Antanas NEKRAŠIUS
2014 m. II ketvirtį Telšių r. savivaldybės mero Vytauto Kleivos atlyginimas siekė 5 434 Lt, jo pavaduotojo Petro Kuizino – 4 673 Lt. Pasak Telšių r. savivaldybės mero patarėjos Jurgitos Armalienės, paskutinį kartą darbo užmokestis rajono vadovams didėjo šiais metais. „Seimas 2009 m. liepą buvo priėmęs LR valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymą, kuriuo vietoj galiojusių mero pareiginės algos koeficiento 10,5, mero pavaduotojo – 8,8 nuo 2009 m. rugpjūčio buvo nustatyti koeficientai atitinkamai 9,45 ir 7,92, – informavo J. Armalienė. – Nuo 2014 m. sausio 1 dienos įsigaliojo minėto įstatymo pakeitimo įstatymas, pagal kurį buvo priimtas Tarybos sprendimas atkurti mero ir mero pavaduotojo pareiginės algos koeficientus.“ Taigi Savivaldybės mero priskaičiuotas darbo užmokestis nuo 2014 m. sausio 1 d. didėjo nuo 4 893,25 Lt iki 5 433,75 Lt (skirtumas 540,50 Lt), o Savivaldybės mero pavaduotojo atlyginimas – nuo 4 206,70 Lt iki 4 672,80 Lt (skirtumas 466,10 Lt).
Didžiausią atlyginimą Savivaldybės administracijoje gauna Telšių r. savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.
S. Urbonui paskutinį kartą atlyginimas keltas pernai rudenį. Tuomet jo piniginė pasunkėjo 554,85 Lt (nuo 5 904,90 Lt iki 6 459,75 Lt). Kartu su administracijos direktoriumi didesniu atlyginimu galėjo pasidžiaugti ir vienas jo pavaduotojas K. Gusarovas. S. Urbono partijos bendražygiui alga didėjo 72,95 Lt (nuo 5 302,65 iki 5 375,60 Lt). Abiem vadovams darbo užmokestis didėjo dėl atkurto koeficiento.
Po pusmečio darbo užmokestis pakeltas ir kitam Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui K. Anglickui. Nuo šių metų gegužės mėnesio pavaduotojas gauna 367,8 Lt didesnį atlyginimą (nuo 5 002,65 iki 5 370,3 Lt). Šiam valstybės tarnautojui alga didėjo dėl darbo stažo.
Telšių r. savivaldybės administracijos sk. vedėjų atlyginimų vidurkis – 4 324 Lt. Mažiausią darbo užmokestį gauna šį pavasarį Statybos ir urbanistikos sk. vedėjo pareigas pradėjęs eiti Gintautas Lukauskas. Na, o didžiausią, didesnį negu Telšių rajono savivaldybės mero V. Kleivos – Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė. Šiai valstybės tarnautojai mokesčių mokėtojai į kišenę kas mėnesį sužeria po 5 499,90 Lt. Vedėjos atlyginimas buvo 4 212,9 Lt, nuo 2014 m. 4 mėn yra 5 499,9 Lt, (skirtumas 1 287 Lt dėl atkurto koeficiento, klasės ir 20 proc. priedo).
Telšių r. seniūnų atlyginimų vidurkis – 3 060 Lt.
Daugiau informacijis „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje.
Cia suvokti sveikai neimanoma.Cia tragiskai baisu.
Žmogaus veiklą organizacijoje skatina ne patys pinigai, o pinigų gavimo už atliktą darbą taisyklės.(Pinigai skatina žmogų dirbti tik tol, kol jis pinigų negavo.)
Būtų įdomu sužinoti apie mūsų tarnautojų darbo įvertinimo principus, darbo apmokėjimo taisykles, darbo veiksnius( kvalifikacija, darbo įtampa, atsakomybė, darbo sąlygos), lemiančius atlyginimų dydį, pačių tarnautojų nuomonę apie pareiginių algų sistemą – ar ji verta aktyvumo, ar ji skatina siekti konkrečių darbo rezultatų.
Gal būt ši apmokėjimo sistema tarnautojui yra nuolatinio ir tvirto pragyvenimo pagrindo garantija, o ne jų darbo motyvavimo veiksnys.
kad jie žal*iai bent nauda kokia teiktu mums, o dabar…
Tokie atlyginimai – tai puota maro metu. Kai pensininkai, neįgalieji,eiliniai biudžetininkai(dažnai taip pat su aukštuoju išsilavinimu, kaip ir šitie ponai) skursta, tokių atlyginimų pasiskyrimas sau yra amoralus poelgis. LR Konstitucijos 48 str. garantuoja visiems piliečiams teisę į teisingą apmokėjimą už darbą, deje,kaip Džordžo Orvelo Gyvūlių ūkyje,tik tokie ponai kaip šie ir jų kolegos visoje šalyje yra lygesni už lygesnius. Tai paršiuko Snieguolio sindromas,apsigyvenus vietoj ūkininko Džonsono.Deja,godumas yra gyvuliška savybė.
….„kvalifikacija, darbo įtampa, atsakomybė“…. naivuolis !!! Iš kokio medžio ant galvos iškritai? Atlyginimo dydis šioje institucijoje tiesiogiai proporcingas priklausymui valdančiajai partijai(-joms). Pasidomėk, kuris pareigūnas priklauso kuriai partijai ir suvoksi atlyginimų dydį ir skirtumus. (Beje,ne visi skyrių vadovai čia aprašyti.