Ryškėnų pagrindinės mokyklos Lauko Sodos skyriuje mokosi 12 vaikų: antrokai ir trečiokai. Juos moko pradinių klasių mokytoja Erika Šilinskienė.
Mokytoja E. Šilinskienė Lauko Sodos skyriuje pradėjo dirbti prieš septynerius metus ir dėl tokio savo apsisprendimo visiškai nesigaili: „Vaikai nuostabūs, gerai mokosi, lanko pamokas. Su tėvais taip pat sutariu puikiai, stengiuosi visus juos išklausyti, atsižvelgti į jų nuomonę, pasiūlymus.“
Neformalusis ugdymas
Pasibaigus pamokoms mokiniai gali dalyvauti įvairioje neformaliojo ugdymo veikloje. Mokykloje veikia Pranciškiukų būrelis, kuriam vadovauja lauksodiškė Marija Staponkutė. Jų užsiėmimai vyksta kiekvieną penktadienį: mokiniai dainuoja, žaidžia įvairius žaidimus ir pan. „Mokinai ypač myli savo vadovę Mariją, stengiasi sekti jos pavyzdžiu“, – tikino E. Šilinskienė.
Vaikai noriai renkasi ir į mokykloje veikiantį dramos būrelį (vad. E. Šilinskienė).
Švietimo įstaigos patalpose veikia ir kaimo biblioteka, ją taip pat pamėgo mažieji lauksodiškiai. Čia galima ne tik rasti reikiamos literatūros, bet ir naudotis kompiuteriais. Bibliotekininkė Onutė Lileikienė džiaugiasi, kad lauksodiškiai noriai skaito ir lankosi bibliotekoje.
Puikūs santykiai
Mokytoja E. Šilinskienė pasakojo, kad mokyklos bendruomenė puikiai sutaria su Lauko Sodos miestelio bendruomenės nariais, parapijos klebonu Kęstučiu Balčiūnu, Ryškėnų pagrindine mokykla, Ryškėnų seniūnijos seniūnu Benediktu Šniauka – kartu rengia šventes.
Svarbu, kad mokyklos neuždarytų
Pradinių klasių mokytoja nedejuoja, nors ir jų mokyklą palietė sunkmetis. „Svarbu tai, kad mes esame, svarbu, kad kaimo mokyklos nepanaikintų. O visa kita – išsprendžiama. Aišku, jei būtų daugiau lėšų, galėtume kaimo vaikus į ekskursijas išvežti, parodyti kitus rajonus. Bet tenka pasitenkinti vietinės reikšmės vietovėmis. Su mokiniais vaikštome po miestelį, dažnai lankomės prie šalia kaimo esančio tvenkinio. Ir tėvai laimingi, jog savo mažųjų atžalų nereikia vežioti į miestą, ar anksti ryte jiems laukti autobuso, ir mokiniams, manau, gerai, kad turi galimybę mokytis šalia esančioje mokykloje “, – svarstė mokytoja.
Pedagogė įsitikinusi, jog kaimo mokykloje vaikai gauna tikrai ne prastesnį ugdymą: „Galbūt mums ir trūksta techninių dalykų, tačiau žinių vaikai gauna pakankamai.“
Pirmūnė – I. Staponkutė
Mokytoja didžiuojasi savo mokiniais. Ypač daug vilčių ji deda į Izabelę Staponkutę. Pasak pedagogės, mergaitė ypač gabi: „Kur tik nori gali dalyvauti – visur tiks ir pritiks. Ji mūsų pažiba – dainininkė, pirmūnė, lanko muzikos mokyklą.“ Nesenai Izabelė laimėjo I vietą skaitovų konkurse.