Liepos 13-15 dienomis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Telšių rajono komiteto nariai ir jų bičiuliai dalyvavo vasaros kelionių akademijoje „Humaniškumo link“.
Aplankėme broliškosios Latvijos šveicariškojo grožio kampelius: Cesio romantinę gotikinę Šventojo Jono bažnyčią, Livonijos ordino statytą pilį, pasivaikščiojome po nuostabų Gaujos nacionalinį parką ir senove dvelkiantį Cesio miestą, kuriame matėme daug architektūros paminklų.
Grožėjomės Elitos uolomis bei senosiomis Liepų kapinaitėmis, kur ilsisi daug Latvijai nusipelniusių žmonių.
Nakvojome latvio Andriaus kaimo turizmo sodyboje, kurios žalius laukus papuošė išdygęs mūsų palapinių miestelis, kaitinomės dūminėje pirtelėje ir maudėmės čia pat esančiame tvenkinyje. Daugeliui mūsų tai buvo egzotika.
Vėl kėlėmės anksti, nes laukė kelionė į Valmierą, 28 000 gyventojų turintį miestą, augantį, perspektyvų, turintį universitetą bei laikomą vienu latviškiausių miestų brolių žemėje.
Atvykus prie šv. Simono bažnyčios, mus pasitiko miesto mero patarėja, Latvijos Raudonojo Kryžiaus draugijos Valmieros komiteto darbuotojai ir savanoriai, viską filmavo Latvijos televizijos atstovai.
Nuo bažnyčios stogo pasigrožėję nuostabiu Valmieros peizažu keliavome į vaikų namus, kurių remontu rūpinasi Latvijos „Lions“ klubo nariai. Europietiškai suremontuotame pastate vaikai ne tik gyvena, bet ir gauna visokeriopą psichologinę pagalbą. Į dienos centrą gali ateiti jaunuoliai iki 18 metų. Jie dalyvauja spalvų terapijos užsiėmimuose, psichologų konsultacijose. Šešerius metus vaikų namams vadovaujanti direktorė sako, kad dažnai spontaniškai kilusias idėjas visada įgyvendinanti, nesvarbu, kiek pastangų reikia įdėti. Įdomu buvo prie apskrito stalo pasidalinti įspūdžiais apie savanorystės politiką Latvijoje ir Lietuvoje.
Vėliau mūsų delegacijos vadovai išėjo pasitarti apie draugystės perspektyvas su latvių RK draugijos Valmieros komiteto darbuotojais, o mes, likusieji ekskursijos dalyviai, aplankėme XIIIa. pilies griuvėsius, miesto parką. Visi drauge vėl keliavome į Gaujos nacionalinį parką, apžiūrėjome Sietniniezio uolas, kur mūsų sielos prisipildė meditacinės ramumos ir suvokimo, kad gamtos pasaulis yra pasakiškai gražus, tik reikia jį suvokti, pabūti jame…
Vėl grįžome į Andriaus sodybą, kurioje pailsėję kitą rytą patraukėme į Siguldą. Persikėlę lynų keliu ir pėsčiomis paėję 3 kilometrus, pailsėjome Turaidos pilyje ir dvare, apžiūrėjome Gutmanio olą,Turaidės Rožės kapą.
Tolesnis maršrutas: Ryga, puikioji Latvijos sostinė. Tik laikas labai trumpas – 2 valandos, o reikia suspėti viską aplankyti senamiestyje: Domo katedrą, šv. Petro baziliką, paminklą latvių žemėms suvienyti, gražiuosius pirklių namus, pasiklausyti muzikantų atliekamų kūrinių, pasigrožėti gintaro suvenyrais ir sustingusiais mimais, pamatyti, kad kiekvienas namas – savitas architektūros paminklas ir kad Ryga – vienas įdomiausių ir savičiausių miestų visoje Europoje.