Spalio 3 dieną Vilniaus dailės akademija (VDA) pradėjo naujuosius mokslo metus. Ta proga VDA Telšių fakulteto bendruomenė gyventojams ne tik padovanojo didžiulę šventę, bet ir Telšių dailės galerijoje pristatė tris parodas: „Pradžia“ – skirtą Telšių amatų mokyklos 85-mečiui; Petro Liukpetrio tapybos; Romualdo Inčirausko „Kaip tai padaryta“.
VDA Telšių fakulteto įkūrimo užuomazgos siekia 1926 m. Anuomet duris atvėrė Amatų mokykla. Vėlesniais dešimtmečiais mokykla buvo ne kartą reformuota, keisti pavadinimai. 1998 m. švietimo įstaiga tapo Vilniaus dailės akademijos dalimi.
Paroda „Pradžia“ veiks iki spalio 29-osios. Čia pristatomi darbai iš mokyklos archyvų: metalo, medžio apdirbimo pavyzdžiai, piešiniai, projektai, taip pat darbai, atspindintys dizaino bei mados tendencijas bėgant metams. Parodą pristatė VDA Telšių galerijos galerininkė Gabrielė Pranevičiūtė. Ji atkreipė dėmesį į tai, kaip keitėsi Amatų mokykla ir joje mokęsi menininkai nuo dailidžių iki ryškių menininkų. VDA Telšių fakulteto dekanas Ramūnas Banys kartu su visais pasidžiaugė pasiekimais, esamais ir būsimais projektais bei ambicijomis dideliais žingsniais judėti į priekį.
Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas įteikė Švietimo ir mokslo bei Kultūros ministerijų padėkas. Už svarų pedagoginį indėlį meno edukacijoje padėkota ilgametei darbuotojai Adelei Genovaitei Zinkevičiūtei; už Telšių miesto tapatybės ženklų įprasminimą meno kalba – VDA Telšių fakulteto profesoriams Algirdui Žebrauskui ir Romualdui Inčirauskui; už medalio meno tradicijų puoselėjimą įteikta padėka prof. Petrui Gintalui; už krašto kultūros paveldo tyrinėjimą ir sklaidą padėkota VDA leidyklos redaktoriui, VDA Telšių fakulteto Taikomųjų kultūros paveldo tyrimų ir konservavimo centro tyrėjui ir VDA Telšių fakulteto lektoriui Povilui Šverebui.
Už iniciatyvą statyti kūrybos tiltą tarp akademinės bendruomenės ir visuomenės bei profesionaliais meno darbais kuriamą išskirtinį Telšių miesto veidą apdovanotas VDA Telšių fakulteto dekanas doc. R. Banys.
VDA rektoriaus Audriaus Klimo padėkos įteiktos VDA Telšių fakulteto dėstytojams: prof. Osvaldui Neniškiui, doc. Beatai Zdramytei, doc. Laimai Mikalauskienei, doc. Tomui Vaičaičiui.
Renginyje prisiminimais apie prabėgusius metus švietimo įstaigoje dalijosi prof. P. Gintalas. „Linkiu, kad studentai suvoktų, jog menas ir dailė – didelis stebuklas, čia galima save atrasti ir suvokti“, – sakė jis.
Vienas ryškiausių metalo plastikos kūrėjų Lietuvoje R. Inčirauskas pristatė Šv. Antano Paduviečio katedros durų reljefo ypatybes savo parodoje „Kaip tai padaryta“. Projekto metu lankytojams iki spalio 29 d. suteikta galimybė susipažinti su menininko darbo specifikos ypatumais, kūrybinio proceso eiga, kūrinio idėja, aptarti technologiniai momentai.
Greta VDA Telšių fakultetui svarbių ekspozicijų pristatyta ir trečioji paroda – buvusio fakulteto dėstytojo, dailininko monumentalisto Petro Liukpetrio (1928–2007) kūryba.
Renginys baigėsi esamų ir buvusių VDA Telšių fakulteto studenčių Indrės Spitrytės, Simonos Remeikaitės, Dovilės Ožeraitytės, Aušros Chlopinaitės kurtų rūbų kolekcijų pristatymu. Kolekcijas demonstravo Dainos Tamulionienės vadovaujama Telšių šokių, mados ir grožio studija „LOKĖ“.
Vakare Masčio ežero pakrantėje sudegintos visą vasarą telšiškius ir miesto svečius džiuginusios efemerinio meno skulptūros.