Iš maldos namų išėjusi moteris pavogė brangų šunį

Parašė:  2017-11-07

Vilnietės šeimai apsilankymą gimtuosiuose Telšiuose apkartino įžūli augintinio vagystė. Shiba Inu veislės kilmingas šuo Ričis įvertintas 1200 eurų, dėl vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas. Nors liudininkų akivaizdoje šunį pasisavinusi moteris nustatyta, įtarimai jai kol kas nepareikšti.
Giedra AKAVICKIENĖ
Liudininkai matė vagilę
Lietuvoje jau seniai sklando legendos, kad vagiami brangūs veisliniai šunys. Tuo tarpu kilmingo keturkojo vagystės istorija Telšiuose ne tik stebina, bet ir šokiruoja. Gražuolį į lapę savo išvaizda panašų šunį pagrobusi moteris sekmadienį dalyvavo Telšių katedroje aukojamose šv. Mišiose.
Pagrobto šuns savininkei Laimai pavyko sužinoti, kad 58 metų moteris kartu su savo 90-mete motina išėjo iš Katedros. Pamačiusi pririštą gražuolį šunį, jį pakalbino ir be jokio sąžinės graužimo atlaisvinusi pavadėlį nusivedė. Liudininkai spėjo įsidėmėti vagilės automobilio valstybinio numerio skaičius.
Tuo metu, kai šuo buvo pagrobtas vidury dienos Katedros aikštėje, kur aplinka filmuojama, jo šeimininkai dalyvavo ekskursijoje ir trumpam buvo įėję apžiūrėti Katedros požemių.


Ieškojo per socialinius tinklus
Grįžusi į tą vietą, kur buvo pririštas augintinis, moteris supanikavo. Mylimo šuniuko nebebuvo, o netoliese stovėję vyrai papasakojo matę, kaip jį nusivedė moteris ir įsėdusi į automobilį nuvažiavo.
Apie pavogtą šunį informavusi policiją, Laima nenuleido rankų.
Socialiniuose tinkluose išplatino savo augintinio nuotrauką ir parašė jį mačiusius atsiliepti.
Išskirtinės išvaizdos išpuoselėtu kailiu šuns neįmanoma nepastebėti, todėl jo šeimininkai tikėjosi, kad atsiras žmonių, kurie pastebės jų augintinį.
Praskaidrino sau gyvenimą
Ant šuns antkaklio buvo prikabintas šeimininkės telefono numeris ir šuns vardas. Tačiau tai nė kiek nesuminkštino vagilės širdies.

Vis dėlto pirmadienį ji sunerimo, kaip manoma, dėl internete išplatintų skelbimų apie pavogtą šunį.
Surinkusi ant šuniuko kaklo rastą telefono numerį, ji ėmė keistai kalbėti su šeimininke, klausinėjo, kiek metų keturkojui, ar jis dresuotas, kad taip gražiai elgiasi ir yra toks mielas. Galų gale vagilė pribloškė vilnietę pareiškimu, jog šuo nuostabus ir ji neketinanti su juo skirtis.
„Mes kartu miegojome lovoje, jau pripratome vienas prie kito. Aš esu vieniša moteris, tas šuniukas man praskaidrins vienatvę“, – sakė Shiba Inu veislės šunį pavogusi Telšių rajono gyventoja.
Tokios kalbos ne juokais papiktino tikrąją šuns šeimininkę, kurios visa šeima išgyveno dėl mylimo augintinio praradimo.
Pasiūlė šeimai nusipirkti kitą šunį
„Aš tai moteriai pasakiau, ar ji žinanti, kad toks šuo yra brangus, kainuoja 1200 eurų, o moraline prasme – jis neįkainojamas“, – „Telšių ŽINIOMS“ tvirtino vilnietė.
Augintinį šeima įsigijo prieš penkerius metus. Pasak pašnekovės, tai šeimos narys, kuris kartu miegodavo su sūnumi, o jo netekęs vaikas verkė, klausė, ar su juo gerai elgiasi jį pagrobę žmonės, ar jo neskriaudžia.
Rodos, jokie paaiškinimai neįtikino ir jokie jautrūs pasakojimai, koks šeimai brangus ir reikalingas jų šuo, nesugraudino beširdės moters. Ji pareiškė, kad vilniečiai tegul nustoja verkti ir nusiperka naują šunį.
Be to, įžūli moteriškė ėmė žerti kaltinimus šuns savininkams, esą jie patys kalti, paliko likimo valiai šunį, norėjo juo esą atsikratyti, o dabar norintys atgauti.
Telefonu vyko ilgos psichologiškai varginančios derybos, ir šeimininkei nieko kito nebeliko, kaip pagrasinti policija. Tuomet vagilė tapo sukalbamesnė. Ji išlemeno savo adresą, tiesa, netikslų.

Vilnietė suprato, kad šuns lengvai neatgaus, todėl kreipėsi į policiją. Policijos pareigūnai išsiaiškino tikslų Telšių rajono gyventojos adresą ir nuvyko į Džiuginėnų kaimą. Paimtas šuo perduotas savininkės anytai, gyvenančiai Telšiuose.
Nukentėjusioji sieks teisingumo
Didelį stresą patyrusi vilnietė žada pamokyti vagilę, kuri yra suaugusi ir turėjo suvokti, ką daro. Šuns savininkės nuomone, jeigu už vagystę ji neatsakys baudžiamąja prasme, tai bent administracine tvarka privalo atsakyti už savo poelgį.
Baigdama pokalbį, Laima dėkojo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams, kurie operatyviai ištyrė vagystę.
„Suprantu, kad dingo ne žmogus, tačiau pareigūnai šauniai atliko savo pareigą“, – sakė laiminga Shiba Inu šeimininkė.
Šunį pagrobusiai moteriai vilnietė primena, kad Telšiuose yra beglobių gyvūnų prieglauda ir ji dar galinti padaryti gerą darbą – priglausti vargšą šuniuką vietoj to, kad vidury dienos grobtų trumpam gatvėje saugiai pririštą šunį, turintį šeimininkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Vietinė parašė:

    Nesuprantu, žmogus eina į bažnyčią ir tokias nesąmones daro. Kur moralė?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar pritariate, kad Regioninės Telšių ligoninės dalininke taptų LR sveikatos apsaugos ministerija?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt