Daugiabučių renovacija: nepasiturintiems gyventojams – valstybės parama

Parašė:  2021-02-26

Dalis Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos dalyvių gali tikėtis ne tik 30 proc. valstybės paramos energinio efektyvumo priemonėms, bet ir šimtaprocentinės visų išlaidų kompensacijos.
Norint gauti valstybės paramą, kiekvienam renovuotam daugiabučiui keliamas reikalavimas pasiekti ne mažesnę nei C pastato energinio naudingumo klasę ir sutaupyti bent 40 proc., o kultūros paveldo objektams – ne mažiau kaip 25 proc. energijos sąnaudų.
Daugiabutis namas turi būti pastatytas pagal statybos leidimus, išduotus iki 1993 metų.
Parama – nuo 30 proc.
Pateikus paraišką kompleksiškai modernizuoti daugiabutį galima gauti 30 proc. valstybės paramą daugiabučio energinį efektyvumą didinančioms priemonėms, pavyzdžiui, šildymo ir karšto vandens sistemoms pertvarkyti ar keisti, sienoms, stogui ir pamatams šiltinti, balkonams įstiklinti ir pan.
Papildomai 10 proc. valstybė kompensuoja modernizuojant neautomatizuotą šilumos punktą, įrengus balansinius ventilius ant stovų ir kt. Tai reiškia, kad valstybės teikiama parama energinį efektyvumą didinančioms priemonėms gali siekti 40 proc.


Svarbu paminėti, kad 100 proc. kompensacija teikiama atnaujinimo projekto rengimui finansuoti. Dar visiškai padengiamos ir projekto administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidos.
Nepasiturintiems gyventojams – šimtaprocentinė parama
Asmenims, kurie turi teisę į kompensaciją už šildymą, yra apmokamos visos investicijų projekto rengimo ir įgyvendinimo išlaidos, paskolos ir palūkanų grąžinimas.
Be to, šimtaprocentinę paramą gauna ir teisę į būsto šildymo kompensaciją turintys pensininkai. Tiesa, norėdami išlaikyti teisę į šildymo kompensaciją ir gauti paramą būstui atnaujinti, asmenys privalo dalyvauti namo atnaujinimo procese ir jam pritarti.
Priemonė kovoti su klimato kaita
Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje dalyvaujantys gyventojai turi galimybę prisidėti prie klimato kaitos stabdymo ir įsirengti atsinaujinančius energijos šaltinius.
Todėl projektams, tokiems kaip šilumos siurblių, saulės kolektorių, jėgainių ar kitų atsinaujinančių energijos šaltinių įrengimas, gali būti skirta papildoma 30 proc. parama iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos.

Lengvatinis kreditas
Siekdama palengvinti daugiabučių gyventojų naštą, valstybė suteikia lengvatinį kreditą su 3 proc. palūkanomis pirmiems penkeriems metams. Šiai paskolai netaikomi jokie paskolos pasirašymo, išmokėjimo ar kiti mokesčiai. Visą paskolą ar jos dalis galima grąžinti anksčiau numatyto laiko, netaikant jokių papildomų mokesčių arba gyventojai paskolą gali pradėti grąžinti tik pabaigus visus rangos darbus ir gavus valstybės paramą.
Daugiau informacijos nemokama telefono linija 8 800 20012.


R-370

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt