Telšių rajono savivaldybės taryba patvirtino apleisto ir neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą. Jame – aštuoniolika apleistų ir neprižiūrimų pastatų, kurių savininkams 2020 m. mokestiniam laikotarpiui reikės susimokėti maksimalų – 3 proc. – nekilnojamojo turto mokesčio tarifą. Politikai prabilo ir apie didžiausius Žemaitijos sostinės šašus – buvusį „Germanto“ restoraną ir nebaigtą statyti Jaunimo centrą Saulėtekio gatvėje.
Antanas NEKRAŠIUS
Svarstant sprendimo projektą Vietinio ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje Savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius iškėlė klausimą dėl vadinamojo kazino, Registrų centre įrašyto kaip Jaunimo centro, pastato Saulėtekio gatvėje, Telšiuose.
Klausimą pristačiusi Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėjos pavaduotoja Daiva Vaitkuvienė teigė, jog pastatas nors ir įrašytas į apleisto ir neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą, tačiau jis yra nebaigtos statybos. Todėl negali būti taikomas nekilnojamojo turto mokestis. Jam taikomi gerokai didesni žemės mokesčiai, bet ir jų savininkas nesusimoka. Šiandien Savivaldybei yra skolingas apie 4 000 Eur.
Mero pavaduotojas Kazys Lečkauskas svarstė, kad pastatas gali kelti aplinkiniams pavojų, ir domėjosi, ar nėra būdų, kurie įpareigotų Palangoje gyvenančią savininkę imtis priemonių aptverti teritoriją.
Vietinio ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Algirdas Žebrauskas palaikė vicemero pastebėjimus ir įpareigojo Savivaldybės administraciją kitame komiteto posėdyje pateikti informaciją apie visas galimas teisines priemones, kurių reikėtų imtis siekiant įpareigoti savininkę aptverti teritoriją aplink pastatą ir taip užtikrinti aplinkinių saugumą.
O Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto nariai sąraše pasigedo buvusio „Germanto“ restorano pastato, kurio savininkė yra „Vičiūnų“ įmonių grupė. Esą pastatas ne tik darko miesto estetinį vaizdą, bet ir galimai yra avarinės būklės: kiemo pusėje krenta plytos.
„Aš šiuo klausimu kalbėjau su Visvaldu Matijošaičiu („Vičiūnų“ įmonių grupės steigėjas ir savininkas, – red.). Jis nusivaipė ir pasakė, kad „kol aš užmiršiu paukštyno istoriją – tol jūs turėsite tą grožybę“, – pasakojo Savivaldybės tarybos narys Kęstutis Trečiokas. – Matyt, greitai neužmirš, nes labai brangiai tai jiems kainavo. Kol mes turėsime tokio mentaliteto savininkų… Tai tikrai nėra vargšė kompanija – galėtų per mėnesį ar du tą pastatą sutvarkyti.“
Tačiau, anot K. Trečioko, pirmiausia reikia ieškoti kontaktų, bandyti kalbėtis su pastatų savininkais. Nes, įtraukus jiems priklausančius pastatus į apleisto ir neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą, šie gali į tai pažiūrėti dviprasmiškai – kaip į spaudimą.
Tarybos narys pasiūlė įpareigoti Savivaldybės administraciją kreiptis į statybos inspekciją, kad ši įvertintų, ar buvusio „Germanto“ restorano pastatas nekelia pavojaus aplinkiniams ir yra saugus. Kartu ieškant dialogo su savininkais.
Atlikus šiuos žingsnius būtų sprendžiama dėl pastato įrašymo į apleisto ir neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą.
Čia ne aš o mane
Nejau negalima
rasti investuotoju Europoje