Ryškėniškių nuojauta neapgavo – avarija įvyko

Parašė:  2019-12-06

Antradienį Ryškėnuose, ties Masčio gatvės 34-uoju namu, įvyko eismo nelaimė: susidūrė miesto autobusas ir lengvasis automobilis „Audi 80“. Žmonės nenukentėjo. Tačiau nuo smūgio „Audi“ buvo smarkiai apgadinta ir pakibo ant šlaito. Gyventojai dėl avarijos kaltina Ryškėnų seniūnę Gražiną Sukurienę, kuri, anot jų, dėl savo neveiklumo beveik metus neorganizuoja darbų šalikelėje augančioms eglėms, trukdančioms matomumui, nugenėti.
Antanas NEKRAŠIUS
Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi buvęs Ryškėnų seniūnaitijos seniūnaitis Virginijus Plienas. Vyriškis pasakojo, jog tapo minėto eismo įvykio liudininku: nuosavu automobiliu važiavo paskui į avariją patekusią „Audi“. „Dėl šalikelėje augančių eglių matomumas ties Masčio gatvės 34-uoju namu esančiu posūkiu yra labai blogas. Pridėkime dar sniegu padengtą kelio dangą – ir štai avarija, – teigė V. Plienas. – Laiku nepamačius vairuotojams kitos mašinos, siaurame kelyje transporto priemonės neišvengė susidūrimo: autobusas užvažiavo ant bortelių, o „audinė“ nuo susidūrimo apsisuko ir pakibo ant šlaito.“
Ryškėniškis įsitikinęs, kad šios nelaimės ir kitų šiemet įvykusių avarijų minėtame kelio ruože būtų buvę galima išvengti, jeigu Ryškėnų seniūnė G. Sukurienė būtų atlikusi savo tiesiogines pareigas.
„Dar šių metų sausio 15 dieną Ryškėnų seniūnijos išplėstinės seniūnaičių sueigos metu buvo kreiptasi į seniūnę dėl Masčio gatvėje augančių medžių genėjimo, kurie pasodinti seniūnijos bendrojo naudojimo teritorijoje, – pasakojo V. Plienas. – Eglių šakos ir pačios eglės ties posūkiais užstoja matomumą, kelia grėsmę saugiam eismui.“
Esą po gyventojų raginimo Ryškėnų seniūnija raštu kreipėsi į Telšių rajono savivaldybės tarybos Saugaus eismo komisiją. Ši vasario 22 dieną raštu informavo, kad želdinių tvarkymas gyvenvietės teritorijoje yra seniūnijos kompetencija. „Komisijos nariai rekomendavo pačiai seniūnijai spręsti klausimą, ar pakelėje ties Masčio gatvės 34-uoju namu augančių eglių šakos trukdo eismo saugumui. Bet taip nieko ir neišspręsta, – kalbėjo buvęs Ryškėnų seniūnaitijos vadovas. – Gegužės mėnesį pakartotinai raštu kreipėmės į G. Sukurienę prašydami imtis priemonių minėtai problemai išspręsti. Pasirašė 24 Ryškėnų gyventojai. Pabrėžėme, kad būtina pašalinti matomumui trukdančias kliūtis Masčio gatvėje. Netgi nurodėme, kad jeigu tai nebus padaryta, įvykus eismo įvykiui Masčio gatvėje, kaip kaltininkas ir atsakovas bus Ryškėnų seniūnija, kuri nesudarė sąlygų saugiam eismui užtikrinti.“ Tačiau, anot V. Plieno, seniūnei gyventojų problemos buvo nė motais.


Ryškėniškis vylėsi, kad šis eismo įvykis privers atsakingus darbuotojus, pradedant nuo Ryškėnų seniūnės, imtis veiksmų užtikrinti eismo saugumą Masčio gatvėje.
Pakomentuoti gyventojo skundą paprašėme Ryškėnų seniūnės G. Sukurienės. Jos teigimu, seniūnija dėl gatvėje augančių eglių kreipėsi į Saugaus eismo komisiją. Esą šioji konstatavo, kad medžiai Masčio gatvėje netrukdo matomumui.
Apie gyventojų nuogąstavimus dėl nesaugios Masčio gatvės ir šią savaitę įvykusios eismo nelaimės seniūnė „Telšių ŽINIOMS“ telefonu kalbėjo: „Mano žiniomis, antradienį į autobusą įpuolė pagyvenusio žmogaus vairuojamas automobilis. Ką padarysi – avarijų įvyksta. Šiemet ir į elektros stulpą toje pačioje gatvėje buvo atsitrenkusi transporto priemonė. Seniūnė nėra atsakinga už saugų vairavimą ar Kelių eismo taisyklių laikymąsi.“
Tačiau žurnalistų rankose atsidūręs Saugaus eismo komisijos protokolas bylojo apie visai kitą komisijos sprendimą, negu pasakojo G. Sukurienė. Jame rašoma: „Bendru sutarimu komisijos nariai pritarė siūlymui rekomenduoti seniūnijai pačiai spręsti klausimą, ar pakelėje prie Masčio gatvės 34-ojo namo augančių eglių šakos trukdo eismo saugumui. Tai nėra Saugaus eismo komisijos kompetencija.“
„Aš negaliu komentuoti to, kas buvo rašyta protokole, nes šiuo metu nesu seniūnijoje ir jo neturiu prieš akis“, – pasiteiravus apie komisijos protokole ir jos žodžiuose atsiradusius neatitikimus, atsakė G. Sukurienė ir pažadėjo, kad grįžusi į seniūniją pasitikrins dokumentą ir vėliau paskambins.
Perskambinusi G. Sukurienė pripažino, jog Saugaus eismo komisija rekomendavo pačiai seniūnijai išspręsti klausimą dėl šalia Masčio gatvės 34-ojo namo augančių eglių genėjimo. Esą tai ji ir padarė – kreipėsi į Želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisiją. Šioji atsakė, kad eglės transporto matomumui įtakos nedaro. Bet ir vėl… žurnalistų rankose buvęs Želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos posėdžio protokolas bylojo kita: kalbėta apie eglių gyvatvorę ties Masčio gatvės 28-uoju namu, o apie šalia Masčio gatvės 34-ojo namo augančias egles nė neužsiminta.
Ir čia prasidėjo labai painus pokalbis apie tai, jog seniūnas nėra saugaus eismo ekspertas ir negali nustatyti, ar medžiai trukdo transporto matomumui, kad vairuotojai viršija greitį, nors turėtų laikytis Kelių eismo taisyklių. Vėliau seniūnė vis dėlto „tapo eksperte“ teigdama, kad ties Masčio g. 34 matomumas yra geras ir eglės niekam netrukdo…

Galiausiai paklausus, ar bus bent kažkaip sureaguota į 24 Ryškėnų seniūnijos gyventojų pasirašytą raštą, kad Masčio gatvėje būtų užtikrintos saugaus eismo sąlygos, G. Sukurienė atsakė, kad minėtame ryškėniškių rašte kalbama tik apie medžius ties Masčio g. 28 ir Masčio g. 32 namu. O dėl Masčio g. 34 namo eglių nieko nerašoma… Bet kodėl apie pastarųjų genėjimą buvo kalbėta Saugaus eismo komisijoje, seniūnė atsakyti negalėjo.
Kaip ten bebūtų, tačiau organizuoti ties Masčio gatvės 34-uoju namu augančių eglių genėjimą G. Sukurienė šiandien nemato reikalo: „Pažiūrėsime pavasarį. Žinote, medžiai auga.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. neziniuke parašė:

    Ryskenai palikti likimo valiai ,seniunei nerupi nei keliai ziemos metu nei zmones,rajono valdzia irgi patenkinta jos darbu ,nes partijos statytine.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt