Opozicija kerta: valdančioji dauguma ėmėsi užvaldymo politikos

Parašė:  2020-11-27

Praėjusią savaitę dėl susidariusios keblios politinės situacijos rajone į Telšių rajono savivaldybės merą Kęstutį Gusarovą kreipėsi dešimt Telšių rajono savivaldybės tarybos narių. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos ir frakcijos „Už Telšius“ nariai bei Tarybos narys Petras Kuizinas rajono vadovui pažėrė kritiką dėl jo, kaip Tarybos pirmininko, neveiklumo, suabejota mero lyderystės savybėmis.
Antanas NEKRAŠIUS
Apie atleistą iš Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų Imantą Motiejūną, subyrėjusią vieną koaliciją ir susikūrusią naują rašėme ne kartą. Kova dėl rajono valdžios tęsiasi visą šį rudenį. Buvę valdančiojoje daugumoje „valstiečiai“ ir frakcija „Už Telšius“ atsidūrė už naujai susiformavusios socialdemokratų, „darbiečių“ ir konservatorių koalicijos borto. Spalio mėnesį naujoji dauguma savo pozicijas sustiprino į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas paskirdama Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Telšių skyriaus pirmininką Tomą Katkų.
Tačiau dar liko nepakeistas direktoriaus pavaduotojas ir vicemeras. Pirmosios pareigos pagal koalicijos susitarimą atitektų Darbo partijai, o mero pavaduotojo kėdė – Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams.
Bet skirti naujų vadovų niekas neskuba. Galimai trūksta balsų. Rizikinga teikti sprendimo projektus, kai į tave žiūri dešimtis porų išduotų buvusios koalicijos partnerių akių ir nėra aiški „A. Bacevičiaus pilietinio sąrašo“ pozicija.
Minimalią – 13 balsų – persvarą turinti koalicija laukia jėgų papildymo: T. Katkui pradėjus vadovauti Administracijai, socialdemokratai liko be vieno mandato Taryboje.


Tad kaip niekada reikalingas Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimas, kuris į Tarybą sugrąžintų Viliją Bačionienę (bent jau pagal LSDP iškeltų kandidatų sąrašo pirmumo balsus būtent ši socialdemokratė Taryboje turėtų pakeisti T. Katkų).
Bet grįžkime prie Tarybos narių rašto merui. Jame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai I. Motiejūnas, Vilma Rumšienė, Algirdas Tarvainis, Remigijus Puplauskas ir frakcijos „Už Telšius“ nariai Kęstutis Trečiokas, Algirdas Žebrauskas, Martynas Gedvilas, Jolanta Rupeikienė, Tomas Lekavičius bei Tarybos narys P. Kuizinas teigia, jog slaptas LSDP ir Darbo partijos susitarimas dėl naujos koalicijos formavimo ir tolesni mero veiksmai patvirtina, kad I. Motiejūno atstatydinimas iš Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų buvo tik pretekstas sugriauti praėjusiais metais sudarytą koaliciją ir noras bet kokia kaina Administracijos vadovu paskirti LSDP atstovą. Tokiu būdu, anot Tarybos narių, LSDP įgyvendina demokratiniam procesui pavojingą siekį užvaldyti atstovaujamąją ir vykdomąją valdžias: meras, vicemeras, Administracijos direktorius, seniūnai.
„Gal tai ir nėra Jūsų asmeninė iniciatyva, bet savo neveikimu, pritarimu į tai atvedusiems naujos daugumos sprendimams tik parodėte, kad negebate kritiniais momentais imtis lyderio vaidmens ir tinkamai atstovauti Jus rinkusiems žmonėms, kad galimai paklūstate užkulisiniams neatsakingiems ir tik savo asmeninės naudos siekiantiems „dirigentams“, – rašte žeriama kritika K. Gusarovui. – Vis dėlto manome, jog suvokiate, kad sukurta naujoji dauguma yra trapi, kad akivaizdus nesiskaitymas su tvirta dešimties Tarybos narių nuomone yra užprogramuota ir rimta sklandaus Tarybos darbo problema. Taip, Jūs neturite įgaliojimų priimti sprendimus vienašališkai, bet turite pareigą išklausyti ir tartis su visomis interesų grupėmis ir Tarybos nariais, nesvarbu, kokioms politinėms jėgoms jie atstovautų.“
Siekdami plačiau pakomentuoti merui išsiųsto rašto turinį ir jo atsiradimo priežastis, rašto autoriai trečiadienį žiniasklaidos atstovus sukvietė į spaudos konferenciją.
„Politika – tai tam tikros galios žaidimas, ir postai yra svarbūs, nes be jų įgyvendinti savo partijos programos tikslus yra sudėtinga, – teigė spaudos konferenciją pradėjęs K. Trečiokas. – Kova dėl postų – sveikas dalykas. Tačiau problemų šioje kovoje atsiranda tada, kai prioritetais tampa ne patirtis, žinios ar gebėjimai, bet įvairios draugystės, simpatijos, partiniai interesai. Tai jau yra nesveika.“
Anot K. Trečioko, šiandien rajonas atsidūrė ganėtinai keblioje politinėje situacijoje: sudaryta minimalią persvarą turinti koalicija. O dirbti turint vos vieno balso persvarą bus be galo sunku.
„Neproporcingai turimam mandatų skaičiui paskirstyti ir postai, – pabrėžė frakcijos „Už Telšius“ seniūnas K. Trečiokas. – LSDP užsiėmė nebe valdymo, bet užvaldymo politika. Jie neturi gavę tiek rinkėjų palaikymo, kad galėtų užimti tiek daug postų: mero, Administracijos direktoriaus, vicemero, seniūnų ir t. t. Dėl šių priežasčių ir atsirado raštas, adresuotas merui.“

Tiesa, tai ne pirmas raštas, o antras. Pirmasis raštas, kai K. Gusarovas ragintas imtis lyderio vaidmens ir prie derybų stalo sukviesti visų partijų atstovus Taryboje bei tartis, kaip išvesti rajoną iš dar vienos bręstančios politinės krizės, buvo išsiųstas lapkričio pradžioje. Tačiau jokių veiksmų, iniciatyvų rajono vadovas nesiėmė.
Spaudos konferencijoje dalyvavęs Tarybos narys A. Žebrauskas abejojo, ar gali būti sveika ir demokratiška politika, kai visa valdžia – atstovaujamoji ir vykdomoji – sutelkiama vienose rankose. Esą kyla dvejopi pamąstymai: arba socialdemokratai nenori su kitais dalytis valdžia ir nori vieni priimti rajonui svarbius sprendimus, arba jiems nerūpi rajono problemos, tačiau yra noras „kažką daryti“. Pirmu atveju rajono ateitį formuos vieninteliai socialdemokratai, o antru – gali pasikartoti 2018 m. Specialiųjų tyrimų tarnybos vykdyta vadovų išvežimo į Šiaulius istorija.
Tarybos narys A. Tarvainis spaudos konferencijoje dar kartą pabrėžė, jog „valstiečių“ deleguoto I. Motiejūno atleidimas iš Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų buvo visiškai nepagrįstas. Labiau politizuotas kerštas, mat I. Motiejūnas „paklibino“ tam tikras Savivaldybės sritis ir kliudė kai kurių asmenų „reikaliukams“.
A. Tarvainio manymu, buvusi koalicija galėjo dirbti ir toliau: „O kas dabar? Nebeaiški nei pozicija, nei opozicija. Stringa Telšių rajono savivaldybės tarybos komitetų darbas, nevyksta komisijų posėdžiai… O meras teka pasroviui kaip vandenėlis… Yra daug problemų šiandien, kurias reikia spręsti, ir darbų, kuriuos reikia nuveikti.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Bebras parašė:

  Kas čia tokie raštą rašo turkų sultonui gusar-ogly? Tai visi tie, kurie buvo nustumti nuo lovio ir paliko be putros? Nejuokinkit, kai pamatau tokias pavardes kai motiejūnas, žebrauskas, tarvainis ir kt., tai jie arba prarado postus, arba praras, arba jų draugeliai praras, o zebrausko biznelis su marmurinėmis trinkelėmis bus palaidotas. Jiems nusipjaut į mus visus, lovys – štai jų pagrindinis tikslas. O atleistas motiejus taip ir nesupranta, kodėl buvo atleistas, nes yra arogantiškas, pasipūtęs ir dar nekompetentingas. Manau, kad ne visi jo darbeliai buvo paviešinti, tik neaišku, kodėl asmenys, žinantys motiejaus nuopelnus, kažkodėl tyli: ar tai bijo, ar mano, kad jis vėl grįš į administracijos direktoriaus kėdę.

 2. Rinkėjas parašė:

  Gal panašiau ne į vandenėlį tekantį pasroviui o į šlapdribą,tokio letiaušio Telšiai dar nematė.Sėkmės kuo greičiau jam nueit į užmarštį…

 3. dede parašė:

  kurį letiaušį čia turėjai minty? jų daug buvo, daug ir tebėra. beje, į jų vietą išrenkami nauji letiaušiai, taip kad murdymasis letiaušyne gresia ilgam

 4. Juons parašė:

  Kdudiel Juokšas savis neraša tikru vardu, o pasivaėn bebru. Visi juk žėna tų dalyka. Ir geriau pats lai pasižiur i savi ir lai negerda naktimis nepilnamečiu. Vėsa nakti anuo maksima neižsidara. Dar mata kitus muok kritikout.

 5. Siena parašė:

  Bebras-Jokšas,Pironas-Jokšas…

 6. beviltiška parašė:

  Dabartinis meras atėjo dirbti į savivaldybę prieš daug metų. Kiek besukčiau galvą – niekaip nesumąstau ką tokio išskirtinesnio jis yra padaręs apart vaikščiojimo ant puspirščių, kad tik ant ko neužmynus ir algos sulaukus…… Bet baisiausia tai, jog kiti rinkimai tik 2023 metais….

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt