• Pagrindinis
  • Kontaktai
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Balsavimų archyvas
  • Pranešk naujieną
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Auginame Telšių kraštą
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
  • Skaidrumo politika
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Auginame Telšių kraštą
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
  • Skaidrumo politika
No Result
View All Result
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
No Result
View All Result

Dėl ne­mo­ka­mo tua­le­to po­li­ti­kai skel­bia de­ry­bas. O gal tai šan­ta­žas?

Telšių žinių redakcija
25 sausio, 2022
Kitos aktualijos, Pirmas puslapis, Pirmas puslapis
8

Tel­šių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ta­ry­bos pra­šo­ma pa­tvir­tin­ti nau­jus įkai­nius už nau­do­ji­mą­si Tel­šių bu­tų ūkio ad­mi­nist­ruo­ja­mu vie­šuo­ju tua­le­tu, esan­čiu ad­re­su: Tur­gaus a. 21, Tel­šiai. Pas­ku­ti­nį kar­tą įkai­nis bu­vo tvir­tin­tas 2008 m. Nuo to lai­ko tua­le­to eksp­loa­ta­vi­mo iš­lai­dos ženk­liai di­dė­jo, o jį ad­mi­nist­ruo­jan­ti Sa­vi­val­dy­bės įmo­nė kas­met pa­ti­ria nuo­sto­lių.
Ta­čiau Vie­ti­nio ūkio, eko­lo­gi­jos ir kai­mo rei­ka­lų ko­mi­te­to na­riams ki­lo ki­ta idė­ja – leis­ti vie­šuo­ju tua­le­tu gy­ven­to­jams nau­do­tis ne­mo­ka­mai. To­dėl bu­vo pa­siū­ly­ta kreip­tis į ša­lia esan­čio pre­ky­bos cent­ro „Ma­xi­ma“ at­sto­vus ir de­rė­tis, kad šie pe­rim­tų bent da­lį vie­šo­jo tua­le­to iš­lai­ky­mo iš­lai­dų.
An­ta­nas NEK­RA­ŠIUS
Praė­ju­sią sa­vai­tę Vie­ti­nio ūkio, eko­lo­gi­jos ir kai­mo rei­ka­lų ko­mi­te­to po­sė­dy­je svars­tant spren­di­mo pro­jek­tą, ku­riuo siū­lo­ma pa­tvir­tin­ti įkai­nį už nau­do­ji­mą­si – 1 as­me­niui už 1 kar­tą – 0,41 Eur be PVM – vie­šuo­ju tua­le­tu, Tel­šių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos Eko­no­mi­kos ir tur­to val­dy­mo sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tė Zi­ta Si­mai­tie­nė tei­gė, kad šiuo me­tu ga­lio­ja dar 2008 m. pa­tvir­tin­tas įkai­nio dy­dis – 0,30 Eur su PVM. Tua­le­tą ad­mi­nist­ruo­ja Tel­šių bu­tų ūkis, ku­ris šiai veik­lai vyk­dy­ti iš Tel­šių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės biu­dže­to kas­met gau­na 14 tūkst. Eur. Ta­čiau su­rink­tos pa­ja­mos (2020 m. – 4 695,31 Eur, 2021 m. – 4 350,51 Eur) bei iš Sa­vi­val­dy­bės gau­na­ma do­ta­ci­ja ne­pa­den­gia pa­ti­ria­mų iš­lai­dų (2020 m. – 20 060,39 Eur, 2021 m. – 20 204,69 Eur).
Esą įkai­nį rei­kia di­din­ti, kad Tel­šių bu­tų ūkis ne­pa­tir­tų nuo­sto­lio. Nors įmo­nė ma­ži­na są­nau­das efek­ty­vin­da­ma veik­lą, ta­čiau pre­kių ir pa­slau­gų kai­noms įta­kos da­ry­ti ne­ga­li: mi­ni­ma­li al­ga nuo 2008 m. sau­sio 1 d. (231,70 Eur) iki 2022 m. (730 Eur) pa­di­dė­jo 3 kar­tus. Taip pat di­dė­jo tua­le­to eksp­loa­ta­vi­mo iš­lai­dos.
Pa­sak Z. Si­mai­tie­nės, 2020 m. vie­ša­ja­me tua­le­te ap­si­lan­kė 19 tūkst. as­me­nų, 2021 m. – 15 tūkst.
Vie­ti­nio ūkio, eko­lo­gi­jos ir kai­mo rei­ka­lų ko­mi­te­to na­rys Al­gir­das Ba­ce­vi­čius ko­le­goms pa­siū­lė ap­gal­vo­ti ne­mo­ka­mo vie­šo­jo tua­le­to, esan­čio ta­me pa­čia­me pa­sta­te, kaip ir Že­mai­ti­jos tu­riz­mo in­for­ma­ci­jos cent­ras, gy­ven­to­jams idė­ją. „Žmo­nės vel­tui au­to­bu­sais va­ži­nė­ja­si, vel­tui pe­ria­si pir­ty­se. Au­to­bu­sų ir pir­ties pa­slau­gos yra pra­ban­ga, bet tua­le­tas – bū­ti­ny­bė. Pa­di­di­nus mo­kes­tį nie­kas ne­beeis į tua­le­tą ir vi­sus rei­ka­lus da­rys ša­lia jo. Ir taip jų nė­ra Tel­šiuo­se daug, dar už tą pa­tį pra­dė­si­me im­ti 50 ct. Ma­nau, ko­mi­te­tas tu­rė­tų siū­ly­ti Ta­ry­bai, kad ši pa­slau­ga bū­tų tei­kia­ma gy­ven­to­jams ne­mo­ka­mai“, – kal­bė­jo A. Ba­ce­vi­čius.
Ki­tas ko­mi­te­to na­rys Ka­zys Leč­kaus­kas pri­si­mi­nė, kad am­ži­na­til­sį Tel­šių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės me­ras Vy­tau­tas Klei­va su „Ma­xi­mos“ at­sto­vais ve­dė de­ry­bas ir bu­vo be­veik su­tar­ta, jog pre­ky­bos cent­ro sa­vi­nin­kai iš da­lies pa­dės iš­lai­ky­ti ša­lia esan­tį vie­šą­jį tua­le­tą. Ta­čiau de­ry­bos nu­trū­ko. K. Leč­kaus­kas svars­tė, kad jas bū­tų ga­li­ma at­nau­jin­ti, juo la­biau kad yra sver­tų – že­mė, ant ku­rios įreng­ta da­lis prie pre­ky­bos cent­ro esan­čios au­to­mo­bi­lių sto­vė­ji­mo aikš­te­lės, pri­klau­so Sa­vi­val­dy­bei. „Pri­ta­riu, kad vie­ša­sis tua­le­tas tu­rė­tų bū­ti ne­mo­ka­mas. Jei­gu Sa­vi­val­dy­bė iš­ga­lė­jo skir­ti milžiniškus pinigus, kad žmo­nės ga­lė­tų ne­mo­ka­mai va­ži­nė­tis vie­šuo­ju trans­por­tu bei nau­do­tis pir­čių pa­slau­go­mis, tai ras, iš kur ir tuos 30 tūkst. Eur pa­deng­ti.“
Vie­ti­nio ūkio, eko­lo­gi­jos ir kai­mo rei­ka­lų ko­mi­te­to pir­mi­nin­kas Al­gir­das Žeb­raus­kas pa­brė­žė, jog ša­lia Že­mai­ti­jos tu­riz­mo in­for­ma­ci­jos cent­ro esan­čiu tua­le­tu nau­do­ja­si ir tu­ris­tai, ir pre­ky­bos cent­ro lan­ky­to­jai. Ta­čiau pa­sta­rų­jų – dau­gu­ma. „Prieš prii­mant bet ko­kį spren­di­mą, pir­miau­sia rei­kė­tų pa­ban­dy­ti pa­si­kal­bė­ti su „Ma­xi­mos“ at­sto­vais, – tei­gė ko­mi­te­to pir­mi­nin­kas. – Vers­las, ma­nau, ten ge­rai se­ka­si, vie­ta – ge­ra. Ma­nau, kad be pro­ble­mų ga­lė­tų pri­si­dė­ti ir prie tua­le­to iš­lai­ky­mo, juo la­biau kad to­kio pa­čia­me pre­ky­bos cent­re nė­ra.“ To­kias de­ry­bas su pre­ky­bos cent­ro at­sto­vais, anot A. Žeb­raus­ko, rei­kė­tų ves­ti Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jai.
Ko­mi­te­to po­sė­dy­je da­ly­va­vęs Tel­šių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius To­mas Kat­kus tvir­ti­no, jog bu­vo do­mė­ta­si, ar pre­ky­bos cent­re „Ma­xi­ma“ tua­le­tas yra pri­va­lo­mas. „Ka­dan­gi pa­tal­po­se jie ne­tei­kia mai­ti­ni­mo pa­slau­gų – jiems įreng­ti tua­le­tą nė­ra pri­va­lo­ma, – kal­bė­jo Ad­mi­nist­ra­ci­jos va­do­vas, – ta­čiau jie ga­lė­tų ge­ra­no­riš­kai pri­si­dė­ti prie ša­lia esan­čio tua­le­to iš­lai­ky­mo. Že­mė, ant ku­rios ša­lia Že­mai­ti­jos tu­riz­mo in­for­ma­ci­jos cent­ro įreng­ta au­to­mo­bi­lių sto­vė­ji­mo aikš­te­lė, pri­klau­so Sa­vi­val­dy­bei. To­dėl mes ga­li­me pra­dė­ti de­ry­bas: jei­gu no­ri, kad jų klien­tai ir to­liau sta­ty­tų au­to­mo­bi­lius aikš­te­lė­je, ta­da pra­šom pri­si­dė­ti prie tua­le­to iš­lai­ky­mo.“
A. Žeb­raus­kas su­ti­ko, kad vers­las ge­riau­siai su­pran­ta ar­gu­men­tų kal­bą. O ar­gu­men­tas, kad jiems ga­li pri­trūk­ti sto­vė­ji­mo vie­tų, jei­gu ne­pri­si­dės prie tua­le­to iš­lai­ky­mo, tu­rė­tų tu­rė­ti įta­kos.
Ko­mi­te­to pir­mi­nin­kui ant­ri­no K. Leč­kaus­kas. Esą Sa­vi­val­dy­bė ga­li pa­siū­ly­ti vie­to­je mi­nė­tos aikš­te­lės įreng­ti ke­le­tą au­to­bu­sų su­sto­ji­mo vie­tų. „Va­rian­tų yra daug“, – pri­dū­rė Ta­ry­bos na­rys.
Ga­liau­siai Vie­ti­nio ūkio, eko­lo­gi­jos ir kai­mo rei­ka­lų ko­mi­te­to na­riai bend­ru su­ta­ri­mu nu­ta­rė ati­dė­ti vie­šo­jo tua­le­to įkai­nių di­di­ni­mo klau­si­mą ir pa­lik­ti ga­lio­ti se­ną­jį – 0,30 Eur su PVM. O Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jai bu­vo pa­ves­ta per du mė­ne­sius su­reng­ti de­ry­bas su „Ma­xi­mos“ at­sto­vais dėl tua­le­to iš­lai­ky­mo, neuž­mirš­tant že­mės, ant ku­rios įreng­ta au­to­mo­bi­lių sto­vė­ji­mo aikš­te­lė, ar­gu­men­to.

Kitas įrašas

Ga­li­my­be na­muo­se už­siim­ti mais­to ga­my­ba nau­do­ja­si ir tel­šiš­kiai

Comments 8

  1. ? says:
    4 metai ago

    Kažkada maxima žadėjo, kad po remonto bus įrengtas wc, pervystymo kambarys – na, ir kur jis yra? 😀 Jau nepamenu, su kuriuo Telšių politiku apie tai diskutavo, bet tikrai buvo tokie pažadai, kurie taip ir liko pažadais…

    Reply Report comment
  2. Loco says:
    4 metai ago

    Nu ponas Bacevičius nebežino kam prieštarauti. Prieš nemokamą pirtį, bet už nemokamus tualetus. Toks įspūdis, kad Bacevičius kad tik prieš, kad tik išsirėkti, ir visiems pasirodyti koks jis rūpestingas gynėjas.

    Reply Report comment
  3. Žebrius says:
    4 metai ago

    Tuo tualetu daugiausiai naudojasi Maximos klientai, Maxima galėtų jį ir aptarnauti. Beje, kur kinoteatras?

    Reply Report comment
  4. ? says:
    4 metai ago

    Kodėl daugiausia maximos? Kur kitur nueiti į wc, gal pasakysit???

    Reply Report comment
  5. GYVENTOJA says:
    4 metai ago

    Vien mašinų stovėjimo aikštelės pačiame centre.Nei suolelio, nei gėlelės….Gėda,tai apskritis.Atsikvošėkit valdininkai…ar mašinos svarbesnės už žmones?Pavaikčiokit po Telšius,pasižiūrėkit kokia betvarkė….išlipkit iš mašinų.Baikit girtis….

