Pandemijos iššūkiai darbo rinkoje – proga persikvalifikuoti

Parašė:  2021-06-04

Praėjo jau metai, kai pasaulis pradėjo kovą su naujai atsiradusiu koronavirusu, kuris tapo našta ne tik sveikatos sistemai, bet ir ekonomikai. Koronaviruso poveikį netruko pajusti ir Lietuvos darbo rinka. Kovo pradžioje darbo neturėjo kas septintas Lietuvos gyventojas. „Sodra“ skelbia, kad labiausiai per karantiną nukentėjo moterys, tai galėjo sąlygoti pasirinktos profesijos: kelionių palydovai (68 proc. moterų), kelionių konsultantai (70 proc. moterų), virėjai (88 proc. moterų), viešbučių administratoriai (85 proc. moterų).

Asmeninės savybės – svarbiau nei diplomas

Kadangi kai kurių veiklos sektorių atsigavimo galimybės yra miglotos, o valstybės siūloma parama netekus darbo – ribota, daugelis žmonių svarsto persikvalifikavimo galimybę. Viena iš paklausių persikvalifikavimui profesijų – finansų konsultanto. Ši profesija daugelį patraukia dėl galimybės įsidarbinti net ir mažuose Lietuvos miesteliuose, įgaunamų finansų srities žinių.

„Praėjusių metų kovo-gruodžio mėnesiais prie „Aviva Lietuva“ prisijungė 90 naujų finansų konsultantų ir jų asistentų visoje Lietuvoje – ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažesniuose miesteliuose: Kaišiadoryse, Telšiuose, Plungėje, Jonavoje, Utenoje ir kt. Didžiąją dalį, 76 proc., jų sudarė moterys. Paaštrėjo jau anksčiau pastebėta tendencija, kad ši profesija yra paklausi tarp moterų regionuose, kurios kartais ne savo noru iškrenta iš darbo rinkos po vaiko priežiūros atostogų arba negali dirbti įprasto darbo pilnu etatu, nes darbas tampa nesuderinamas su šeimos poreikiais. Matome daugybę sėkmės istorijų, kaip žmonės praradę darbą ir pajamas arba grįžę iš emigracijos, atranda save finansų konsultanto darbe ir tampa savimi pasitikinčiais, klientų pasitikėjimą užsitarnaujančiais profesionalais“, – sako „Aviva Lietuva“ pardavimų vadovas Voitech Petkevič.

Anot V. Petkevič, renkantis finansų konsultantus, asmeninės žmogaus savybės yra svarbesnės nei kandidato išsilavinimas ar žinios, nes visi finansų konsultantai nuolat ir intensyviai mokosi. „Šiame darbe tobulėjimas ir augimas yra būtinas. Per metus kiekvienas naujas finansų konsultantas vidutiniškai virš 100 valandų praleidžia tobulindamas savo žinias finansinių paslaugų, investavimo, psichologijos srityse. Daugelis dalykų yra išmokstami, bet svarbu, kad kandidatas būtų žingeidus, užsispyręs, disciplinuotas“, – reikalingas asmenines savybes vardina V. Petkevič.

„Aviva Lietuva“ grupės vadovė Ilona: „Čia galima ne tik dirbti, bet ir užsidirbti“

2017 m. prie „Avivos“ prisijungusi Telšių grupės vadovė ir dviejų vaikų mama Ilona Abromavičienė sako, kad su „Aviva“ susipažino, kai po dviejų vaikų auginimo pertraukos norėjo grįžti  į darbo rinką ir ieškojo tokio darbo, dėl kurio netektų paminti šeimos poreikių. „Dabar mano vaikams 10 m. ir 7 m., jiems vis dar mama ir jos dėmesys yra labai reikalingas, todėl džiaugiuosi, kad dirbu darbą, kur savo dienotvarkę, susitikimus dėlioju pati ir esant reikalui, pavyzdžiui, vaikui susirgus, galiu skirti jam visą savo meilę ir dėmesį“, – sako I. Abromavičienė.

Ilona sako, kad ieškodama naujų komandos narių kreipia dėmesį ne į jų išsilavinimą, o į asmenines savybes. „Pati ne vienerius metus dirbau pamainos meistre vienoje maisto pramonės įmonėje, taigi suprantu, kad net ir iš visiškai kitos srities atėjęs žmogus, šiame darbe gali daug pasiekti. Čia svarbiausia – noras dirbti ir užsidirbti, charizma, mokėjimas įtaigiai kalbėti ir sudėlioti esminius akcentus“, – sako Ilona.

Ilona daug dėmesio skiria ne tik naujų komandos narių atrankai, bet ir ryšio su jais kūrimui, komandos motyvavimui. „Dirbu čia, nes man patinka šis darbas. Stengiuosi šį jausmą perduoti ir kitiems komandos nariams. Smagu įtikinti žmones, kad čia galima ne tik dirbti, bet ir užsidirbti, tereikia išbandyti savo jėgas. Stengiuosi įkvėpti kolegas savo pavyzdžiu, kurti tokią atmosferą, kur visi jaustųsi gerai. Kaip sako mano kolektyvo nariai, pas mane jie gali ateiti ir „išsibumbėti“, ir pasidžiaugti“, – pasakoja Ilona.

Jeigu norite prisijungti prie „Aviva Lietuva“ finansų konsultanto būrio bet kuriame Lietuvos mieste, palikite savo duomenis čia: https://www.aviva.lt/lt/kontaktai/susisiekite-pilnas.php

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt