Praėjusią savaitę sušaukto neeilinio Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu nepavyko paskirti naujo Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo. Pagal pernai spalio 19 dieną pasirašytą valdančiosios koalicijos sutartį šis postas atiteko Darbo partijai, kuri pasiūlė savo frakcijos seniūno Rimanto Adomaičio kandidatūrą. Tačiau jai patvirtinti pritrūko Tarybos narių balsų. Mat po slapto balsavimo paaiškėjo, jog iš 24 balsavimo biuletenių vos vienuolika buvo galiojančių (13 pripažinti negaliojančiais). Taigi valdančiajai daugumai priklausančios Darbo partijos kandidatas R. Adomaitis į Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas liko nepaskirtas.
Antanas NEKRAŠIUS
Įdomu tai, jog pernai politinių partijų sudarytai valdančiajai koalicijai priklauso 13 Tarybos narių. Pats R. Adomaitis praėjusį trečiadienį nusišalino sprendžiant klausimą dėl jo skyrimo į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Taigi liko dvylika. Tačiau galiojančiais pripažinti tik vienuolika slapto balsavimo biuletenių. Vadinasi, vienas valdančiosios koalicijos narys, užuot balsavęs už R. Adomaičio paskyrimą, sugadino biuletenį ir perbėgo į kitą stovyklą. Ar tai reiškia, kad valdančioji koalicija pasileido siūlėmis?
R. Macas: „Balsas galėjo paklysti dėl asmeniškumų“
„Valdančioji dauguma yra stipri – tai patvirtina ir balsavimo rezultatai tvirtinant 2021 m. rajono biudžetą bei balsuojant už kitus svarbius sprendimus, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos Taryboje seniūnas Remigijus Macas. – Taip, slapto balsavimo metu balsuojant už Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo paskyrimą, vienas balsas kažkur pabėgo. Tačiau tai dar nereiškia, jog valdančioji koalicija nėra tvirta.“
Anot R. Maco, apie „pabėgusį“ balsą su koalicijos partneriais dar nekalbėta, esą tam reikia gilesnių diskusijų. „Nė iš vieno mūsų frakcijos nario negirdėjau, jog būtų nepatenkintų ar prieštaraujančių R. Adomaičio kandidatūrai. Anaiptol, mano nuomone, tai kompetentingas, kvalifikuotas asmuo ir mes jį palaikysime, – kalbėjo socialdemokratų frakcijos Taryboje seniūnas. – O tas vienas pabėgęs balsas… Galbūt buvo vedamas kažkokių asmeniškumų, emocijų ir pan. Jeigu būtų buvęs tikslas kažkam griauti koaliciją – tai balsuojant už Manto Servos skyrimą į vicemero pareigas taip pat būtų buvę trylika negaliojančių biuletenių (buvo 11, – red.).“
G. Nagienė: „TS-LKD frakcija palaiko R. Adomaičio kandidatūrą“
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Telšių skyriaus pirmininkės ir Telšių rajono savivaldybės tarybos narės Giedrės Nagienės nuomone, apie nepavykusį R. Adomaičio paskyrimą reikėtų pradėti kalbėti iš toli: nuo neeilinio Tarybos posėdžio darbotvarkės tvirtinimo. Esą tvirtinant darbotvarkę neoficialioje opozicijoje likusių politinių jėgų atstovai piktinosi, jog posėdis organizuojamas pažeidžiant karantino reikalavimus. Ypač akcentuota dėl Balsų skaičiavimo komisijos darbo, kurioje turės dirbti aštuoni Tarybos nariai. Tačiau, kai meras pasiūlė sumažinti Balsų skaičiavimo komisijos narių skaičių iki penkių, kilo dar didesnis ažiotažas, neva valdantieji siekia uzurpuoti komisiją ir taip paminti demokratijos principus. Tad nuspręsta palikti komisijos sudėtį iš aštuonių narių.
„Keistas toks opozicijos nenoras, o vėliau veržimasis dirbti Balsų skaičiavimo komisijoje, – svarstė G. Nagienė. – Dar keistesni pasirodė kaltinimai dėl galimo slapto balsavimo procedūrų pažeidimo, kai buvo balsuojama dėl M. Servos paskyrimo į vicemerus. Nė vienas iš komisijos narių vykstant balsavimui nepareiškė jokių pastebėjimų apie galimus pažeidimus ir tik vėliau, kai balsai jau buvo suskaičiuoti ir aiškūs rezultatai, vienu balsu penkiese pragydo, kad buvo pažeidimų.“
G. Nagienės manymu, komisijos nariai iš karto, vos tik pastebėję pažeidimą, turėjo pareikšti pastabas jį padariusiam Tarybos nariui ir stabdyti balsavimą. O ne kalbėti apie tai, kai paaiškėja rezultatai. „Mano nuomone, tai buvo daroma specialiai“, – pridūrė TS-LKD Telšių skyriaus pirmininkė, viena iš Balsavimo komisijos narių.
Kalbėdama apie „pabėgusį“ valdančiųjų balsą slapto balsavimo metu, kai buvo sprendžiamas klausimas dėl R. Adomaičio skyrimo į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, G. Nagienė sakė, jog tai galėjo būti elementariausias žmogiškas faktorius. Esą gal žmogus ne taip suprato sakinio formuluotę. „TS-LKD frakcija palaiko R. Adomaičio kandidatūrą. Visi gerai atsiliepė ir visi buvome už. Labai gaila, kad nepavyko paskirti. Tai kompetentingas asmuo eiti Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Mes ir toliau palaikysime jį.“
R. Adomaitis: „Koalicija trapi, bet ji yra“
Darbo partijos frakcijos Telšių rajono savivaldybės taryboje seniūnas R. Adomaitis „Telšių ŽINIOMS“ teigė, jog valdančioji koalicija neiširo: „Koalicija trapi, bet ji yra. Su minimalia persvara patvirtinome šių metų rajono biudžetą. O dėl personalijų skiriant į vienus ar kitus postus yra visko buvę. Aš net nesitikėjau, kad būsiu lengvai paskirtas. Nuoskaudų visi turime. O Darbo partijai – už mūsų atvirumą, įvardytus netikrus dalykus – atsiranda norinčių įgelti.“
Anot R. Adomaičio, šiandien apie kandidatus užimti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas nereikėtų kalbėti. Svarbiausia, jog, pareiškus politinį nepasitikėjimą ir atleidus Almantą Lukavičių iš minėtų pareigų, valdančiajai daugumai buvo atlaisvintos rankos imtis koalicijos programos įgyvendinimo. „Kai maišėsi kitos politinės krypties žmogus – tai padaryti buvo sudėtinga. O dabar žiūrėsime, jeigu niekas programoje nesikeis, tos kandidatūros Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigoms užimti vis tiek atsiras. Ar tai bus Adomaitis, ar Adomaitienė, ar Jonauskienė, ar Petrauskas…“
Tačiau Darbo partijos frakcijos Taryboje seniūnas pastabų turėjo Balsų skaičiavimo komisijai, o tiksliau, galimai slapto balsavimo pažeidimus fiksavusiems opozicijos atstovams: „Jeigu esi pasirengęs balsuoti susitaręs, tai galvoji, kad ir kiti taip darys. Akivaizdu, kad opozicija dėl balsavimo buvo susitarusi: kodėl nebalsavo prieš, o gadino balsavimo biuletenius?“
Dėl galimų slapto balsavimo procedūrų pažeidimų opozicija kreipsis į teismą
Rašėme, jog po slapto balsavimo – dėl M. Servos skyrimo į Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojo pareigas ir A. Lukavičiaus atleidimo iš Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų praradus politinį nepasitikėjimą – neeiliniame Tarybos posėdyje rezultatus pristačiusi Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkė J. Rupeikienė informavo, kad komisija užfiksavo slapto balsavimo pažeidimų. Keturi Tarybos nariai (Remigijus Juška, Sigitas Motuzas, Janina Bucevičė ir Kazys Lečkauskas), išėję iš balsavimo kabinos, atvirai ant stalo šalia balsadėžės padėjo biuletenius, todėl buvo matoma, už ką politikai balsavo. Tik vėliau sulankstę minėtus biuletenius įmetė į balsadėžę. „Daroma prielaida, kad Tarybos nariams galėjo būti daromas spaudimas, – tąsyk akcentavo J. Rupeikienė, – todėl slapto balsavimo protokolo penki iš aštuonių Balsų skaičiavimo komisijos narių nepasirašė.“
Paprašyta pakomentuoti, kodėl iš karto, vos užfiksavus galimą slapto balsavimo pažeidimą, nebuvo perspėti jį darantys Tarybos nariai, J. Rupeikienė „Telšių ŽINIOMS“ sakė, kad pamatę pirmąjį Tarybos narį prie balsadėžės lankstantį biuletenį komisijos nariai pamanė, jog tai paprasčiausias patirties trūkumas ir žmogus suklydo. Tačiau, kai lygiai taip pat pasielgė dar trys politikai – įtarimus sukėlė dėsningumas. Į klausimą, kas galėjo matyti lankstomų biuletenių turinį, J. Rupeikienė atsakė, kad šalia balsadėžės sukiojosi LSDP frakcijos seniūnas R. Macas.
Pasak Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkės, dėl galimų slapto balsavimo procedūrų pažeidimų opozicija kreipsis į teismą. „Dokumentus teismui rengia Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Imantas Motiejūnas“, – pridūrė J. Rupeikienė.

Nepanašu, kad dirbtumėt miestui, žmonėms.Kalstės ir riejatės , dalinatės ir dar velniai žino ko norit. Geriau jau atsistadytumėt visi ir eitumėt dirbti kitų darbų. Apklausa parodė, kad visuomenė nei vadovybe, nei taryba nepasitiki. Jokios savigarbos neturite…
Tokių nevykėlių dar nebuvo, jie tikrai nedirbs kam yra išrinkti, manau tik jų pačių interesas yra aukščiau visko. Vienu žodžiu – brudeliai !!!
Dugną pramušė jau