Dainoros ir Roberto sodyba – Kalėdų pasaka Ožtakiuose

Parašė:  2021-01-12

Vis daugiau žmonių prieš didžiąsias metų šventes puošia savo sodybas, dabina jas įvairiomis švytinčiomis dekoracijomis. Itin išradingai savo sodybą jau bene penkiolika metų puošia Varnių seniūnijos Ožtakių kaimo gyventojai Robertas ir Dainora Gudauskai.
Sodybą kasmet papildydami naujomis dekoracijomis šeimininkai sulaukia vis didesnio būrio lankytojų savo kieme.
Aurelija SERVIENĖ
Prikėlė apleistą sodybą
Važiuojant pagrindiniu keliu per Ožtakius tiesiog neįmanoma nepastebėti Gudauskų sodyboje sukurto grožio, kuris iš tolo švyti tarsi sveikindamas visus su šventėmis.
Ožtakių kaime, Užvenčio g. 20, R. ir D. Gudauskai gyvena jau 22 metus. Sodybą, kuri buvo gerokai apleista ir reikalinga daug darbo, sutuoktiniai sutvarkė ir restauravo. Įdėtas darbas nenuėjo veltui: lankytojų šeimininkai sulaukia ir žiemą, ir vasarą.


Teritorija puoselėjama medeliais, gėlėmis, kitais augalais. Sodyboje yra nuomojama salė, kur žmonės gali švęsti įvairias asmenines šventes. Ne kartą sodyba buvo nominuota kaip gražiausia ir pelnė apdovanojimų.
Sodybą puošia penkiolikti metai
Gudauskai savo sodybą švenčių laikotarpiu puošia bene penkiolikti metai.
Pradžioje Dainorai kilo mintis suteikti tikras, linksmas Kalėdas giminaičiams, sūnėnams, dukterėčioms, o vėliau ir visiems kaimynams, pravažiuojan-
tiems.
Visų pirma šeimininkai pradėjo puošti namo vidų, vėliau darbai persikėlė į pavėsinę. Ir iš šios mažos idėjos išsiplėtojo iki didžiausio ,,Kalėdinio kaimelio“. Puošmenos buvo minimalios, tačiau visada buvo kreipiamas dėmesys į spalvų gamas, kad nebūtų perkrauta. Sodyboje dominuoja mėlyna, šaltai balta, šiltai balta spalvos.
Patys gamina dekoracijas

Kalėdines dekoracijas Gudauskai pradeda ruošti likus dviem savaitėms iki sodybos įžiebimo. Šiemet ji nušvito gruodžio 12–15 dienomis.
Didžiosioms metų šventėms sodybos šeimininkai ruošiasi ištisus metus: kuria ir gamina dekoracijas, o galvoje vis sukasi naujos įvairios idėjos. Dar nepasibaigus vienoms šventėms, jau turima sumanymų ateinantiems metams.
Šitaip išradingai papuošti sodybą nėra lengva, o kad viskas vyktų sklandžiai, šeima pasiskirstė darbais. Robertas atsakingas už elektrą, už dekoracijų pakabinimą, taisymą, nesklandumus, o Dainora – už idėjų kūrimą, jų įgyvendinimą, išlaidų paskirstymą dekoracijoms.
Girliandas šeimai tenka siųstis ir iš užsienio, tad prie sodybos papuošimo neretai prisijungia artimieji.
Sodybos šeimininkai teigia, kad puošmenoms išlaidų negaili. Jiems smagu suteikti žmonėms džiaugsmo, ypač džiugu, kai į ,,Kalėdinį kaimelį“ atvyksta vis naujų smalsuolių.
Trijų metrų briedis
Sodyboje kiekvienais metais papuošimų vis daugėja.
Štai 2019 metais išradingieji Gudauskai sukūrė karietą su dviem arkliais, o 2020-aisiais pagamino kone trijų metrų ūgio briedį, po kurio papilve gali atsistoti žmogus. Taip pat šalia išdygo trys besmegeniai su instrumentais bei keletas eglių.
Plūsta būriai smalsuolių
Dainora ir Robertas džiaugiasi, jog lankytojų sodyboje tikrai netrūksta.

„Pastaruoju šventiniu laikotarpiu žmonių sulaukėme mažiau, turbūt tai lėmė karantino suvaržymai. Žmonės sąmoningi, saugo ne tik save, bet ir kitus. Tačiau buvo tokių, kurie nekantriai domėjosi ir laukė įžiebimo. Ankstesniais metais ypač daug dėmesio sulaukėme iš Šiaulių rajono, Kelmės, automobiliai tiesėsi eilėmis. Žmonės ne tik gerų žodžių išsako, bet ir dovanėlių pašto dėžutėje palieka. Džiaugiasi širdis ne dėl dovanėlių, o dėl išgirsto gero žodžio“, – sakė sodybos šeimininkai.
Gudauskai rajono žmonėms linki, kad paskutinės 2020-ųjų metų sekundės būtų nusinešusios visas skriaudas ir nesėkmes, o Naujieji 2021 metai atneštų vien sėkmę ir laimę!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Telsiai verslas parašė:

    GRAŽIAI PADARYTA

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt