Telšiškė Milda Žvirblytė-Bagočė pagal turimą makiažo mokyklos diplomą yra vizažistė, pagal profesinį išsilavinimą – grimuotoja, na, o pagal baigtas bakalauro studijas – interjero dizainerė.
Pirmus žingsnius makiažo pasaulyje Milda žengė 2016 metais, kai vyras (tuomet dar tik vaikinas) padovanojo jai pirmąją šešėlių paletę ir makiažo šepetėlius. Nuo tada, žiūrėdama makiažo vaizdo įrašus internete, mergina bandydavo viską atkartoti ant savęs. Tai tapo jos didžiausiu laisvalaikio pomėgiu, tad su laiku pas ją vis daugėjo makiažo priemonių, o prie makiažo prisidėjo ir grimas.
Diana PUZERĖ
Kiekvieną amatą išmokti yra sudėtinga
„Dar dabar pamenu, kaip viena dėstytoja, pamačiusi mano kūrybą internete, man atėjus į paskaitą pasakė: „Žvirblyte, ne ten įstojai.“ Tuomet galvojau, kad nesąmonė – taigi makiažas gali būti tik pomėgis“, – šypsosi telšiškė.
Pabaigusi mokslus Milda suprato, kad vis dėlto interjero dizainas netraukia jos taip stipriai, kiek jaučia trauką makiažui. Tad 2020 metais įstojo mokytis grimuotojo profesijos. Ir darbai, kurie nebuvo susiję su makiažu, tapo nebeįdomūs. Moteris teigia, jog dar gyvendama Vilniuje žinojo, kad grįžusi į gimtinę Telšius dirbs savo svajonių darbą, o vyras ją visuomet skatino ir iki šiol palaiko kiekviename žingsnyje.
Pasak Mildos, kiekvieną naują amatą išmokti yra sudėtinga. Viskas priklauso nuo pasiryžimo ir įdėtų pastangų. Telšiškė kalba, jog dabar pažiūrėjus į savo pirmuosius darbus, darytus sau ar kitiems žmonėms, ją net šiurpas nupurto, kiek daug klaidų pastebi. Tačiau visi nuo kažko pradeda. Tad nors ir buvo sunku, bet buvo verta.
Paslaugų poreikis Telšiuose yra pakankamas
Šiuo metu telšiškė dirba grožio studijoje „Karema“ ir prisideda prie spektaklių įvaizdžio kūrimo Telšių Žemaitės dramos teatre.
„Dar studijuodama supratau, kad konkurencija neveda į priekį ir labai smukdo psichologiškai, tad mano pasirinkimas – į kitas vizažistes žiūrėti kaip į koleges. Kur kas smagiau yra pasidžiaugti kitų gražiais darbais nei konkuruoti.
Reikia nepamiršti, kad vizažistės darbas yra sezoninis. Vasarą kojos linksta nuo darbų kiekio, o rudenį jau galima pailsėti. Mano paslaugų poreikis Telšiuose tikrai yra pakankamas“, – dalinasi savo įžvalgomis Milda.
Meditacija – tapyba ant veido
Moterį labiausiai traukia nekasdieniškas makiažas – spalvotas, grafinis ar su pridėtinėmis detalėmis. Jis yra įdomesnis, nes tenka atlikti rečiau, o jį darant galima pasitelkti vaizduotę ir sukurti išskirtinį įvaizdį.
Grimą Milda mėgsta grafišką, su aiškiomis išpieštomis detalėmis. Kaip tvirtina ji, tokį yra lengviausia apgalvoti ir perteikti. Tai gali būti gėlės, geometrinės figūros ar net paveikslas. Tereikia viską sudėlioti, kad atitiktų veido bruožus.
Mergina kuria meno kūrinius ant veido, tačiau juos daro tik savo malonumui.
„Tas laikas, kurį praleidžiu tapydama ant veido, man kaip meditacija. Tai leidžia atsipalaiduoti, pamiršti viską, kas vyksta aplinkui. Visas tas valandas susitelkiu tik į kūrybą. Kadangi procesas dažnai užtrunka keturias ar daugiau valandų, viską darau ant savo veido. Dar nedrįstu kviestis kito žmogaus tokiems dideliems darbams, nes išsėdėti tiek valandų tikrai gali būti sudėtinga, o viską nusiplauti po grimo būtų dar sunkiau“, – pasakoja Milda apie savitą meditacijos būdą.
Drakono įvaizdis pelnė pirmąją vietą
Ilgiausiai vizažistei teko praleisti septynias valandas piešiant smulkias gėlytes ir lapelius aplink veidą. Viskas buvo daroma raudona spalva ir labai smulkiai. Tokio grimo procesas – su šešėliu išsipiešiamos formos, viskas apvedama raudonu pravedimu ir tuomet detalės išryškinamos šešėliuojant su skirtingais raudonais atspalviais.
Šių metų pradžioje moteris kūrė drakono įvaizdį. Daugiausia laiko Milda praleido ieškodama inspiracijų ir dėliodama bendrą vaizdą, kad kiekviena detalė būtų parinkta su priežastimi. Piešė papildomas detales ant popieriaus, kurias klijavo ant veido ir lankelio. Iš molio gamino ragelius, kuriuos tapė akrilu. Tuomet apie šešias valandas kūrė vaizdą ant veido ir dekoltė. Tačiau galiausiai visas darbas atsipirko su kaupu, kadangi su šiuo įvaizdžiu telšiškei pavyko iškovoti pirmąją vietą „Masters“ kategorijoje konkurse „Grožio kalba“.
Mildos vienas mėgstamiausių jos darytų grimų yra ir vienas paprasčiausių, jį piešė karantino laikotarpiu. Nutapė ant kaklo iliuziją, lyg būtų nuėmusi galvą nuo kūno.
„Tai buvo taip paprasta, bet ir taip įspūdinga. Šio grimo idėja: „Karantinas kelia paniką, tad laikas tą panikuojančią galvą pasidėti į šoną“. Buvo smagu matyti, kad ne tik man šis įvaizdis patiko, bet ir kitiems žmonėms interneto platybėse“, – prisimena telšiškė.
Tokiam darbui svarbūs įgūdžiai ir greiti sprendimai
Moteris turi ne tik jaunų klienčių, kartais tenka papuošti ir brandžias – 60–70 metų – moteris. Klienčių visuomet paklausia, kokie jų lūkesčiai, kokio makiažo norisi, kas patinka, o kas ne. Visada pataria ar pasiūlo sprendimus, tinkančius moters veido formai arba prie aprangos stiliaus. Eksperimentavimui Milda renkasi modelius. Tuomet, kaip teigia ji, gali būti rami, kad tai yra jos sprendimų laikas ir gali kurti įvaizdį pasitelkusi savo fantaziją.
Darbo atlikimo trukmė priklauso nuo pasirinkto makiažo ar reikiamo grimo. Įprastai makiažas trunka nuo 30 minučių iki 1 valandos 15 minučių, šiek tiek ilgiau gali užtrukti nuotakos makiažas.
Grimuodama teatre Milda dažnai turi papuošti daug veidų ir turi mažai laiko, todėl vidutiniškai vienam veido grimui gali skirti apie 15–20 minučių. Tokiam darbui labai svarbūs įgūdžiai ir greiti sprendimai.
Tenka dažyti ne tik veidus, bet ir sienas
„Tikriausiai mano įprasta diena nelabai skiriasi nuo kitų žmonių. Rytas – pusryčiai, kava. Išvedu savo augintinį Bamsį į lauką. Keliauju į darbą priimti klienčių. Dažniausiai darbo dienomis atlieku antakių korekcijas, juos dažau arba laminuoju blakstienas. Po darbų skiriu laiko savo šuniui – pavedžioju, pažaidžiu, kad dirbtų ir jo smegenys. O vakare, jei lieka laiko, yra du pasirinkimai – nerti žaislus arba keliauti į renovuojamą namą, kuriame planuojame gyventi. Šiuo metu tenka ne tik veidus dažyti, bet ir sienas“, – šypsosi pašnekovė.
Labai daug metų makiažas ir grimas buvo Mildos pagrindiniai pomėgiai, kuriems skyrė visą savo laisvą laiką. Kai tai tapo darbu, moteris suprato, kad nebesinori ir likusio laisvo laiko atiduoti tam pačiam dalykui, todėl pradėjo nerti žaislus. Pamačiusi internete, kiek daug įvairiausių žaislų galima pagaminti savo rankomis, užsinorėjo ir pati to išmokti.