Birželio 27–liepos 1 dienomis Vytauto Zaburo kaimo turizmo sodyboje (Rūdaičių k., Platelių sen., Plungės r.) Telšių kultūros centro vaikų folkloro ansamblio ,,Čiučiuruks“ vadovės Ritos Macijauskienės iniciatyva surengta vaikų ir jaunimo etnokultūrinio ugdymo kūrybinė stovykla-laboratorija „Kumykštielis“.
Krikštatėvių vardu pavadinta kūrybinė stovykla subūrė Telšių krašto vaikų folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ vaikus ir skatino juos būti išlikusių tradicijų, amatų perėmėjais, puoselėtojais, skleidėjais. Šių metų vaikų ir jaunimo etnokultūrinio ugdymo kūrybinė stovykla-laboratorija „Kumykštielis“ kvietė per tradicinį instrumentinį folklorą, papročius, liaudies meną pažvelgti į paukščių balsus ir pabandyti juos prisijaukinti, pašaukti vardu. Vaikai išmoko įvairių paukščių pamėgdžiojimų, imituodami juos įvairiais, savo rankomis pagamintais, primityviaisiais tradiciniais muzikos instrumentais, sužinojo daugybę įdomybių, darant tradicinius piemenų instrumentus. Tradicinė muzika pirmiausia kilo iš gamtos – žmogus norėjo pamėgdžioti paukščių balsus, upelio čiurlenimą, vėjo ošimą medžiuose. Gamtos garsai gydo ne tik žmogaus kūną, bet ir sielą.
Daug įdomybių pažėrė ir amatų dirbtuvėlės, kur stovyklautojai išbandė molinukų-švilpynių gamybos iš molio būdus, liaudiškais ornamentais dekoravo marškinėlius, išmoko kitų tradicinių veiklų – megzti riešines, daryti ranges, pinti juostas, taip pat muzikinių improvizacijų, lauko žaidimų, susipažino su Platelių krašto tradicine tautodaile, tautodailininkais ir pan.
Kaip įprasta, didžioji stovyklos kūrybinė dalis buvo skiriama tradiciniam muzikavimui smuiku, armonika, kanklėmis, cimbolais, ritminiais, pučiamaisiais instrumentais, ragais, skudučiais ir kt., taip buvo gilinamos jau turimos žinios, dalijamasi įgyta patirtimi ir liaudiško muzikavimo džiaugsmu.
Į stovyklos uždarymą vaikai pasikvietė tėvelius – padovanojo jiems baigiamąjį koncertą ir surengė savo darbų parodą. Organizatoriai Platelių gyventojus bei poilsiautojus kvietė pasinaudoti puikia proga iš arti pamatyti gausų jaunųjų etninės kultūros puoselėtojų sambūrį, kuriame šurmuliavo amatų dirbtuvės, o folkloras vinguriavo jaunų širdžių ritmu.