Pasiimti galimybių pasą – vis paprasčiau

Parašė:  2021-09-03

Galimybių pasas šiandien tapo, ko gero, viena labiausiai aptarinėjamų temų šalyje. Dauguma jau spėjo juo ir pasinaudoti, kitiems jį atsisiųsti tapo misija neįmanoma.
Galimybių pasą galima atsisiųsti apsilankius interneto svetainėje www.gpasas.lt ir patvirtinus savo tapatybę elektroninėmis priemonėmis. Tokių priemonių neturintiems ar jomis nesinaudojantiems asmenims galimybių pasas nemokamai išduodamas Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose.
Nuo rugpjūčio pradžios Registrų centro Telšių klientų aptarnavimo padalinyje galimybių pasas atspausdintas ir įteiktas beveik 1,5 tūkst. gyventojų.
Aurelija SERVIENĖ
Atsiveria daugiau galimybių
Nuo šiol gyventojams atsiveria dar daugiau galimybių nemokamai atsiimti galimybių pasą – netrukus tai bus galima padaryti „Sodros“ padaliniuose, Lietuvos pašto skyriuose ir vaistinėse, kurios savanoriškai nuspręs teikti šią paslaugą, bei valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose. Norėdami gauti galimybių pasą gyventojai turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.


Kaip ir iki šiol, galimybių pasas bus nemokamai išduodamas Registrų centro padaliniuose, jį taip pat galima atsisiųsti savarankiškai interneto svetainėje www.gpasas.lt. Ateinančias dvi savaites Registrų centro mobili komanda taip pat ketina tęsti vizitus į savivaldybes, kuriose nėra Registrų centro padalinių.
Norėdami gauti galimybių pasą „Sodros“ padalinyje gyventojai turės užsiregistruoti internetu (pasirinkti paslaugą „Galimybių pasas“) arba telefonu +370 5 2500883. Registruotis galima jau dabar, paslauga bus pradėta teikti nuo rugsėjo 2 dienos.
Vaistinės prie galimybių paso išdavimo gyventojams jungiasi savanoriškai, jų sąrašas bus paskelbtas artimiausiu metu. Pageidavimą teikti šią paslaugą jau yra pareiškę didieji vaistinių tinklai, jungiantys daugiau nei 800 vaistinių. Išduoti galimybių pasus jos galės sudariusios sutartis su Registrų centru, tai planuojama padaryti artimiausiomis dienomis.
Atsiimti galimybių pasą Registrų centre, „Sodros“ skyriuje arba vaistinėje galės ne tik pats gyventojas, bet ir jo įgaliotas atstovas. Tokiu atveju pakaks laisvos formos rašytinio įgaliojimo, nurodant atstovaujamo asmens vardą, pavardę, asmens kodą ir konkretų atstovavimo tikslą – galimybių pasui atsiimti. Atvykęs atsiimti galimybių paso atstovaujantis asmuo turės pateikti rašytinį įgaliojimą ir savo asmens dokumentą.
Galimybių pasą šiuo metu gali turėti daugiau nei 1,5 mln. gyventojų. Maždaug 1 mln. žmonių jau gavo galimybių pasą elektroniniu būdu, 55 tūkst. atsiėmė spausdintą dokumentą. Dar apie 0,5 mln. gyventojų neatsiėmė galimybių paso, nors atitinka jo kriterijus.
Galimybių paso išdavimas vyksta sklandžiai
Registrų centro Komunikacijos skyriaus atstovas spaudai Mindaugas Samkus „Telšių ŽINIOMS“ pateikė informaciją, jog nuo rugpjūčio pradžios Registrų centro Telšių klientų aptarnavimo padalinyje galimybių pasas atspausdintas ir įteiktas beveik 1,5 tūkst. gyventojų.

„Galimybių paso išdavimas asmenims, negalintiems to padaryti portale www.gpasas.lt, visuose Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose vyksta sklandžiai. Pati procedūra trunka vos kelias minutes, kol patikrinama, ar asmeniui priklauso galimybių pasas, t. y. ar atitinka Vyriausybės nustatytas taisykles, ir kol jis yra atspausdinamas“, – situaciją apibūdino M. Samkus. Anot atstovo spaudai, kadangi norinčių atsiimti galimybių pasą tokiu būdu pastarosiomis dienomis padaugėjo, natūralu, kad atvykus į padalinį be išankstinės registracijos gali tekti šiek tiek palaukti bendroje eilėje. Kad to būtų išvengta, klientams rekomenduojama vizitui registruotis iš anksto – tai padaryti galima telefonu (8 5) 2688262 arba internetu: www.registrucentras.lt/ikr.
M. Samkaus teigimu, visi į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį atvykę klientai, atitinkantys Vyriausybės nustatytas taisykles, galimybių pasą tikrai gauna. Be abejo, didžioji dalis atvykstančių į padalinį yra vyresnio amžiaus žmonės, kurie nesinaudoja elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėmis, tačiau pasitaiko ir vidutinio amžiaus gyventojų ar jaunimo.
Suaktyvėjęs skiepijimasis
Skiepijimasis nuo COVID-19 šiuo metu yra suaktyvėjęs – tai „Telšių ŽINIOMS“ patvirtino Telšių rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė (tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė), laikinai pavaduojanti Savivaldybės gydytoją, Roma Mikalčienė.
Jos nuomone, tam įtakos galimai turi laukiantys pokyčiai po rugsėjo 13 dienos, augantys susirgimo atvejų skaičiai, vakcinacijos proceso vykdymas mobiliuose skiepų autobusuose prie prekybos centrų.
Dabar rajone trūksta „Janssen“ (gamintojo „Johnson & Johnson“) vakcinų, tačiau šios vakcinos trūkumas yra visoje Lietuvoje. Laukiamas vakcinų dozių papildymas.
Šiuo metu yra paskiepyti 20 670 (53,3 proc.) Telšių rajono gyventojai.
Duomenis pateikė dvi įmonės
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento vyriausioji specialistė Lina Steponavičienė informavo, kad šiuo metu (rugpjūčio 27 d. – red.) Telšių apskrityje paslaugas teikia tik pateikus galimybių pasus keturios įmonės: dvi Telšių rajone ir po vieną Plungės ir Mažeikių rajonuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar pritariate, kad Regioninės Telšių ligoninės dalininke taptų LR sveikatos apsaugos ministerija?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt