Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis tęsia savo tradiciją ir kviečia į klasikinės muzikos koncertus. Publika rugsėjo 2-ąją galėjo mėgautis, Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus Alvido Bakanausko žodžiais tariant, elitinių muzikų ir atlikėjų pasirodymu: žirgyno koncertų salėje koncertavo Klaipėdos kamerinis orkestras ir solistė iš Ukrainos Ksenija Bachritdinova.
Daiva Gerikienė
Žemaičių dailės muziejus, vienas iš XVIII Mykolo Oginskio festivalio organizatorių, pažymi, jog „festivalis, prasidėjęs spalvų kerais ir muzikinėmis kaskadomis užliejęs susižavėjimo neslepiančią publiką, toliau kviečia plungiškius ir miesto svečius pasinerti į meno pasaulį, tapti tvaria jo dalimi. Ovacijos nutilo tik trumpam – festivalio dvasia toliau sklando po miestą“. Pajusti tą dvasią buvo galima viename iš pastarųjų festivalio koncertų.
Kaip minėta, rugsėjo 2 dieną kunigaikščio Mykolo Oginskio dvaro žirgyno salėje koncertavo Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas žymaus violončelininko Mindaugo Bačkaus.
Klaipėdos kamerinis orkestras, įkurtas 1992 metais, yra vienas dinamiškiausių profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų.
Orkestras daug gastroliuoja: ne sykį yra aplankyti daugelis Lietuvos festivalių, Vokietija, Lenkija, Ukraina, Latvija, Estija, Suomija, Italija, Šveicarija, Rusija ir kitos užsienio šalys.
Šis orkestras, atvykęs į Plungę, pilnai salei žiūrovų dovanojo puikią programą, paremtą įvairių šalių ir laikotarpių kompozitorių kūrybos repertuaru. Maloni staigmena klausytojams – orkestro debiutas su Ukrainos nacionalinės operos soliste K. Bachritdinova.
K. Bachritdinova yra Ukrainos nacionalinės operos solistė (sopranas). Ji studijavo solinį dainavimą ir fortepijoną Lvivo Mykolos Lysenkos nacionalinėje muzikos akademijoje. Į Lietuvą solistė atvyko iš Kyjivo vejama karo audros. Savo profesinę veiklą atlikėja toliau tęsia bendradarbiaudama su Lietuvos meno įstaigomis, atstovaudama savo šaliai.
Koncerte Plungėje klausytojai išgirdo ir ukrainiečių liaudies dainą. Solistė taip pat atliko Balio Dvariono žymiąją „Žvaigždutę“. Žiūrovus žavėjo ir kiti kūriniai.
Koncertą vedė ir klausytojams už nepailstamą ištikimybę festivalio renginiams dėkojo muzikologas Viktoras Gerulaitis.
Žemaičių dailės muziejus džiaugiasi, jog „Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis, išbandytas laiko, nenutilęs, savo aprėptimi pranokęs daugelio muzikinių festivalių rėmus, toliau neša aukštai iškeltą meno vėliavą – kaip testamentą, kaip nuorodą į amžinąsias pasaulio vertybes: gėrį, humanizmą ir viltį“.