Automobilių sporto aistruolius Telšiuose vienija „Žemsportas“

Parašė:  2020-11-11

Vos prieš metus Telšiuose įkurtas automobilių sporto klubas „Žemsportas“ jau spėjo pelnyti gerą vardą: lenktynininkams puikiai sekėsi rungtyniauti aukščiausiosios lygos čempionate, organizuoti varžybas Getautės trasoje ir burti automobilių sporto sirgalius.

„Norisi, kad ši sporto šaka Telšiuose atgimtų, būtų autoritetinga“,– teigia vienas „Žemsporto“ įkūrėjų Robertas Janulis.

Monika GIRDVAINĖ

 Geri pasiekimai

Keturi automobilių sportu besidomintys ir varžybose lenktyniaujantys telšiškiai – Robertas Janulis, Mindaugas Kanapackis, Edvinas Miknius ir Tomas Skrodenis – praėjusių metų žiemą nusprendė susivienyti ir įkurti automobilių sporto klubą „Žemsportas“, sutrumpintai vadinamą „Žemsport“. Prie vyrų ilgainiui prisijungė šią sporto šaką mėgstantys, palaikantys telšiškiai. Šiuo metu klubas vienija apie 30 narių.

„Beveik prieš metus susėdę nusprendėme, kad norime dalyvauti lenktynėse, atstovauti Telšiams, o tai kur kas lengviau daryti būnant būryje, priklausant komandai. Nors dar tik pirmi metai, mus jau spėjo pažinti kitos komandos, atpažįsta sirgaliai. Telšiškiai mėgsta šį sportą. Turime didžiulį palaikymą“, – teigė R. Janulis.

Visi keturi lenktynininkai šiemet atstovavo Telšiams Lietuvos automobilių kroso čempionate ir jau skaičiuoja pirmuosius pasiekimus.

Skrodenis šį sezoną „Super 2000“ klasėje iškovojo pirmąją vietą ir tapo Lietuvos autokroso čempionu ketvirtus metus iš eilės, M. Kanapackis toje pačioje klasėje užėmė ketvirtąją vietą, R. Janulis, važiuojantis pirmus metus, „Buggy 1600“ klasėje liko penktasis, o E. Miknius „Super 1600“ klasėje pelnė trečiąją vietą.

„Komandinėje lentelėje iš penkiolikos komandų užėmėme trečiąją vietą. Manau, kad tai Telšių sporto klubui, pirmais metais dalyvaujančiam šiose varžybose, tikrai geras pasiekimas. Juolab kad mūsų komanda nėra pilna. Mes turime atstovų tik trijose klasėse iš šešių, tad yra sudėtinga konkuruoti su tais, kurie turi atstovų keturiose ar penkiose klasėse. Mat taškai skaičiuojami ne visų, o trijų geriausiai pasirodžiusių. Žiūrint į ateitį yra dar didesnių ambicijų“, – kalbėjo R. Janulis.

Svarbu ne tik greitis

Santechnikos įmonę turintis Robertas profesionaliu automobilių sportu užsiima jau daugiau kaip šešerius metus. Jam ši veikla – ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir būdas pasikrauti gerų emocijų, patirti adrenalino, pabendrauti su bendraminčiais.

„Kai kurie mūsų vyrai sako, kad išsilaksčius trasoje gatvėmis lakstyti nebesinori. Tačiau automobilių sporte yra daug įvairiausių kitų niuansų. Turi ne tik gerai vairuoti, jausti savo automobilį, bet ir gerai koncentruotis, išlaikyti šaltus nervus ir remtis protu.

Be to, ne tik turi patikti važiuoti, bet reikia mokėti ir sutvarkyti savo automobilį, nes po kiekvienų varžybų jį tenka remontuoti. To juodo nematomo darbo tikrai yra nemažai“, – pasakojo lenktynininkas.

Robertas pripažįsta, kad ši sporto šaka – gana pavojinga, pasitaiko ir traumų, nelaimingų atsitikimų. Jis sakė prieš porą metų pats per varžybas patyręs rimtą avariją, po kurios prireikė laiko pasveikti, tačiau tokie įvykiai neatbaido nuo noro toliau užsiimti mėgstama veikla.

„Automobilių sporte, kaip ir bet kokiame kitame, jeigu apvirtai – atsikėlei, pagalvojai, kodėl apvirtai, ir vėl toliau judi. Gal varžybose kiek atsargiau elgiuosi po nelaimių, tačiau viskas laikina“, – tvirtino R. Janulis.

Prikėlė Getautės trasą

„Žemsporto“ komandai svarbu, kad savo rajone turėtumėme automobilių lenktynių trasą. Jų iniciatyva šiais metais naujam gyvenimui buvo prikelta automobilių trasa Telšių rajono Viešvėnų seniūnijos Getautės kaime. Klubas prisidėjo joje organizuojant dvejas varžybas.

„Kad ši trasa prilygtų kitoms, kuriose lenktyniaujama aukščiausiojoje lygoje, reikia investuoti daug lėšų, daug ką padaryti. Bet svarbiausia turbūt ir yra kažką daryti, o bedarant atsiranda ir norinčių padėti, prisijungti. Tad bendromis jėgomis viską įgyvendinti lengviau“, – džiaugdamasis sirgalių ir automobilių sportui neabejingų žmonių geranoriškumu ir pagalba, kalbėjo R. Janulis.

Visi, kurie nori prisijungti prie automobilių sporto klubo „Žemsportas“ kaip sirgaliai ar kaip lenktynininkai arba nori sužinoti daugiau apie automobilių sportą, yra kviečiami susisiekti su Robertu Januliu arba atvykti į klubo būstinę Telšiuose, Telšės g. 9.

Taip pat klubo veiklą galima sekti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Žemsport“.

„Mielai papasakosime, norintiems įsitraukti į šią veiklą padėsime paruošti mašiną. Mes tam ir susibūrėme, kad populiarintume automobilių sportą, padėtume kitiems ir ką nors nuveiktume su bendraminčiais“, – prisijungti ragino pašnekovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Rimas parašė:

    Šaunuoliai vyrai!!!

  2. Romas parašė:

    Su visa pagarba.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
SUPERFIESTA Telšiuose! (0)

Rugpjūčio 13 d., penktadienį, 19 val. SUPERFIESTA atvyksta į Telšius!  Jus linksminti atvyksta VICTORIA (Viktorija Rupeikytė) […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt