėti. Kad nebereikėtų tęsti keturkojo kančių, šeimininkė sutiko, kad jis būtų užmigdytas.
„Vaitas buvo kaip šeimos narys, vaikai buvo jį ir į Vokietiją išsivežę“, – skaudančia širdimi pasakojo Rita.
Gyventojams baugu išeiti į gatvę

Su ašaromis akyse moteris policijoje parašė pareiškimą, prašydama, kaip priklauso pagal įstatymą, nubausti jos augintinį sudraskiusio šuns šeimininką.
Netrukus paaiškėjo, kad Vakarų Škotijos baltąjį terjerą mirtinai sužalojo moters kaimynų šuo. Policijos dokumentuose užpuoliko šuns veislė nenurodyta, žinoma tik tiek, kad tai buvo gana didelis šuo.
Ir nukentėjusioji, ir kaltininkas gyvena toje pačioje Ventos gatvėje. Tad po šio sukrečiančio įvykio telšiškei gali būti nejauku eiti pro kaimynų tvorą, – o jei dar kartą išlįs nasrus iššiepęs jų šuo.
Juo labiau, pasak vietinių gyventojų, reikia džiaugtis, kad agresyvus keturkojis nepradėjo puldinėti žmonių. O kas būtų buvę, jei jo kelyje būtų pasitaikęs vaikas su šuniuku? Tokiu atveju vaikas būtų patyręs psichologinę traumą visam gyvenimui.
Dėl žalos gali kreiptis į teismą
Kaip informavo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Aušra Blaževičienė, piliečio (1946 m.) atžvilgiu už gyvūno nepriežiūrą surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 346 str. 4 d.
Priminsime, kad Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas, dėl kurio atsirado žalos asmens sveikatai ar turtui, užtraukia baudą nuo 150 iki 300 eurų.
A. Blaževičienės teigimu, nusižengusiam piliečiui policijoje paskirta minimali 150 eurų bauda.
Dėl patirtos turtinės ir neturtinės žalos prarasto augintinio šeimininkė gali kreiptis į teismą, reikšdama civilinį ieškinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt