Ar jūsų vaikui iškrito pieninis dantis? Šeimoms tai gali būti labai įdomus metas. Daugumai vaikų pirmasis dantukas išdygsta tarp 6 ir 7 metų, o paskutinis pieninis dantukas išdygsta maždaug 12 metų.
Pirminių dantų (taip techniškai vadinami pieniniai dantys) netekimas yra kiekvieno vaiko apeiga, kurią išgyventi gali būti labai smagu.
Tačiau, nors išdygęs dantukas yra natūralus ir įprastas reiškinys, kai kurie vaikai bijo, kad danties rovimo bus labai skausmingas. O mes, tėvai, norime, kad jiems skaudėtų kuo mažiau.
Norėdami padėti vaikui ištraukti dantį be skausmo arba padaryti tai už jį, būtinai norėsite žinoti šiuos patarimus, kaip tai padaryti teisingai:
Kaip traukti dantį be skausmo?
Kuo laisviau dantis bus traukiamas, tuo mažiau skaudės.
Jūsų vaikas tikriausiai jau maigo dantį liežuviu. Galite tai skatinti. Danties braukimas pirmyn ir atgal tikrai padės jam atsipalaiduoti ir iškristi savaime.
Pasistenkite priminti vaikui, kad jis nekištų danties pirštais, nes taip į burną gali patekti bakterijų ir padidėti infekcijos rizika. Jei vaikas primygtinai nori pirštu braukti per dantį, priminkite jam, kad prieš tai nusiplautų rankas.
Valgykite kietą, traškų maistą.
Duodami vaikui kramtyti kietą ir traškų maistą, padėsite dar labiau atlaisvinti atsilaisvinusius dantis.
Kietas maistas, pavyzdžiui, morkos, obuoliai ir salierai, gali net paskatinti dantį išlįsti savaime. (Arba mūsų šeimos atveju – gabalėlis sūrio picos!)
Priminkite vaikui, kad jis būtų atsargus ir danties nenurytų. Jei vaikas ką nors kramto ir galvoja, kad dantis galėjo išlįsti, liepkite jam išpjauti maistą į servetėlę, o tada, prieš tęsiant, paieškoti danties.
Jei vaikas netyčia nurijo dantį, tikriausiai nėra pagrindo nerimauti, tačiau geriausia būtų paskambinti odontologui.
Galite paraginti vaiką liežuviu pajudinti dantį. Tai natūralu ir sveika.
Tvirtai valykite dantis
Tvirtai valydami dantis padėsite atlaisvinti dantį be didelio juntamo skausmo. Specialiai valydami dantis judesiais aukštyn ir žemyn, atsargiai trindami atsilaisvinusio danties šonus, taip pat padėsite jam atsilaisvinti ir greičiau iškristi.
Išspauskite dantį siūlu.
Dantų siūlo naudojimas yra puikus būdas paskatinti atsilaisvinusį dantį išlįsti.
Pirmiausia paimkite maždaug 18 cm ilgio siūlą ir apvyniokite jį aplink abiejų rankų pirštus. Įdėkite siūlą tarp nykščio ir rodomojo piršto.
Tada įdėkite siūlą tarp iškritusio danties ir aplinkinių dantų. Judesiais pirmyn ir atgal stenkitės išlenkti siūlą ties atsilaisvinusio danties apačia.
Jei reikia dar geresnio sukibimo, galite pabandyti naudoti dantų siūlų rinkiklį.
Anastetikas
Vienas geriausių būdų, kaip neskausmingai ištraukti dantį, yra ant danties vagelės užtepti vietinio anestetiko gelio arba dantų krapštymo gelio, kurio sudėtyje yra benzokaino. Prieš ką nors darydami būtinai perskaitykite ir laikykitės gamintojo nurodymų.
Taip pat galite liepti vaikui kramtyti ledo gabalėlius, kad nutirptų dantenos. (Ledo drožlės taip pat padeda malšinti skausmą po to, kai ištraukėte dantį).
Naudodami medicininę marlę švelniai sukite ir ištraukite dantį. Jis turėtų išlįsti švelniai suspaudus.
Naudokite „sukimo ir traukimo” techniką.
Jei manote, kad vaiko dantis yra pakankamai laisvas, kad jį būtų galima ištraukti, galite sterilios medicininės marlės gabalėliu tvirtai suimti vaiko laisvą dantį ir švelniai jį pasukti, kad ištrauktumėte greitu pasukimu.
Amerikos odontologų asociacija primena tėvams būti švelniems, nes pakankamai laisvas dantis, kad jį būtų galima ištraukti, išeis vos švelniai suspaudus. Jį turėtų būti lengva pasukti ir neturėtų būti didelio skausmo.
Atlikite judesius pirmyn ir atgal bei iš kairės į dešinę. Tai padės pašalinti visus audinius, kurie laiko dantį prisitvirtinę.
Jei traukiant dantį vaikui skauda arba jei dantis nejuda lengvai spaudžiant, tikriausiai dar ne laikas traukti dantį. Atminkite, kad jei dantį ištrauksite anksčiau, nei jis bus paruoštas, tai gali būti labai skausminga ir sukelti dantų problemų.
Kada reikėtų traukti pieninį dantį?
Vaiko dantys paprastai iškrenta patys (arba padedami vaiko liežuvio ar kieto, traškaus maisto gabalėlio).
Jei jūsų vaikui daugiau nei 6 metai ir dantis yra labai laisvas, dauguma odontologijos specialistų teigia, kad galima jam padėti ir ištraukti pačiam.
Jei vaikas dar nenori jūsų pagalbos, Amerikos odontologų asociacija teigia, kad verta dar šiek tiek palaukti. Skubėti nereikia.
Jei jūsų vaikui mažiau nei 5 metai, jei dantis vos išlindęs arba jei dantis išlindo dėl traumos ar nelaimingo atsitikimo, turėtumėte pasitarti su savo odontologu.
Traukiant dantį, kol jis dar nepasiruošęs būti pašalintas, gali atsirasti atvira žaizda, smarkiai kraujuoti ir netgi paveikti dygstantį nuolatinį suaugusiojo dantį. Taip pat gali būti pažeista danties šaknis, todėl gali likti tarpas, kuriame gali atsirasti daugiau sveikatos problemų, pavyzdžiui, infekcija ir kauptis apnašos.Skauda dantį ? Kreipkis į odontologijos klinika Papadent profesionalus.
Pamenu vaikystėje ne kartą teko pačiam išsitraukti dantuką su siūlų pririšant kitą siūlo galą prie durų rankenos, greita, efektyvu ir be jokio skausmo!