Pagarbos ženklas

Parašė:  2014-10-07

Rugsėjo 24–25 d. Telšių „Džiugo“ gimnazijos visi I klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis Verginija Masiliauskiene (Ic kl.), Asta Ruikiene (Ib kl.), Irena Tarvainiene (Ia kl.) ir Rasa Veitiene (Id kl.) bei istorijos mokytoja Vida Urlovaite, minėdami Lietuvos žydų genocido dieną, keliavo į masinę žydų žudynių vietą tuo pačiu keliu, kuriuo kažkada priverstinai buvo varomi žydai.
Holokaustas – vienas iš siaubingiausių įvykių, sukrėtusių Lietuvą, ypač Telšius, kadangi, kaip sakė istorijos mokytoja, žydai čia sudarė apie 60 proc. gyventojų. Todėl buvo svarbu pagerbti mūsų žemėje gyvenusius žmones. Kaip pagarbos ženklą nekaltai nukankintiems žmonėms mokiniai nešėsi po akmenį, nes pagal žydų papročius mirusieji pagerbiami padedant akmenį ant kapo. Moksleiviai taip pat uždegė žvakeles, pagerbė žuvusiuosius tylos minute. Istorijos mokytoja papasakojo apie 1943 m. įvykius. Paminklas su užrašu, jog tada buvo pralietas 7 000 žydų kraujas, dar labiau pabrėžė tų laikų žiaurumą.
Kadangi vyko integruota pilietiškumo pagrindų ir lietuvių kalbos pamoka, Ic ir Id klasės paruošė literatūrinę kompoziciją „Atmintis liudija skaudžią tiesą“. Įsijautę į žydų senelių, tėvų ir vaikų kančią ir neviltį, mokiniai bandė atkurti tų laikų atmosferą, prabilti pasmerktųjų balsais. Žudynių vietoje visi nuščiuvo panirdami į gilesnį nei kasdien susimąstymą apie gyvenimo trapumą.
Nors netradicinė pamoka-išvyka truko ilgiau, tačiau paliko gilų įspūdį, nes sužinojome daugiau apie buvusius kaimynus – žydų tautinę mažumą – ir jų tragišką likimą.
Karolina ŠIMKUTĖ, Ia kl.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Aleksas parašė:

    Labas!

    Ar zinote Kiek siandien Zidu gyvena Telsiouse?
    Aciu
    Aleksas

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt