R. Inčirauskui – Telšių miesto garbės piliečio vardas

Parašė:  2021-09-03

Praėjusią savaitę Telšių rajono savivaldybės taryba profesoriui Romualdui Inčirauskui suteikė Telšių miesto garbės piliečio vardą. Garbės piliečio vardas R. Inčirauskui suteiktas už sukurtus reikšmingus, išliekamąją vertę turinčius, įsimintinus meno kūrinius Telšiuose, Lietuvoje ir pasaulyje, Telšių kaip menų miesto įtvirtinimą. Taip pat už pasiaukojamą edukologinę veiklą ugdant būsimus skulptorius ir juvelyrus, unikalų gebėjimą įžvelgti studentų meninį potencialą ir jį atskleisti, asmenybių ugdymą. Už meno kūrinius, stiprinančius Žemaitijos tapatybę, istorinę atmintį, Telšių kaip Lietuvos žydų Javnės miesto garsinimą ir žydų paveldo mieste įamžinimą.
Antanas NEKRAŠIUS
Telšių miesto garbės piliečio vardo kandidatų atrankos komisija 2021 metais į posėdį rinkosi tik kartą – liepos 12 dieną. Komisija, pasvėrusi visus argumentus ir padiskutavusi apie daugiausiai Telšių miesto labui nuveikusius asmenis ir garbės piliečio titulo reikšmingumą, priėmė sprendimą šiais metais garbės piliečio vardą suteikti tik vienam asmeniui. Slaptu balsavimu (6 – už, 0 – prieš) priimtas sprendimas siūlyti Telšių rajono savivaldybės tarybai suteikti profesoriui R. Inčirauskui Telšių miesto garbės piliečio vardą.
Tačiau svarstant sprendimo projektą Taryboje buvo politikų, kurie nepritarė, jog minėtas asmuo yra vertas garbės piliečio vardo. Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius išreiškė abejones, ar profesoriaus veikla yra kuo nors ypatinga. „Pasižiūrėjus į Garbės piliečio vardo kandidatų atrankos komisijos nuostatus – šis vardas suteikiamas asmeniui už ypatingus nuopelnus, pastangas, išskirtinį indėlį Telšių rajonui, – posėdžio metu kalbėjo A. Bacevičius. – Aš taip ir nesupratau, kokie jo (R. Inčirausko, – red.) ypatingi nuopelnai ir pastangos. Tai yra paprastas žmogelis, verslininkas, dirbo už pinigus. Aš neturiu duomenų, kad jis darė ką nors Telšiams veltui, kad buvo mecenatas, filantropas ar rėmėjas.“
Tarybos nario pasisakymas papiktino kolegę Janiną Bucevičę: „Pirmiausia man keista girdėti tokį pareiškimą. Maniau, kad A. Bacevičius moka skaityti, nes visi nuopelnai (R. Inčirausko, – red.) yra surašyti sprendimo projekte. Antra, gal Tarybos narys nematė profesoriaus išleistos knygos, kurioje atskleisti visi jo darbai. Ir galiausiai, trečia, garbės piliečio vardas suteikiamas ne vien už mecenatystę. Tai, kad Telšiai gali vadintis menų miestu, yra vienas iš pagrindinių šio žmogaus nuopelnų.“
J. Bucevičė taip pat pabrėžė, jog R. Inčirauskas yra žinomas ir garsina Telšius ne tik Lietuvoje, bet ir Izraelyje bei kitose šalyse. „Vienas iš didžiausių šio žmogaus nuopelnų yra tai, kad Telšiai gali vadintis žydiškąja Javne“, – kalbėjo politikė bei pridūrė, jog profesorius Žemaitijos sostinei yra padovanojęs daug savo kūrybos darbų.
Paskelbus balsavimą Telšių rajono savivaldybės taryba balsų dauguma (22 – už, 1 – prieš, 1 – susilaikė) R. Inčirauskui suteikė Telšių miesto garbės piliečio vardą ir įpareigojo dar šiemet Savivaldybės administraciją surengti Telšių miesto garbės piliečio vardo suteikimo apdovanojimų ceremoniją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Bladis parašė:

    Sekantį kartą Garbės piliečiu paskelbkite Robertėlį, jis tikraim labiau yra nusipelnęs Telšiams nei Inčirauskas

  2. Jonas parašė:

    Vien tik vienos maklės. Fu kaip smirda.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar pritariate, kad Regioninės Telšių ligoninės dalininke taptų LR sveikatos apsaugos ministerija?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt