• Pagrindinis
  • Kontaktai
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Balsavimų archyvas
  • Pranešk naujieną
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
No Result
View All Result
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
No Result
View All Result

Me­džiok­lė bai­gė­si rim­tais ne­ma­lo­nu­mais

Monika GIRDVAINĖ
26 gegužės, 2023
Suvestinės, Pirmas puslapis, Pirmas puslapis, Teisėsauga
3

Ge­gu­žės 17-osios va­ka­rą Var­nių se­niū­ni­jo­je vy­ku­sios tei­sė­tos me­džiok­lės me­tu bu­vo nu­šau­tas ūki­nin­kų šuo. Gy­vū­no šei­mi­nin­kės tei­gi­mu, tai pa­da­ręs me­džio­to­jų ir žve­jų klu­bo „Me­dei­na“ na­rys ban­dė slėp­ti įkal­čius, ta­čiau ne­sėk­min­gai.

Ga­li­mą me­džiok­lės tai­syk­lių pa­žei­di­mo at­ve­jį ty­rę ap­lin­ko­sau­gi­nin­kai ki­to me­džio­to­jų klu­bo na­rio na­muo­se ap­ti­ko na­mi­nu­kės.

Mo­ni­ka GIRD­VAI­NĖ

Ne­ti­kė­tas ra­di­nys

Tel­šių ap­skri­ties vy­riau­sia­sis po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tas praė­ju­sią sa­vai­tę in­for­ma­vo, kad ge­gu­žės 18 die­ną, apie 9.55 val., Tel­šių ra­jo­ne, Var­nių se­niū­ni­jo­je, Ap­lin­kos ap­sau­gos de­par­ta­men­to prie Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jos Gy­vo­sios gam­tos ap­sau­gos de­par­ta­men­to Klai­pė­dos gy­vo­sios gam­tos ap­sau­gos sky­riaus spe­cia­lis­tai, at­lik­da­mi ty­ri­mą dėl ga­li­mo me­džiok­lės tai­syk­lių pa­žei­di­mo, 64-erių vy­rui pri­klau­san­čio­se ūki­nė­se pa­tal­po­se ir ga­ra­že ap­žiū­ros me­tu ra­do še­šias plas­ti­ki­nes tal­pyk­las su apie 80 lit­rų skys­čio, tu­rin­čio spe­ci­fi­nį na­mi­nės deg­ti­nės kva­pą.

„Už­su­kę į so­dy­bos lau­ko rū­sį, jie pa­ma­tė dvi sta­ti­nai­tes su įtar­ti­no kva­po skys­čiu. Įky­riai pir­šo­si min­tis, kad tai – na­mi­nu­kė. Ir ne šiaip sau na­mi­nu­kė, o pa­gar­din­ta uo­go­mis. Ma­tyt, pre­ten­duo­ta šį gė­ra­lą pa­vers­ti trauk­ti­ne. Ka­dan­gi ne­le­ga­lus al­ko­ho­lis nė­ra ap­lin­ko­sau­gi­nin­kų kom­pe­ten­ci­ja, jie ra­di­nio ty­ri­mą per­da­vė Tel­šių ra­jo­no po­li­ci­jos pa­rei­gū­nams.

At­vy­kę pas ūki­nin­ką po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai šių „vel­nio la­šų“ ra­do dar ir ga­ra­že. Iš vi­so – per pus­šim­tį lit­rų na­mų ga­my­bos al­ko­ho­lio. Vy­ras šio ra­di­nio iš­si­gy­nė, tad įta­ria­ma, kad na­mi­nu­kės sa­vi­nin­kė yra jo su­gy­ven­ti­nė“, – in­for­ma­vo po­li­ci­jos at­sto­vė spau­dai Gai­la Smag­riū­nie­nė.

Dėl ne­tei­sė­to na­mi­nių stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų lai­ky­mo pra­dė­tas iki­teis­mi­nis ty­ri­mas.

Nep­ra­ne­šė apie pa­žei­di­mą

Pra­dė­jus aiš­kin­tis, ko­kiais me­džiok­lės pa­žei­di­mais įtar­tas as­muo, paaiš­kė­jo, kad ge­gu­žės 17-osios va­ka­rą vy­ku­sios me­džiok­lės me­tu bu­vo nu­šau­tas šuo.

Ap­lin­kos ap­sau­gos de­par­ta­men­to at­sto­vė in­for­ma­vo, kad as­me­niui, ge­gu­žės 17-osios va­ka­rą da­ly­va­vu­siam me­džiok­lė­je, su­ra­šy­tas pro­to­ko­las dėl me­džiok­lės tai­syk­lių pa­žei­di­mo. At­sa­kin­gas as­muo ne­pra­ne­šė, nors tai pa­da­ry­ti pri­va­lo­ma, apie per tei­sė­tą me­džiok­lę pa­da­ry­tą pa­žei­di­mą – nu­šau­tą šu­nį.

Pagal galiojančią tvarką, apie nušautą šunį Aplinkos apsaugos departamentą turėjo informuoti medžioklės vadovas. Apie įvy­kį te­le­fo­nu 112 pra­ne­šė pa­ti šuns šei­mi­nin­kė.
Už tai, kad apie pa­žei­di­mą nein­for­ma­vo Ap­lin­kos ap­sau­gos de­par­ta­men­to, as­me­niui gre­sia įspė­ji­mas ar­ba bau­da iki 90 eu­rų.

Klai­pė­dos gy­vo­sios gam­tos ap­sau­gos sky­riaus spe­cia­lis­tai dėl nu­šau­to šuns at­lie­ka ty­ri­mą.

„Administracinių nusižengimų kodekse („Medžioklę reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimas“) nurodoma, kad gyvūno, kurį sumedžioti medžiotojas neturi teisės, sumedžiojimas užtraukia baudą nuo 800 iki 1800 eurų. Taip pat skiriamas teisės medžioti atėmimas nuo dvejų metų trijų mėnesių iki trejų metų ir konfiskuojamas nusižengimo padarymo įrankis (šiuo atveju – ginklas).

Taip pat svarbu atkreipti šunų savininkų dėmesį, kad lankymosi miške taisyklės nurodo, jog fiziniams asmenims draudžiama paleisti miške šunį be antsnukio. Antsnukis nebūtinas, kai šuo vedamas už pavadėlio.

Medžioklės taisyklės nurodo, kad medžioklės plotuose šunys vedžiojami tik su pavadėliais“, – komentavo Aplinkos apsaugos departamento atstovas.

Me­džio­to­jų el­ge­sys šo­ki­ra­vo

Šuns ne­te­ku­si Var­nių se­niū­ni­jos Dro­būkš­čių kai­me gy­ve­nan­ti šei­ma yra su­krės­ta dėl me­džio­to­jų el­ge­sio. Me­tų am­žiaus bel­gų avi­ga­nė bu­vo ūkiš­kai gy­ve­nan­čios šei­mos pa­gal­bi­nin­kė par­ge­nant gal­vi­jus, my­li­ma au­gin­ti­nė.

Bel­gų avi­ga­nės šei­mi­nin­kė Mo­des­ta pa­sa­ko­jo, kad ne­lai­mės va­ka­rą iš­gir­do šū­vį, po jo pa­si­gir­do šuns kau­ki­mas. Vė­liau nuai­dė­jo ant­ras šū­vis. Mer­gi­na įta­rė, kad kaž­kas nu­ti­ko jos au­gin­ti­nei, ku­rią trum­pam pa­lei­do pa­bė­gio­ti. Ji lei­do­si ieš­ko­ti šuns po lau­kus, ta­čiau nei jo, nei me­džio­to­jo jai iš kar­to ne­pa­vy­ko ras­ti. Mo­des­tos ma­ny­mu, įvy­kį ban­dy­ta nu­slėp­ti.
Mer­gi­nai pa­si­se­kė už­fik­suo­ti me­džio­to­jo au­to­mo­bi­lį. Apie įvy­kį pra­neš­ta bend­ruo­ju pa­gal­bos nu­me­riu.

Nu­ken­tė­ju­siai šei­mai kiek vė­liau tą pa­tį va­ka­rą pa­vy­ko su­stab­dy­ti iš­va­žiuo­jan­tį me­džio­to­ją. Vy­ras pri­si­pa­ži­no nu­šo­vęs šu­nį ir tei­si­no­si tai pa­da­ręs ne­ty­čia. Esą šu­nį su­mai­šė su vil­ku. Nu­šau­tą gyvūną jis nu­tem­pė į dur­py­ną.

„Vis­kas įvy­ko apie pu­sę aš­tuo­nių va­ka­ro. Dar bu­vo švie­su, tad ne­sup­ran­tu, kaip me­džio­to­jas ga­lė­jo neats­kir­ti šuns nuo vil­ko. <…> Mes ga­vo­me ap­lin­ko­sau­gi­nin­kų įspė­ji­mą, kad šuo bu­vo pa­leis­tas me­džio­ja­muo­se plo­tuo­se. Gy­ve­na­me vien­kie­my­je, ap­link mū­sų lau­kai ir ne­ga­li­me pa­leis­ti šuns, o me­džio­to­jai ga­li da­ry­ti, ką no­ri?“ – ne­pa­si­ten­ki­ni­mą reiš­kė mer­gi­na.

Ūki­nin­kų šei­ma tei­gė, kad nuo kul­kų jų gy­vū­nai nu­ken­čia jau ne pir­mą kar­tą. Prieš ku­rį lai­ką bu­vo ras­ta nu­šau­ta te­ly­čia, jau­tu­kas, be ži­nios din­go šu­niu­kas. Apie ne­lai­mes pra­neš­ta po­li­ci­jai, ta­čiau pa­žei­dė­jų su­ras­ti ne­pa­vy­ko.

Lau­kia ty­ri­mo re­zul­ta­tų

Me­džio­to­jų ir žve­jų klu­bo „Me­dei­na“ pir­mi­nin­kas And­rius Sem­pu­kas „Tel­šių ŽI­NIOMS“ sa­kė, kad jam yra ži­no­ma, kas nu­šo­vė šu­nį – me­džio­to­jas pri­klau­so „Me­dei­nos“ klu­bui. Pir­mi­nin­ko tei­gi­mu, me­džiok­lės me­tu nu­ti­kęs įvy­kis – ne­lai­min­gas at­si­ti­ki­mas. Pa­gal me­džio­to­jo paaiš­ki­ni­mą, šuo bu­vo su­mai­šy­tas su ki­tu me­džio­ja­mu gy­vū­nu.

„Tu­rė­jo­me po­kal­bį su me­džiok­lės va­do­vu, su me­džio­to­jais, ku­rie tą die­ną da­ly­va­vo me­džiok­lė­je. Kol kas jo­kių veiks­mų ne­siė­mė­me. Lau­kia­me ty­ri­mo, ku­rį at­lie­ka Klai­pė­dos gy­vo­sios gam­tos ap­sau­gos sky­rius, re­zul­ta­tų“, – kal­bė­jo A. Sem­pu­kas.

Žymės: medziotojai, naminuke
Kitas įrašas

Kaip surinkti dviratį?

Comments 3

  1. Ljurgis says:
    1 savaitė ago

    Išteisins ta legalu brakonieriu

    Atsakyti Report comment
  2. Tomas says:
    7 d. ago

    Bet kad ir vilkas būtų buvęs, bet licencijos vilkų medžioklei dar sausio mėnesį pasibaigė, o naujos bus tik rudenį… Tai ir vilka nušovus tas pats, tik kad niekas nebūtų jo ieškojęs

    Atsakyti Report comment
  3. Jozas Razbadauskas says:
    6 d. ago

    Visokėm krepšeliai doda leidimus akis jam pavalyti rrikįtu su smagiu kumščiu.

    Atsakyti Report comment

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas
Atkurti Vaizdą

*

Video rekomendacijos:

Taip pat skaitykite:

Pirmas puslapis

Su svogūnais marinuoti šašlykai
Kla­sės su­si­ti­ki­mas po 60 me­tų
Degė garažai ir namas
Net­var­kin­ga ap­lin­ka prie Mas­čio eže­ro – se­niū­ni­jos ir ran­go­vo ne­su­si­kal­bė­ji­mo re­zul­ta­tas?
Telšiuose aptiktos dvi narkotinių medžiagų laboratorijos
Ža­rė­nuo­se vei­kia su­tvar­ky­tas spor­to kam­ba­rys

Žemaičių kultūra

Jonaičių miškas saugo istorinę atmintį
Prisiliesta prie kapinių istorijos
Muziejuje – konferencija, skirta Juozui Vitkui-Kazimieraičiui atminti
„Europos muziejų naktyje“ atiduota duoklė žemaitukams
„Kai nieko nedarai, niekas ir nesikeičia“
Židikuose svečiavosi audimą puoselėjančios bendramintės iš Švedijos

Laisvalaikis

Su svogūnais marinuoti šašlykai
Kla­sės su­si­ti­ki­mas po 60 me­tų
Ža­rė­nuo­se vei­kia su­tvar­ky­tas spor­to kam­ba­rys
Jaunimui pagalbos ranką tiesia projektas „Meilės eliksyras“
Tink­li­nio tur­ny­ras
„Telšē lin­GOun“. At­sar­giai: ga­li pri­trenk­ti do­va­nų lie­tus

Sveikata

Už nuo­pel­nus neu­ro­lo­gei V. Vit­kaus­kie­nei įteik­tas gar­bės ženk­las
Nu­vys­ti ga­li ne tik gė­lės, bet ir… klau­sa
Pra­si­dė­jo er­kių se­zo­nas – ką svar­bu ži­no­ti
Ikivėžiniai gimdos kaklelio pakitimai – ar įmanoma užkirsti kelią blogiausiam scenarijui?
Svarbi informacija žiedadulkėms alergiškiems žmonėms
Minint Pasaulinę sveikatos dieną, POLA ragina padovanoti sau profilaktinį sveikatos patikrinimą ir dalinasi patarimais, kaip pasirengti vizitui pas gydytoją
No Result
View All Result

Laikraštis

Srotas24.lt – Dalys internetu

Zuza.lt – Marketplace

Apklausa

Ar skaitote knygas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
  • Archyvas

Orai

Orai Telšiuose
Orai
Orai Telšiuose 2 savaitėms
  • Naujienos
  • Teminiai puslapiai
  • Teisėsauga
  • Laisvalaikis
  • Archyvas
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Kontaktai

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt