Jėrubaičių sąvartyne įsiplieskė gaisras

Parašė:  2021-04-23

Balandžio 19-osios popietę Plungės padangę uždengė juodi dūmų kamuoliai, o pasigirdusios sirenos patvirtino – įvyko nelaimė! Netrukus paaiškėjo, jog ugniagesiai gelbėtojai išskubėjo į Jėrubaičiuose esantį atliekų sąvartyną – liepsnos siautėjo šiukšlių kaupe. Per keletą valandų ugnis sąvartyne buvo suvaldyta – pavyko išvengti didesnės nelaimės. Oro taršos išmatuoti nepavyko dėl elementarios priežasties – atvykus aplinkosaugininkams, dūmai jau buvo išsisklaidę. Jų galėjo kliūti ir Telšių rajono gyventojams.
Daiva GERIKIENĖ
Dirbo didelės ugniagesių pajėgos
Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informavo, jog apie degantį sąvartyną Jėrubaičiuose jiems buvo pranešta pirmadienį, apie 15.20 val. Informuota apie dūmus ir atvira liepsna degančias šiukšles. Į įvykio vietą išskubėjo 5 ugniagesių ekipažai. Liepsnojančio sąvartyno gesinti atvyko ne tik plungiškiai, bet ir Šateikių, Kulių, Alsėdžių ir Žlibinų ugniagesiai.
„Gaisro likvidacija buvo paskelbta 18.26 val. Gesinimo darbai baigti apie 22 val. Tačiau Žlibinų ugniagesiai dar iki šiol nėra grįžę iš gaisro vietos. Jie budėjo per naktį – stebėjo, stumdė, lygino gaisravietę. Per naktį papildomai buvo išpiltos dar 3 cisternos vandens“, – sakė antradienio popietę kalbintas Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus.
Gaisro metu išdegė apie 15 arų sąvartyno paviršiaus, tramdant liepsnas panaudota apie 150 kub. m vandens.


Dėl ko užsidegė šiukšlės, dar aiškinamasi – vyksta tyrimas. M. Pronckus pastebėjo, jog gaisras sąvartyne galėjo kilti dėl įvairių priežasčių. „Yra žinoma, kad į sąvartyną prieš tai buvo atvykę du šiukšliavežiai. Vienas atvežė stambiagabarites, kitas – statybines atliekas. Neilgai trukus ir pastebėta ugnis. Gali būti, jog išverčiant šiukšles buvo įskelta kibirkštis, o gal kažkuri tų mašinų jau degė, t. y. ruseno jos vežamos atliekos. Dar viena versija – pelenai. Taigi galimų priežasčių daug. Ko tik nėra tame šiukšlyne“, – prielaidomis dalijosi ugniagesių viršininkas.
M. Pronckus pridūrė, jog minėtasis gaisras suvaldytas sėkmingai, todėl belieka pasidžiaugti, kad ugnis siautėjo tik paviršiniame lygmenyje. „Šiukšlių ten yra 8–10 metrų gylyje. Jei ugnis būtų perėjusi giliau, būtų buvę daugiau bėdos“, – įsitikinęs M. Pronckus.
Aplinkosaugininkai vis dar tiria
Gaisrą Jėrubaičių sąvartyne ženklinę tiršti juodų dūmų kamuoliai atkreipė ir aplinkosaugininkų dėmesį. Į įvykio vietą atvyko Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos, Aplinkos kokybės departamento Klaipėdos aplinkos kokybės kontrolės skyriaus specialistai.
Kaip kitą dieną aiškino pastarojo skyriaus vedėjas Egidijus Kvasauskas, tyrimas dėl gamtai padaryto poveikio dar nėra baigtas. Oro taršos išmatuoti nepavyko dėl elementarios priežasties – atvykus aplinkosaugininkams, dūmai jau buvo išsisklaidę. „Yra nurodymas atlikti neplaninį patikrinimą sąvartyne. Sieksime išsiaiškinti, ar nebuvo nusižengta atliekų sandėliavimo taisyklėms, ar buvo laikomasi visų kitų reikalavimų, ar vykdytas savalaikis atliekų perdengimas ir pan. Jei bus nustatyta pažeidimų, kurie galimai turėjo įtakos gaisrui, teks skirti administracines baudas sąvartyno valdytojui“, – komentavo E. Kvasauskas.
Teko vaikyti smalsuolius
Tuo tarpu Telšių regiono atliekų tvarkymo centro, kuriam ir priklauso Jėrubaičių sąvartynas, direktorius Vidimantas Domarkas mano, jog kilusio gaisro priežastis gali būti elementari stiklo šukė. „Buvo saulėta diena, vėjuota, todėl pasirodžiusi ugnis greitai išplito. Priežastis dar aiškinamės“, – sakė direktorius, pridūręs, jog kriminalo šioje nelaimėje nereikėtų ieškoti.

Rūkstantį dūmelį šiukšlių kaupe pastebėjo sąvartyno darbuotojai. „Nuo jų iki gaisro židinio buvo gal kokie du šimtai metrų, bet vėjas tuoj ugnį pagavo, ji išplito. Teko skubiai išvaryti ten buvusią įmonės techniką – savivartį ir buldozerį. Nuostolių, išskyrus išdegusį 15 arų sąvartyno plotą, nepatyrėme, žmonės nenukentėjo“, – toliau aiškino pašnekovas.
Sąvartyne kilęs gaisras pritraukė būrį smalsuolių, tad ten teko važiuoti ir policijos pareigūnams, kuriuos iškvietė direktorius V. Domarkas. „Išgirdęs apie gaisrą, vykau į vietą, tačiau privažiuoti dėl ten susirinkusių žmonių, buvo sudėtinga. O jei būtų reikėję kviesti dar pagalbos? Patekimas į sąvartyną buvo apsunkintas, nesinorėjo rizikuoti, tad ir iškviečiau policiją“, – kalbėjo Telšių regiono atliekų tvarkymo centro vadovas.
Beje, įdomu tai, jog toks gaisras Jėrubaičių sąvartyne kyla ne pirmą kartą. V. Domarkas mena, jog panaši nelaimė nutiko ir 2007 ar 2008 metų liepą. „Gaisro priežastis tąkart buvo įkaitusi stiklo šukė. Žinote, sąvartynas visgi yra toks objektas, kuris potencialus gaisrui kilti“, – pastebėjo V. Domarkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt