Kol gatvėje remontas, pastato netvarkys

Parašė:  2021-07-23

Jau nemažai metų praeivių akis rėžia didžiulis neremontuotas pastatas pagrindinėje Telšių miesto gatvėje, Respublikos g. 51. Kažkada čia klestėjęs restoranas buvo tikra miesto pažiba, Tačiau šiandien jis vis dažniau linksniuojamas dėl kasmet prastėjančios būklės. Žvilgsnis užkliūva už trupančių plytų, atsilupinėjusio tinko, lenda ir kiti ryškūs defektai.
Aurelija SERVIENĖ
Apleistas pastatas gadina vaizdą
Telšiškiai stebisi, jog kažkada miesto širdyje klestėjęs pastatas šiandien tapo niekam nebereikalingas: „Net jo šeimininkams tikriausiai jis mažai rūpi, kitaip darytų išvadas ir ko nors imtųsi.“
Vieta, kurioje stovi minėtas pastatas, mėgstama telšiškių ir turistų – šalia amfiteatras, Durbės skveras, renovuotas daugiabutis, bus sutvarkyta Respublikos gatvė. Statinio prasta būklė itin išryškėjo, kai šalia imtasi tvarkyti buvusį Telšių apskrities kalėjimą. Gražių namų apsuptyje liko vienas našlaitis…
Pastatui reikalinga renovacija


Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus patikino, jog rajono vadovų nuomonė apie šį pastatą yra neigiama: „Suprantama, kad tokia pastato būklė yra prasta, neprideda estetinio vaizdo ir kelia grėsmę. Manome, kad savininkas turi aktyviai dalyvauti pastato priežiūros procese. Visi suprantame, kad daugelio pastatų būklė prastėja ne tiek dėl išorinės aplinkos poveikio, kiek dėl jų savininkų aplaidumo, blogo namų ūkio tvarkymo, netinkamos priežiūros.“
Anot T. Katkaus, šiam pastatui reikalinga renovacija, kurios metu būtų pailginama jo naudojimo trukmė, užkertamas kelias nelaimingiems atsitikimams ir išsaugomas estetinis vaizdas, kuris itin svarbus miesto reprezentacijai.
Savininkams išsiųstas mero raštas
Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas šių metų birželio mėnesį raštu kreipėsi į pastato savininkus. Rašte atkreipiamas dėmesys į itin prastą statinio būklę: nubyrėjęs tinkas, monolitinio betono sluoksnis nuplyšęs, armatūra paveikta korozijos, mediniai langų rėmai išpuvę, stiklai išdaužyti, langai uždengti medžio drožlių plokštėmis, polietileno plėvele, lauko laiptų pakopų betono trinkelės nukritusios, atitrūkusios. Akcentavo, kad pastatas yra svarbioje ir miestą reprezentuojančioje vietoje.
K. Gusarovas prašė pasirūpinti, jog apleistas pastatas negadintų gražaus miesto vaizdo, nekeltų pavojaus žmonių sveikatai, apie savininko priimtus sprendimus žadėjo kuo greičiau informuoti.
Atliktas statinio priežiūros patikrinimas
2020 m. birželio 23 d. Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas atliko statinio, esančio Respublikos g. 51, Telšiuose, priežiūros patikrinimą.

Išvadose pateikiama, kad statinį būtina skubiai remontuoti, jis turi galimos avarinės būklės požymių.
Atlikto patikrinimo išvados buvo išsiųstos savininko atstovui.
2021 m. vasario 5 d. iš pastato savininko atstovo gautas atsakymas, kad, vadovaujantis techninės priežiūros patikrinimo aktu, buvo atlikta dalinė pastato ekspertizė, remiantis gautomis išvadomis, bus imtasi priemonių nurodytiems dalykams ištaisyti.
Planuoja pašalinti avarinės būklės požymius
Liepos 20 dieną Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius T. Katkus telefonu susisiekė su pastato savininko atstovu. Šis informavo, kad artimiausiu metu planuojama pašalinti pastato Respublikos g. 51 avarinės būklės požymius. Atstovas patikino, kad planuojama atlikti ir viso fasado remonto darbus, prieš tai suderinus spalvinius fasado sprendinius su Telšių rajono savivaldybės administracija.
Svarsto galimybę pastatą atnaujinti
Pastatas Respublikos g. 51 jau daug metų priklauso UAB „Vičiūnų grupė“. „Telšių ŽINIOS“ susisiekė su bendrovės generaliniu direktoriumi Šarūnu Matijošaičiu. „Mes svarstome galimybę pastatą atnaujinti, tačiau šis projektas galės būti pradėtas tik tuomet, kai pasibaigs ilgą laiką užsitęsęs gatvės remontas“, – situaciją paaiškino Š. Matijošaitis.
Generalinis direktorius pridūrė, jog dėl šiuo metu Telšiuose vykstančio Respublikos gatvės remonto išsikėlė kai kurie pastate buvę nuomininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. :( parašė:

    Kokios laiptų plytelės pažiūrėkit – greitai kas nors traumą gaus lipdamas per išklibusias plyteles… Milijonierius net to sutvarkyti negali, apgailėtina.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt