• Pagrindinis
  • Kontaktai
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Balsavimų archyvas
  • Pranešk naujieną
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Auginame Telšių kraštą
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
  • Skaidrumo politika
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Auginame Telšių kraštą
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
  • Skaidrumo politika
No Result
View All Result
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
No Result
View All Result

Gyventojai fiksuoja galimą papirkinėjimo prieš rinkimus atvejį. Rinkimų komisijai stinga informacijos

Telšių žinių redakcija
12 gruodžio, 2014
Pirmas puslapis, Pirmas puslapis
8

„Telšių ŽINIŲ“ redakcija iš gyventojo sulaukė laiško su nuotrauka, kurioje Kalėdų eglutės įžiebimo šventėje Telšiuose Partijos Tvarka ir teisingumas Telšių skyriaus nariai, pasistatę palapinę su partijos atributika, nemokamai dalino gyventojams arbatos, pyrago. Gyventojas klausia, ar prasidėjus politinės reklamos laikotarpiui, tokia „akcija“ nėra vertinama kaip rinkėjų papirkinėjimas?
Antanas NEKRAŠIUS
Telšių miesto seniūno Kazio Lečkausko klausėme, ar tvarkiečiai, pasistatę palapinę, susimokėjo už galimai politinę reklamą šventės metu? Anot K. Lečkausko, Partijos Tvarka ir teisingumas Telšių skyrius į seniūniją dėl leidimo nesikreipė. Esą arbata buvo dalinama nemokamai, todėl leidimo prekybos vietai išsipirkti nereikėjo. O ar tai buvo politinė reklama, ar ne – spręsti ne jo kompetencija.
Patrukdėme ir neseniai darbą pradėjusios Telšių rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininką Henriką Adomaitį. Išklausęs informaciją, H. Adomaitis pažadėjo, kad komisija atliks tyrimą dėl tvarkiečių „akcijos“ Kalėdų eglutės įžiebimo šventėje.
Trečiadienį Telšių rajono savivaldybės rinkimų komisijos tyrimo grupė, kurią sudaro teisingumo ministro deleguotas Remigijus Macas, Lietuvos teisininkų draugijos skirtas Edmundas Vaitkevičius bei Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pasiūlyta Rita Kiguolienė, priėmė sprendimą tyrimo nepradėti, nes nepakanka pirminės informacijos apie galimą papirkinėjimo faktą.
„Kitaip tariant, tyrimo grupė nusprendė nepradėti tyrimo, nes trūksta konkretesnės informacijos apie įvykį, – „Telšių ŽINIOMS“ kalbėjo Telšių rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas. – Matote, pati politinė reklama nėra draudžiama, tačiau jei buvo nemokamai vaišinama arbata ir raginama balsuoti už vieną ar kitą asmenį, partiją – tai jau gali būti traktuojama kaip rinkėjų papirkinėjimas. O tokį faktą galima nustatyti tik apklausus arbata vaišintus gyventojus: ar buvo raginami balsuoti ir pan. Aišku, mūsų komisija, gavusi papildomos informacijos, tyrimą visada gali atnaujinti.“
Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas 

6 straipsnis. Draudimas papirkti rinkėjus ar rinkimų teisę turinčius asmenis
1. Prasidėjus rinkimų politinei kampanijai, tai yra nuo rinkimų datos paskelbimo iki šio įstatymo nustatyto rinkimų agitacijos kampanijos laikotarpio pabaigos, taip pat rinkimų dieną draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai pirkti rinkėjų balsus, dovanomis, paslaugomis ar kitokiu atlyginimu skatinti rinkėją ar rinkimų teisę turintį asmenį dalyvauti arba nedalyvauti rinkimuose ir (arba) balsuoti už arba prieš vieną ar kitą numatomą kelti kandidatu ar numatantį išsikelti kandidatu į savivaldybės tarybos narius – merus asmenį, kandidatą arba kandidatų sąrašą, taip pat žadėti už balsavimą atsilyginti rinkėjams po rinkimų turint tikslą paveikti rinkėjų valią dėl konkrečių politinių partijų ar kandidatų arba numatomų kelti kandidatais asmenų ir taip trukdyti piliečiams įgyvendinti rinkimų teisę.
2. Rinkėjų papirkimu nelaikomas spausdintos medžiagos (veiklos ar rinkimų programos, biografijos ar kitokių informacinio turinio lankstinukų, kalendorių, atvirukų, lipdukų), taip pat mažareikšmių daiktų (kurių kaina yra iki 5 litų), pažymėtų politinės partijos, visuomeninio rinkimų komiteto, kandidatų sąrašo, kandidato ar asmens, numatomo kelti ar numatančio išsikelti kandidatu į savivaldybės tarybos narius – merus, simbolika, deklaruotų Lietuvos Respublikos vyriausiojoje rinkimų komisijoje jos nustatyta tvarka ir skirtų politinei partijai, rinkimų komitetui, kandidatų sąrašui, kandidatui ar asmeniui, numatomam kelti ar numatančiam išsikelti kandidatu į savivaldybės tarybos narius – merus, propaguoti, gaminimas arba neatlygintinas platinimas.

Kitas įrašas

SVARBU IŠ UŽSIENIO GRĮŽUSIEMS Į LIETUVĄ

Comments 8

  1. padėka says:
    12 metų ago

    Ačiū, mieli politiniai oponentai už nemokamą reklamą !!!

    Reply Report comment
  2. JONAS says:
    12 metų ago

    POLITINIAI LAVONAI…

    Reply Report comment
  3. Oh says:
    12 metų ago

    Eik tu sau, ale kokie negeri, manau jie turi atsiprašyti žmonių už tai, kad neleido jiems šalti…

    Reply Report comment
  4. tamsta mylista Jonai says:
    12 metų ago

    prasilenkėte su logika ir fiziologijos – anatomijos dalykais: lavonai arbatos , deje, nebegeria.

    Reply Report comment
  5. gyventojas says:
    12 metų ago

    Kazkam turbut pavydas ima.Juogdariai nebesugalvoja kaip ikasti.

    Reply Report comment
    • nunu says:
      12 metų ago

      negeriau tos arbatos taciau balsuosiu

      Reply Report comment
  6. gal kas paaiškins says:
    12 metų ago

    jei teisingai mane informavo, tai šalia tų „brudų“, kurie šildė sužvarbusius žmones (kiti, kaip supratau, iš kai kurių straipsnių laikraščiuose, tik staipėsi prieš TV kameras)buvo pastatyta šviečianti arka, po kurios skliautu buvo pilstoma arbata ir dalinami meduoliai. O juos kavinėje užsakė meras per savo patarėjas. Tad kyla klausimas ar savivaldybė yra struktūra, kurios pagrindą sudaro politikai? Ir kas gali paneigti, jog pastarieji taip pat bandė papirkinėti rinkėjus? Nors, mano manymu, tai visiškas absurdas abiem atvejais, tačiau sąlygos turėtų būti visiems vienodos.

    Reply Report comment
  7. Daiva says:
    12 metų ago

    Galima manyti ,jeigu palapinė buvo su partijos ,,Tvarka ir Teisingumas” atributika tai jau yra politinė reklama ir galimas rinkėjų papirkinėjimas.

    Reply Report comment

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas
Atkurti Vaizdą

*

Naujienos iš interneto

Video rekomendacijos:

Taip pat skaitykite:

Pirmas puslapis

Saldus lietuvių pasirinkimas: obuolių sūris puoš naująjį pašto ženklą
Pasikeitė būsto paskolų sąlygos: kam skolintis bus lengviau, o kam – sunkiau?
II pakopos pinigus atsiėmė, bet jų įdarbinti neskuba: viena sąlyga paskatintų 7 iš 10 gyventojų
Pareikštas įtarimas socialiniame tinkle šaunamuosius ginklus demonstravusiam vyrui
Prasidėjo pasiūlymų dėl Kairių karinio miestelio vystymo vertinimas ir derybos
„Be cukrų“, „be glitimo“, „be laktozės“: ką tai reiškia ir kodėl tokie produktai gali kainuoti daugiau?

Žemaičių kultūra

„Mano eitasis kelias – tai kelias Žemaitijos kaimo vaiko, siekusio mokslo šviesos…“
Kaimo šventės – tiltai tarp kartų ir tradicijų
Miestelio šventė – dar vienas parašytas istorijos puslapis
Kai praeitis tampa šventės autore: labardiškiai Motiejaus Valančiaus pėdsakais
Žemaičių Kalvarijoje išvaikščioti Motiejaus Valančiaus takai
Židikai – 2027 metų Lietuvos mažoji kultūros sostinė

Laisvalaikis

Prie Vir­vytės upės – ke­tu­rios die­nos nuo­ty­kių
Meteorų naktis jau netrukus: kaip krintančias žvaigždes nufotografuoti telefonu?
Josepho Haydno oratorija „Pasaulio sutvėrimas“ – šviesos ir tikėjimo žmogumi šventė
Ju­ka praau­go šei­mi­ninkę
Grilyje keptos bulvės su varške
Šo­kių ko­lek­ty­vas „Džiu­gas“ – tarp­tau­ti­nia­me fes­ti­va­ly­je

Sveikata

Chi­rur­gas To­mas Sa­la­dis, at­radęs Tel­šius: „Že­mai­čiai nu­ste­bi­no kant­ry­be ir em­pa­ti­ja“
Lie­tu­va pir­mau­ja pagal šir­dies ligų sta­tis­ti­ką – Tel­šiai ne išim­tis
Lietuvos optometrininkų asociacija  perspėja: nelegalios atvažiuojamosios regos patikros kelia pavojų gyventojų sveikatai
Policistinių kiaušidžių sindromas (PKS): simptomai, priežastys ir gydymas
Kokie faktoriai turi įtakos implantų ilgaamžiškumui?
Kur gims­ta ne tik vai­kai, bet ir pa­si­ti­kė­ji­mas
No Result
View All Result

Laikraštis

Apklausa

Ar esate tinkamai pasiruošęs, jeigu išauštų diena X?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
  • Archyvas

Orai

Orai Telšiuose
Orai
Orai Telšiuose 2 savaitėms
  • Naujienos
  • Teminiai puslapiai
  • Teisėsauga
  • Laisvalaikis
  • Archyvas
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Kontaktai

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Auginame Telšių kraštą
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
  • Skaidrumo politika

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Skip to content
Open toolbar Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

  • Padidinti tekstąPadidinti tekstą
  • Sumažinti tekstąSumažinti tekstą
  • Nuorodos pabraukimasNuorodos pabraukimas
  • Skaitomas šriftasSkaitomas šriftas
  • Reset Reset