VĮ Telšių miškų urėdijoje vyko seminaras privačių miškų savininkams.
Seminare dalyvavo Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės skyriaus vedėjas Robertas Paulauskas, to paties skyriaus vyriausieji specialistai Raimondas Šiukšteris bei Kazimieras Gedvilas, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Telšių rajono agentūros vyriausiasis specialistas Arūnas Galinauskas, gamtosaugininkas Alfredas Zaveckas bei privačių miškų savininkai.
Seminare kalbėta apie pažeidimus privačiuose miškuose, miškų atkūrimą, mokyta, kaip tinkamai paruošti dirvą, suteikta daug naudingų patarimų.
„Namui reikia tvirtų pamatų, o miškui – tinkamos dirvos ir gerų sodmenų. Miškai daugeliui iš mūsų yra pragyvenimo šaltinis“, – sakė R. Paulauskas. Jo teigimu, prasta želdinių priežiūra, neteisėti kirtimai ir miškininkystės žinių stoka yra pagrindinės problemos, kurias reikia spręsti.
Praėjusiais metais buvo patikrinta 120 ha kirtaviečių ir nustatyta, kad 63 proc. želdinių kokybė yra prasta – miškų savininkai pasodina želdinius, tačiau jų neprižiūri. Tačiau, kaip teigė R. Paulauskas, bausti tokių savininkų neskubama: „Orientuojamasi į miškų savininkų mokymus, jų konsultavimą, o ne į baudimą.“
2010 metais, palyginus su 2009-aisiais, užfiksuotas medienos paklausos padidėjimas, padaugėjo ir nustatytų pažeidimų – Šiaulių regiono miškuose nustatyti 227 pažeidimai.
Miškų savininkai buvo paraginti saugoti savo turtą nuo vagysčių, užsiminta, kad miško vagys iš Telšių yra žinomi ir kituose Lietuvos rajonuose.
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės skyriaus vedėjas supažindino susirinkusiuosius su miškų funkcijomis. 1 ha miško sulaiko iki 35 t dulkių, miškai iš oro pasisavina anglies dioksidą, 1 t medienos energetinėmis savybėmis prilygsta 500 kg naftos. „Kaip manote, kodėl sanatorijos statomos pušynuose? Kuo daugiau medžių, tuo geriau sveikatai. Oras pušynuose prilygsta orui operacinėse“, – informavo R. Paulauskas.