Antradienį Varniuose lankėsi Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva. Rajono vadovas susitiko su Varnių seniūnijos gyventojais, švietimo, kultūros, sporto darbuotojais, bendruomenių atstovais, seniūnaičiais. „Dabartinė Telšių rajono savivaldybės tarybos kadencija eina į pabaigą, – susitikimo pradžioje kalbėjo V. Kleiva. – Norėjau su jumis pasidalinti tuo, ką per ketverius metus pavyko nuveikti Varnių seniūnijoje. Kartais būna, kad dirbi, dirbi ir užmiršti, ką esi padaręs. Tačiau atsisukęs pamatai, jog darbų buvo atlikta daug. Taip pat šio susitikimo tikslas – išgirsti, ko Varniams trūksta. Į kokias sritis, prasidėjus 2014–2020 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos laikotarpio finansavimui, orientuotis ruošiant paraiškas.“ Kartu su V. Kleiva Varniuose lankėsi ir Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.
Antanas NEKRAŠIUS
Milijonai skirti pastatų, gatvių rekonstrukcijoms
Pasak Telšių rajono savivaldybės mero V. Kleivos, per ketverius metus Varnių seniūnijoje investuota daugiau kaip 23,5 mln. Lt (12,063 mln. Lt – Europos Sąjungos lėšos, 7,279 mln. Lt – valstybės biudžeto lėšos ir 4,199 mln. Lt – savivaldybės biudžeto lėšos).
2,615 mln. Lt skirta Varnių kultūros ir jaunimo centro dalies pastato rekonstrukcijai. Projekto metu rekonstruotas pastato stogas, sienos, grindys, apšiltintas fasadas, pakeisti langai, durys. Taip pat atlikti patalpų vidaus apdailos darbai, rekonstruotos inžinerinės sistemos, patalpos pritaikytos neįgaliems asmenims, nupirkti baldai, apšvietimo, įgarsinimo įranga.
Už 73,72 tūkst. Lt sutvarkyta Varnių kultūros centro aplinka ir Motiejaus Valančiaus skveras: nutiesti pėsčiųjų takai, įrengtos 2 automobilių stovėjimo aikštelės, sutvarkyti privažiavimo keliai, pastatyti šviestuvai, suoliukai, šiukšliadėžės, vėliavų ir dviračių stovai, informacinis stendas. Taip pat įrengta pagrindinio įėjimo aikštelė, rekonstruoti laiptai.
V. Kleiva pasidžiaugė, kad šią kadenciją pavyko rasti lėšų Varnių seniūnijos pastato rekonstrukcijai. Jai išleista 564,4 tūkst. Lt. Įgyvendinant projektą, sutvarkytas seniūnijos pastato fasadas, pakeista ir apšiltinta stogo danga, įrengta lietaus nutekėjimo sistema, sustiprintos pastato kolonos, suremontuoti laiptai ir kt. „Aš truputį varniškiams pavydžiu: šiandien jūs turite geresnes seniūnijos patalpas už Telšių rajono savivaldybės administracijos“, – susitikime atvirai kalbėjo meras.
Rajono vadovas teigė, jog yra dėkingas varniškiams už kantrybę, kurios prireikė vykdant Dariaus ir Girėno gatvės rekonstrukciją. „Buvo daug nepatogumų, tačiau šiandien darbai jau eina į pabaigą, – sakė V. Kleiva. – Pagrindinės Varnių gatvės rekonstrukcija kainavo 8,257 mln. Lt. Jos metu rekonstruota 1,6 km gatvės atkarpa, pastatyti nauji apšvietimo stulpai, sutvarkyti inžineriniai tinklai, lietaus nuotekos, nutiesti šaligatviai, pėsčiųjų ir dviračių takas, pėsčiųjų perėjos pritaikytos neįgaliesiems. Nurimo ir visi skeptikai, kurie prasidėjus rekonstrukcijos darbams teigė, kad gatvė bus per siaura ir joje neprasilenks sunkiasvorė technika. Šiandien matome, jog rekonstruota gatvė yra pakankamai plati.“
Meras apgailestavo, jog per kadenciją nepakankamai dėmesio buvo skirta Motiejaus Valančiaus gimnazijos pastatui sutvarkyti. Už 137 tūkst. Lt pavyko atlikti tik nedidelį remontą: sutvarkyta aktų salė, pakeista 10 langų, 5 durys, mokyklos aplinka pritaikyta neįgaliesiems – padaryta įvaža, pakeistos 3 durys. „Sutvarkyti gimnaziją – tai išties viena iš pagrindinių ateities užduočių, – kalbėjo V. Kleiva. – Mes taip pat planuojame į gimnazijos patalpas įkelti darželį. Vis dėlto reikia žiūrėti ir į išlaikymo kaštus. Skaudi realybė: vaikų mažėja, o dviejų pustuščių pastatų – gimnazijos ir darželio – išlaikymas yra pakankamai brangus.“
Investicijos apėmė visą seniūniją
Rajono vadovas per kadenciją padarytus darbus Varnių seniūnijoje vardino gerą valandą: vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Varniuose, Ožtakiuose, Gintaluose (projekto, kurio vertė 9,743 mln. Lt, metu suremontuota 8 km vandentiekio tinklų, 11 km savitakinių buitinių nuotekų tinklų, 4 km slėginių nuotekų tinklų, pastatytos 6 individualių nuotekų siurblinės, 87 panardinami siurbliai, 10 nuotekų siurblinių, rekonstruota nuotekų valykla); suremontuotos Žemaičių vyskupystės muziejaus pastato trečiame aukšte esančios patalpos ir pritaikytos edukacinei veiklai (už 166,7 tūkst. Lt); Varniuose įsteigtas nekomercinis mobilus kino teatras (146,14 tūkst. Lt); Telšių muzikos mokyklos Varnių skyriuje pakeisti 9 langai (23,66 tūkst. Lt); atliktas Varnių lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ remontas, įrengta 1 grupė, pakeisti langai (22 tūkst. Lt) ir t. t.
Anot V. Kleivos, investicijos Varnių seniūnijoje nebuvo sukoncentruotos vien tik į Varnių miestą. Už 538 tūkst. Lt Janapolės mokyklos sporto salėje atliktas remontas. Salė pritaikyta kultūrinei veiklai (įrengta garsą absorbuojanti sistema, įsigyta 200 vnt. žiūrovų salės kėdžių, mobili scena, apšvietimo ir garso įranga, suremontuotas stogas). Už 132 tūkst. Lt sutvarkytas Janapolės bažnyčios interjeras, už 165 tūkst. Lt suremontuota Pavandenės bažnyčios varpinė ir gyvenamasis namas. Remonto sulaukė Janapolės ir Pavandenės bendruomenių patalpos (286 tūkst. Lt), Virvytės gatvė Janapolėje (76,2 tūkst. Lt), Janapolės mokyklos biblioteka (13,8 tūkst. Lt) ir t. t.
Per ketverius kadencijos metus Janapolėje, Pavandenėje ir Ožtakiuose sutvarkytos 4 visuomeninės paskirties teritorijos (3 parkeliai, įrengtos 2 poilsio zonos, pastatyta lauko scena, įrengtas apšvietimas, vaikų žaidimų aikštelė). Šie darbai kainavo 344,4 tūkst. Lt.
Laukia pasiūlymų iš gyventojų
„Šio susitikimo tikslas – ne tik aptarti padarytus darbus, bet ir pakalbėti apie būsimus, – tvirtino V. Kleiva. – Netrukus prasidės 2014–2020 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos finansavimo laikotarpis, todėl noriu iš jūsų išgirsti pageidavimus, pasiūlymus, ką dar reikėtų padaryti Varnių seniūnijoje. Norėčiau, kad neskubėdami sudėliotumėte prioritetus, norus, į kuriuos mes, rengdami paraiškas, ieškodami lėšų, atsižvelgsime.“
Tačiau, nelaukę nieko, varniškiai pradėjo vardinti darbus, kuriuos, jų manymu, iki 2020 m. Varniuose reikėtų atlikti. Tai – centrinės aikštės Varniuose sutvarkymas, gatvių, apšvietimo tinklų, Motiejaus Valančiaus gimnazijos bei Motiejaus Valančiaus namo rekonstrukcijos.
Išklausęs gyventojų pasiūlymus, V. Kleiva informavo, kad aikštė Varniuose jau yra įtraukta į 2014–2020 m. planuojamų įgyvendinti projektų sąrašą. M. Valančiaus namas taip pat artimiausiu laiku bus tvarkomas, nes jame ketinama įkurdinti muzikos ir menų mokyklas. Kitąmet numatoma gauti daugiau lėšų ir iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos, todėl visai realu, kad pagaliau pavyks sutvarkyti Vytauto g. Varniuose. Taip pat meras pažadėjo didesnį finansavimą žvyrkelių programai.
pagal nuotraukoje matomą auditorijos „gausumą“ supranti, jog gyventojai, o kartu ir rinkėjai permato valdininkų užmačias. Ką apgausi girdamasis ne savais darbais?
Beje ar meras tuo metu neturėjo būti Etikos komisijos posėdyje, kur niekaip nesibaigia jo svarstymas?
Dėjo jis skersą ant tos Jūsų Etikos komisijos…
o rinkimų biuletenyje tokių veikėjų pavardes kaip reiks išbraukt skersai ar išilgai? Kaip manai?