Istorijos pamokos, kurių nevalia pamiršti. Juodojo kaspino diena

Parašė:  2015-08-18

Rimantas VAITKUS, Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas, Plungiškių draugijos narys

Bevartydamas šeimos albumą užtikau nuotrauką, kurioje įamžinti apgriuvę Plungės Oginskių dvaro rūmai. Dabar jie – Žemaitijos perlas. V. Rekašiaus paminklas nukeliavo į Grūto parką, o jo vietoje trykšta gyvybės simbolis – fontanas.

Visi siekiame vieno tikslo – Lietuvos klestėjimo. 1989-aisiais įsirašėme į pasaulio istoriją stovėdami susikibę ranka rankon Baltijos kelyje. Permainos matomos ne tik išoriškai. Pasikeitė mūsų mąstysena, elgesys. Tapome laisvi.

Agresyvusis kaimynas vėl žvangina ginklais, rėkia apie tai, kad mūsų šalyje vyksta karinės pratybos, bet nutyli, kad Karaliaučiaus srityje – milžiniška kariuomenė. Jų vidutinio nuotolio raketos per kelias minutes gali pasiekti bet kurį Lietuvos kampelį.

Galime pamatyti, kokį beprotišką atominį monstrą buvo sukūrusi sovietų kariuomenė Plokštinės miške prie Platelių. Bombą, kuri turėjo nušluoti nuo Žemės paviršiaus niekuo dėtus keliamilijoninio miesto gyventojus.

Rusija nutyli apie Molotovo–Ribentropo paktą dėl Rytų Europos pasidalijimo. Jiems gėda, kad Stalinas kartu su Hitleriu tarsi pyragą supjaustė Lenkijos teritoriją ir užgrobė Baltijos šalis. Štai SSSR užsienio reikalų komisaras V. Molotovas 1939-aisiais tuometiniam Lenkijos nepaprastajam ir įgaliotojam ambasadoriui Gžybovskiui taip raštu paaiškino okupacijos motyvus: „Sovietų vyriausybė negali likti abejinga tam, kad mūsų kraujo broliai ukrainiečiai ir baltarusiai, gyvenantys Lenkijos teritorijoje, yra palikti likimo valiai ir lieka nesaugūs. Todėl pavedėme (…) apsaugoti Vakarų Ukrainos ir Vakarų Baltarusijos gyventojų gyvybes ir turtą.“

Girdėta? Neseniai Ukrainoje stebėjome tai, kaip Rusija gelbėjo tėvynainius. Ultimatumai, kuriuos 1939-aisiais gavo kiekviena Baltijos šalis, buvo panašūs kaip du vandens lašai.

Baltijos kelias – būtinas priminimas, kad tik vieningi galime apginti savo šalių ateitį. Todėl, kartais paniurnėdami dėl nepriteklių, dėl emigracijos, dėl vis dar mažų atlyginimų ar pensijų, pasvarstykime, kas būtų buvę, jei nebūtų Baltijos kelio?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
SUPERFIESTA Telšiuose! (0)

Rugpjūčio 13 d., penktadienį, 19 val. SUPERFIESTA atvyksta į Telšius!  Jus linksminti atvyksta VICTORIA (Viktorija Rupeikytė) […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt