
Kartais gali pasirodyti, kad šiais laikais skirtis yra madinga, tiesa? Išties nemažai porų susidūrusios su krizėmis santykiuose (o jų išvengti nepavyksta nė vienai porai) renkasi sukti skirtingais keliais. Tačiau kita dalis porų žengia koja kojon drauge ir tada, kai santykiai yra pakilime, ir tada, kai jie nedžiugina. Tokiais linksmaisiais kalneliais ir keliaujama, iki kol pasiekiami brandūs santykiai, kurie paprastai teikia daugiau gerų emocijų nei blogų. Tačiau tokius santykius irgi labai svarbu puoselėti bei auginti. Kaip tai padaryti?
Atraskite bendras veiklas
Kartais ilgai poroje esantys asmenys nutolsta vienas nuo kito – užsiima savo darbais, atranda skirtingus pomėgius, dažniau kažkur išeina su draugais nei su antrąja puse. Tačiau brandžius santykius puoselėjančioms poroms labai svarbu atrasti bendrų veiklų, kurios juos labiau suartintų, paskatintų daugiau laiko leisti drauge, turėti bendrų tikslų. Pradėkite lankyti šokio pamokas, kulinarijos pamokėles, keramikos užsiėmimus. Svarbu, kad pasirinkta veikla patiktų abiem partneriams.
Pokalbiai – raktas į sėkmingus santykius
Dažnai santykių griūtimi tampa tai, kad poros nustoja nuoširdžiai kalbėtis. Tačiau kasdienių pokalbių įtaka santykiams yra milžiniška, todėl atraskite tam laiko bent keliasdešimt minučių vakarais, po darbų arba rytais prie kavos puodelio. Aptarkite dieną, laukiančias veiklas, išsakykite nerimą ir baimes ar pasidžiaukite pasiekimais, kurkite bendrus planus ar tiesiog dalykitės jausmais.
Priimkite pokyčius
Natūralu, jog keičiamės ir kartais tie pokyčiai skatina atotrūkį tarp partnerių, pavyzdžiui, jei vienas labiau linkęs augti, tobulėti, o kitas tarsi įstrigęs praeityje. Dažnai tokiu atveju porose atitolsta vienas nuo kito arba tobulėjantis asmuo save pristabdo, pradeda riboti, norėdamas būti artimesnis antrai pusei, tačiau tokioje situacijoje jis nesijaus laimingas. Tad reikia suprasti, kad keičiamės patys, keičiasi santykiai ir labai svarbu priimti pokyčius, juos suvokti, bandyti neatsilikti nuo partnerio, o kitam – padrąsinti, ištiesti ranką.
Pasitikėjimas
Pasitikėjimas yra ilgalaikių, brandžių santykių pagrindas. Tokiuose santykiuose nėra perdėto pavydo, partneriai laisvai gali susitikti su savo bičiuliais ir leisti laiką atskirai, tačiau jiems visada bus gera grįžti namo į savo antrosios pusės glėbį. Pasitikėjimas tarsi nematomas du žmones jungiantis siūlas, drauge dovanojantis abiem žmonėms saugumo jausmą.
Palaikykite vienas kitą
Brandžiuose santykiuose abu partneriai yra komanda, jie palaiko vienas kito tikslus, siekius, padrąsina, motyvuoja, kai reikia, ištiesia pagalbos ranką ar palaikymo glėbį. Jie džiaugiasi kiekvienu antrosios pusės pasiekimu ir padrąsina įvykus nesėkmei. Brandžioje partnerystėje vyras ir moteris tampa vienas kito svajonių palaikytojais.
Nenustumkite į antrą planą seksualinio gyvenimo
Fizinis artumas, aistra, vienas kito troškimas neturėtų dominuoti tik romantiškuose santykių pradžios etapuose – tai ne mažiau svarbu ir brandžių santykių lygmenyje. Tai leidžia partneriams pajusti maksimalų artumą. Todėl savo intymaus gyvenimo puoselėjimui galite pasitelkti priemones iš išorės – knygas, o tiksliau – sex literatūrą. Pastaroji apima tiek grožinius, tiek ir mokomuosius leidinius, padėsiančius geriau pažinti savo partnerį, įjungti vaizduotę, atskleisti slapčiausius troškimus ir mėgautis kur kas kokybiškesniu seksualiniu gyvenimu. Gero sekso gido ir patarimų intymumo, aistros tema ieškokite sex literatūroje iš „Fantazijos“ asortimento.
Kuo pasižymi brandūs santykiai?
Santykių brandos tikrai nereikėtų sieti su vyro ir moters amžiumi. Brandūs yra tokie santykiai, kurie atitinka kelis aspektus. Pirmiausia, juose mes mylime ne įsivaizdavimą, ne tobulą susikurtą paveikslą, bet realų žmogų, su visais jo trūkumais ir, žinoma, privalumais. Brandžiuose santykiuose mes nebandome pakeisti kito žmogaus, o priimame jį tokį, koks yra, mylime, pasitikime ir gerbiame. Brandžiuose santykiuose pagrindiniu smuiku griežia ne aistra, o pagarba ir draugystė.