
Net medicina nesidomintys žmonės žino, kad geležis yra vienas iš būtinų mineralų, reikalingų sveikai organizmo veiklai palaikyti. Ji atlieka svarbų vaidmenį daugelyje biologinių procesų, įskaitant deguonies pernešime kraujyje, energijos gamyba ląstelėse ir imuninės sistemos palaikymą.
Geležies trūkumas organizme gali sukelti daugybę sveikatos problemų, įskaitant anemiją, silpnumą, nuovargį, plaukų slinkimą ir nagų trapumą. Deja, tai yra paplitusi problema, su kuria susiduria daugelis.
Tad kaip pasirūpinti savo sveikata greitai ir efektyviai? Vienas iš geriausių būdų atkurti geležies lygį organizme yra lašelinės terapija.
Dažniausios geležies trūkumo priežastys
Nors kiekvienas organizmas yra skirtingas ir gali būti įvairių geležies trūkumo priežasčių, yra keletas dažniausiai pasitaikančių.
Bet kuriuo atveju, norint nustatyti konkretaus atvejo priežastis yra būtina atlikti tyrimus ir pasitarti su gydytoju.
Nepakankamas geležies kiekis maiste
Vienas iš pagrindinių geležies trūkumo veiksnių yra nepakankamas geležies kiekis maiste. Kai maiste trūksta geležies, organizmas jos negauna pakankamai savo poreikiams patenkinti. Maistas, kuriame yra daug geležies: mėsa, žuvis, paukštiena, pupelės, žalioji daržovė, riešutai ir sėklos.
Sumažėjęs geležies absorbcijos efektyvumas
Kita dažna geležies trūkumo priežastis yra sumažėjęs geležies absorbcijos efektyvumas organizme. Tam įtakos gali turėti įvairūs veiksniai, tokie kaip virškinimo trakto sutrikimai (pvz., celiakija, Krono ligos, gastritas), skrandžio ar žarnyno operacijos, tam tikri vaistai ir mitybos įpročiai (pvz., per didelis arba per mažas rūgštingumas skrandyje, kartu vartojamų maisto produktų sąveika su geležimi ir t.t.).
Padidėjęs geležies poreikis organizme
Kai kuriais atvejais geležies trūkumas gali būti susijęs su padidėjusiu geležies poreikiu organizme. Toks padidėjęs poreikis gali atsirasti dėl nėštumo, žindymo, paauglystės arba intensyvios fizinės veiklos. Tam tikros ligos, kraujavimas, lėtinis uždegimas ar navikai taip pat gali padidinti geležies poreikį ir sukelti trūkumą.
Lašelinės geležies atkūrimui mažinti
Per lašelinę į organizmą teikiama geležis yra greitai ir efektyviai pasisavinama, todėl intraveninė terapija jos atsargas padeda atkurti itin efektyviai. Taip yra todėl, kad vitaminai ir mineralai patenka tiesiai į kraują ir kitaip nei geriamieji preparatai nesusiduria su virškinamojo trakto „kliūtimi“.
Trūkstant geležies plaukai gali tapti trapūs, silpnai augti arba net pradėti slinkti. Taip yra todėl, kad geležies trūkumas gali sumažinti hemoglobino gamybą organizme, kas sumažina deguonies tiekimą į plaukų folikulus, o tai lemia plaukų silpnumą ir slinkimą.
Geležies trūkumas gali būti ir silpnų nagų kaltininkas. Nagai gali pradėti lūžinėti, skilinėti ir gelsti, tačiau lašelinės terapija greitai sustiprina nagų struktūrą bei sveikatą. Intraveninė terapija padeda atk pagerinti plaukų sveikatą bei augimą.
Galiausiai, geležis yra būtina normaliam energijos lygio palaikymui organizme. Kai jos trūksta, pradedame justi nuovargį ir silpnumą.
Trys priežastys, kodėl intraveninė terapija yra geras pasirinkimas geležies atstatymui
1. Greitas ir efektyvus rezultatas
Intraveninės geležies terapijos metu geležis patenka tiesiai į kraują, kas organizmui leidžia ją greitai pasisavinti ir atstatyti atsargas daug greičiau nei per burną vartojamais papildais.
2. Efektyvumas ir patikimumas
Kai kurie žmonės dėl virškinimo sistemos sutrikimų arba kitų sveikatos problemų sunkiai pasisavina geležį iš maisto arba geriamųjų papildų. Intraveninė terapija šiuos sunkumus apeina.
3. Dozės kontrolė
Intraveninė terapija leidžia gydytojui tiksliai kontroliuoti ir pritaikyti geležies dozę, kad ši atitiktų individualius paciento poreikius. Tai svarbu, nes per didelis geležies kiekis organizme taip pat gali turėti neigiamų pasekmių. Gydytojas gali stebėti ir reguliuoti geležies terapijos eigą, užtikrindamas optimalų geležies kiekį organizme.
Saugumas – pirmoje vietoje
Svarbu pažymėti, kad intraveninė terapija turi būti atliekama tik pagal gydytojo nurodymus ir su jo priežiūra. Per didelis geležies kiekio vartojimas gali sukelti perteklinį geležies kaupimąsi organizme, kas taip pat gali turėti neigiamų pasekmių sveikatai.
Būtina kreiptis tik į kvalifikuotus specialistus, kurie ištirs sveikatos istoriją, būklę ir paskirs geriausią terapiją bei pasirūpins, kad nekiltų nepageidaujamų šalutinių poveikių.
Apibendrinant, lašelinės terapija gali būti veiksmingas būdas atkurti tinkamą geležies lygį organizme ir pagerinti plaukų, nagų bei bendrą sveikatą.
Norėdami sužinoti, ar ši terapija tiks jums, spauskite skaityti daugiau.
nu žinokit, chebryte, nelabai pritariu lašalinei. geriau jau pasirūpinkite tinkamu maistu.. tuos pinigus išleiskit geriems riešutams, sėkloms.. didesniais kiekiais perkant yra pigiau, pasidairykit abrikosas.eu. išsiugdysit įprotį geram maistui ir nereikės lašalinių