    Reply Report comment
  6. :( says:
    4 metai ago

    O ko stebitės, kad pačiame centre prekybcentris ir stovėjimo aikštelės? Jau per vėlu stebėtis – galite tik dėkoti ponui architektui už tokį „grožį” 🙁

    Reply Report comment
  7. :( says:
    4 metai ago

    Dėkokit ponui architektui už prekybcentrį ir mašinų aikšteles pačiame centre… 🙁

    Reply Report comment
  8. *|* says:
    4 metai ago

    Tik nemokamas tualetas. Tai paskatins turizmą mieste. Įsivaizduojat reklaminį šūkį– „Atlikite Didelį reikalą Telšiuose nemokamai!”

    Reply Report comment

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas
Atkurti Vaizdą

*

Naujienos iš interneto

Video rekomendacijos:

Taip pat skaitykite:

Pirmas puslapis

Ta­ry­bos na­rius pra­juo­ki­no viešvė­niš­kių konf­lik­tas: pa­si­ūlė „nu­leis­ti garą“
Pra­sidė­jo Ka­ra­liaus Min­dau­go ir S. Dau­kan­to gat­vių re­mon­tas
Jau­no­ji tel­šiškė sėkmin­gai pa­si­rodė „Dainų dai­nelė­je“
TAU bend­ruo­menė pa­lydė­jo moks­lo me­tus
„Svei­ka, va­sa­ra 2026“ – šventė glo­bo­ja­miems vai­kams De­gai­čių par­ke
Teismų maratonas: visuomenė neturi nei prieplaukos, nei kavinės

Žemaičių kultūra

„Viskas priklauso nuo tavęs: kiek stengiesi, tiek turi“
Birželio 14-oji. Tada ir dabar
Repšių dvaras: šeimininkai, draugai ir vaikiškas teatras
Tirkšliuose – kultūros sostinės darbai ir rūpesčiai
Plateliai atidarė vasaros sezoną!
Repšių dvaras: šeimininkai, draugai ir vaikiškas teatras

Laisvalaikis

Jau­no­ji tel­šiškė sėkmin­gai pa­si­rodė „Dainų dai­nelė­je“
„Svei­ka, va­sa­ra 2026“ – šventė glo­bo­ja­miems vai­kams De­gai­čių par­ke
Pui­kus De­gai­čių spor­to klu­bo pa­si­ro­dy­mas Es­ti­jo­je
Tel­šių „Džiu­gas“ lai­ko­si pir­mo­jo­je vie­to­je
Telšiškės 3×3 krepšinio turnyre Mažeikiuose iškovojo antrąją vietą
Bal­ti­jos ša­lių krep­ši­nio nau­jie­nos

Sveikata

Kokie faktoriai turi įtakos implantų ilgaamžiškumui?
Kur gims­ta ne tik vai­kai, bet ir pa­si­ti­kė­ji­mas
Var­niuo­se ati­da­ry­tas pa­lia­ty­vio­sios pa­gal­bos die­nos sta­cio­na­ras: pa­gal­ba ne tik pa­cien­tui, bet ir vi­sai šei­mai
Kaip palengvinti kasdienį ligonio prausimą: praktiški patarimai
Į Re­gio­ni­nę Tel­šių li­go­ni­nę su­grį­žo ne tik gy­dy­to­jas – su­grį­žo tel­šiš­kis
Psi­chi­kos svei­ka­tos po­ky­čiai: dau­giau pa­gal­bos vai­kams ir paaug­liams
No Result
View All Result

Laikraštis

Apklausa

Ar jau planuojate vasaros atostogas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
  • Archyvas

Orai

Orai Telšiuose
Orai
Orai Telšiuose 2 savaitėms
  • Naujienos
  • Teminiai puslapiai
  • Teisėsauga
  • Laisvalaikis
  • Archyvas
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Kontaktai

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Auginame Telšių kraštą
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
  • Skaidrumo politika

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Skip to content
Open toolbar Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

  • Padidinti tekstąPadidinti tekstą
  • Sumažinti tekstąSumažinti tekstą
  • Nuorodos pabraukimasNuorodos pabraukimas
  • Skaitomas šriftasSkaitomas šriftas
  • Reset Reset