Papildyti atliekų surinkimo ir tvarkymo nuostatai. Politikai pripažįsta: dokumentas painus

Parašė:  2021-04-02

Telšių rajono savivaldybės taryba papildė Telšių rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus, juose įrašydama rinkliavos mokėtojui numatytų teikti paslaugų kokybės reikalavimus ir teikimo sąlygas.
Pradžioje politikai suabejojo papunkčiu, kuriame kalbama apie minimalų konteinerių turinio išvežimo dažnį per metus. Esą, ar numatyta prievolė vežėjui – 18 kartų per metus ištuštinti konteinerius – neatsispindės gyventojų mokamame rinkliavos dydyje?
Taip pat diskutuota ir apie kolektyvinių konteinerių dezinfekavimą.
Antanas NEKRAŠIUS
Papildė nuostatus
Telšių rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatai papildyti punktu, kuriame išdėstyti rinkliavos mokėtojui numatytų teikti paslaugų kokybės reikalavimai ir teikimo sąlygos. Visų pirma rinkliavos mokėtojai turi būti aprūpinami pageidaujamo tūrio (0,12 kub. m, 0,24 kub. m ir 1,1 kub. m talpos) individualiais konteineriais. Antra, daugiabučių namų butų gyventojams suteikiama teisė naudotis tik tam namui priskirtais kolektyviniais konteineriais, o jų dezinfekavimas turi būti atliekamas ne rečiau kaip 2 kartus per metus. Trečia – vežėjas privalo atlikti kolektyvinių konteinerių remontą bei išsibarsčiusių atliekų surinkimą aikštelėje ir 5 metrų atstumu aplink ją. Ketvirta – Telšių miesto individualių namų gyventojams teikti žaliųjų atliekų surinkimo paslaugą.


Taip pat vežėjas įpareigotas atliekų išvežimo paslaugą fiziniams asmenims teikti ne rečiau kaip 1 kartą per 3 savaites (18 kartų per metus), juridiniams asmenims – ne rečiau kaip 1 kartą per 4 savaites (13 kartų per metus).
Minėtame punkte kalbama ir apie tai, kad visiems gyventojams (išskyrus juridinius asmenis) turi būti teikiama stambiagabaričių atliekų surinkimo apvažiavimo būdu paslauga (2 kartus per metus). Taip pat visiems gyventojams teikiamos atliekų priėmimo į stambiagabaričių ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles paslaugos šiais adresais: Šiaulių pl. 17, Gaudikaičių k. (Degaičių sen.), Ežero g. 13A, Varnių m. (Varnių sen.), Pavirvyčio k. 1 (Tryškių sen.).
Suabejojo konteinerių ištuštinimo skaičiumi
Svarstant sprendimo projektą Vietinio ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje suabejota nuostatų papunkčiu, kuriame kalbama apie prievolę vežėjui minimum 18 kartų per metus išvežti konteinerių turinį. Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius suabejojo, ar tai nedarys įtakos gyventojų mokamai rinkliavai. Mat jiems taikomas minimalus konteinerių išstūmimo skaičius yra nustatytas 12 kartų per metus.
Po Vietinio ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto narių išsakytų pastabų sprendimo rengėjai pateikė paaiškinimą, jog šis nuostatų papunktis koreguojamas siekiant išskirti fiziniams ir juridiniams asmenims teikiamos paslaugos dažnį. Esą siekiama nurodyti mažiausią vežėjui nustatytą atliekų konteinerių aptarnavimo dažnį, kuris nieko bendro su gyventojų konteinerių išstūmimo dažniu neturi. Asmenys turi teisę išstumti konteinerį ir mažiau kartų, priklausomai nuo susidariusių atliekų išvežimo poreikio. Pavyzdžiui, jeigu konteineris bus aptarnaujamas 18, 15 ar 12 kartų per metus, rinkliavos mokėtojas turės mokėti atitinkamai už 18, 15 ar 12 aptarnavimo kartų, tačiau, jei konteineris bus aptarnautas mažiau nei 12 kartų, rinkliavos mokėtojas mokės už 12 kartų, kaip ir buvo iki šiol numatyta nuostatuose.
Praėjusią savaitę vykusiame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas, buvęs UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (TRATC) direktorius Rimantas Adomaitis dar kartą pabrėžė, jog vežėjui nustatytas konteinerių turinio išvežimo per metus dažnis rinkliavos kainos nesąlygos: „Ganėtinai painiai sprendimas parengtas, bet galiu patikinti, kad gyventojams niekas nesikeis: nuo išstumtų konteinerių dažnio, kiek mokėjo, tiek ir mokės. Pataisa skirta vežėjui – jam privaloma važiuoti minimaliai 18 kartų per metus, o gyventojams minimalus konteinerių išstūmimo skaičius liko kaip ir anksčiau – 12.“
A. Bacevičius: „Iš kur ta smarvė?“

„Viename iš nuostatų papunkčių rašoma, jog kolektyvinių konteinerių dezinfekavimas turi būti atliekamas ne rečiau kaip 2 kartus per metus, – Tarybos posėdžio metu pastebėjo Telšių rajono savivaldybės tarybos narys A. Bacevičius. – Turbūt daugelis jūsų (kreipėsi į kolegas politikus, – red.) gyvenate nuosavuose namuose ir nežinote, kaip prie daugiabučių, ypač vasarą, iš konteinerių eina didžiausia smarvė. Todėl kyla įtarimų, kad tie konteineriai 2 kartus per metus nėra dezinfekuojami. Esu gavęs ne vieną gyventojo skundą, rašęs raštus…“
Posėdyje dalyvavusi Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vedėja Kristina Jankauskienė patikino, kad konteinerių dezinfekcijos paslauga pagal pasirašytą su vežėju sutartį yra vykdoma. „Mes esame gavę visus dokumentus, įrodančius šios paslaugos atlikimą. Negalime teigti, jog konteinerių dezinfekavimas nėra vykdomas“, – teigė vedėja.
Tačiau A. Bacevičiaus atsakymas netenkino, esą, jeigu konteineriai dezinfekuojami – iš kur ta smarvė? „Ten gi ne kvepalai laikomi, Algirdai?“ – neištvėrusi kolegai replikavo Tarybos narė Janina Bucevičė.
Telšių rajono savivaldybės tarybos nariui Martinui Leščiauskui pasidomėjus, kaip atliekama konteinerių dezinfekcija – vietoje ar išsivežus, ir ar kam nors teko nors kartą matyti šį procesą, K. Jankauskienė atsakė, jog šią informaciją turi pasitikslinti su vežėju, nes paslaugą kontroliuoja TRATC-as.
„Man asmeniškai teko matyti, kaip prie daugiabučių yra dezinfekuojami konteineriai – niekas jų neišsiveža, o tiesiog vietoje dezinfekuoja“, – prisiminė Tarybos narė Evelina Lenkauskienė.
Kita politikė – Vilma Rumšienė – tikino, kad nė karto iš jos konteineris nebuvo paimtas dezinfekuoti.
„Vilmai (V. Rumšienei, – red.) noriu paaiškinti, kad individualių konteinerių dezinfekavimas yra pačių piliečių reikalas. Čia kalbama apie kolektyvinius konteinerius, kurių niekas neišsiveža, bet plauna vietoje“, – diskusijas nutraukė buvęs TRATC-o vadovas R. Adomaitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Genovaitė parašė:

    Kaip išspręsti klausimą ,kad į Dariaus ir Girėno gatvėje ties Beržų gatve esančius konteinerius atveža šiukšles, o kartais net statybines atliekas privačių namų savininkai iš naujamiesčio.Mums daugiabučių gyventojams tenka mokėti ir už privatininkų atliekas.Jei konteineriai paskirti atskiriems daugiabučiams ,tai gal yra galimybė padaryti juos rakinamus.

  2. Anonimas parašė:

    Iš tikrųjų nesuprantu apie ką jūs kalbate. Ar jūs ne Telšiuose gyvenate? Adomaitis lygtais dirbęs ten, bet irgi… Kaina yra nustatyta abonentinis + už 12 kartų minimaliai. Daugiabučiai taip ir moka. Privatūs moka irgi abonentas 30 Eur + 12 kartų minimalus. Bet šiukšlinė važiuoja 39 kartus pro nuosavus namus. 39 kartus, ar suprantate tenai taryboje? Ir dar 12 kartų, tai yra į mėnesį kartą pravažiuoja ir surenka plastikus, popierius ir stiklą. Ir sąskaitą išankstinę išrašo už 39 kartus, o kitais metais minusuoja faktą. Yra grafikas Telšių kelių kokiu dažnumu važiuoja, tai ką jūs čia sprendžiate? Ar neturite ką veikti?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt