Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentė Augustė Kairytė, studijuojanti baldų dizainą, laisvalaikiu tapo modernius, reljefinius paveikslus, kuriuose dažniausiai vaizduoja puikiai visiems atpažįstamas Telšių miesto vietas.
„Kūryba – neatsiejama mano gyvenimo dalis. Kiekvienas nutapytas paveikslas – tai kelias į mano asmeninį tobulėjimą“, – tvirtino Augustė ir mielai dalijosi mintimis apie savo kol kas dar neilgą, bet labai reikšmingą ir įkvepiantį kūrybos kelią.
Aurelija SERVIENĖ
– Pristatykite savo kūrybą. Kaip ją atradote, kas Jūsų mokytojai?
– Kūryba mane lydi nuo pat mažens. Mama dažnai juokauja, kad gimiau su pieštuku rankoje. Kadangi jau vaikystėje mėgau piešti ir turėjau visišką laisvę kurti, kartais, kai neužtekdavo popieriaus lapų, tėvai leisdavo tapyti ant savo kambario sienų, baldų. Vėliau supratau, kad namų nebeužtenka, norisi įgyti daugiau žinių, todėl pradėjau lankyti Telšių dailės mokyklą.
Man daug įtakos turėjo pirmoji tapybos mokytoja Vaida Šepikaitė. Taip pat mokykloje ir gimnazijoje dažnai supdavo dailės mokytojai, nes aktyviai dalyvaudavau olimpiadose, konkursuose. Ir šiuo metu netrūksta mokytojų, nes pasirinkau menų studijas.
– Papasakokite apie savo paveikslus. Kas juose vaizduojama, kokia technika jie atlikti?
– Iš pradžių mane žavėjo grafika, mėgdavau piešti įvairius darbus būtent pieštuku, bet vėliau nusprendžiau į savo kūrybą įtraukti šiek tiek spalvų.
Dabar daugiausia užsiimu tik tapyba. Šiuo metu tapau reljefinius, modernius paveikslus, dažniausiai miesto vaizdus. Ko gero, daugiausiai nutapiusi esu būtent Telšių miesto.
Dažniausiai renkuosi šiltus atspalvius, šviesius, labiausiai atspindinčius realų miesto vaizdą. Kartais tapau ir abstrakcijas, taip pat mėgstu tapyti portretus – priklauso nuo nuotaikos. Nuolat eksperimentuoju su medžiagomis, nes norint nutapyti reljefinį paveikslą reikia žinoti, kokią medžiagą dėti, kaip medžiaga reaguoja su dažais ir t. t., todėl su bandymais ateina ir idėjos, tapydama vis sugalvoju ką nors naujo.
– Kur semiatės idėjų kūrybai, kas teikia įkvėpimo?
– Idėjų dažniausiai semiuosi iš aplinkos. Kadangi mano studijos susijusios su menu, dažnai idėjų kyla būtent iš ten. Taip pat daug domiuosi menu, lankau parodas ir kiekvieną dieną atrandu įkvėpimo kurti toliau. O kartais užtenka tiesiog pasivaikščioti miške arba atsigerti puodelį kavos ir įkvėpimas pats ateina.
– Kuriate jau ne vienerius metus. Kokia kūryba buvo anksčiau, kokia tapo dabar? Ar metams bėgant ji keičiasi?
– Anksčiau galbūt nesureikšmindavau savo kūrybos, dažnai pradėdavau, bet neužbaigdavau paveikslų, taip pat mažai rodydavau juos kitiems, neįvertindavau, ieškodavau savęs.
Dabar suprantu, kad kūryba – neatsiejama mano gyvenimo dalis. Kiekvienas nutapytas paveikslas, o galbūt greitas eskizas prie kavos puodelio – tai kelias į mano asmeninį tobulėjimą.
Manau, kad metams bėgant mano kūryba keičiasi, bet tik į gerąją pusę, kadangi vis daugiau skiriu tam laiko, žinių, tobulėju, susiduriu su iššūkiais ir vis kažko naujo atrandu tiek savyje, tiek kūryboje.
– Ar dalyvaujate su savo darbais parodose?
– Nuo vaikystės dalyvaudavau įvairiuose konkursuose, nepraleisdavau nė vienos progos nuvykti į olimpiadas, taip pat į parodas, tačiau asmeninės parodos dar neturėjau.
Neseniai susikūriau savo feisbuko puslapį „Auguste’s art“, kur pradėjau savo paveikslus rodyti viešai. Labai džiugu, kad jau gavau įvairių pasiūlymų, kur galėčiau surengti asmeninę parodą. Turiu viziją, kad būtent pirmoji paroda bus Telšiuose. Todėl, manau, jau greit ateis tam laikas ir mano parodą galėsite aplankyti.
– Ar daug gaunate užsakymų? Ko dažniausiai žmonės pageidauja, gal teko ką nors labai keisto ar išskirtinio piešti?
– Šiuo metu tikrai nemažai sulaukiu užsakymų. Žmonės iš Telšių dažniausiai pageidauja miesto vaizdų ar paveikslo su Telšių motyvais, taip pat labiausiai mėgsta abstrakčius paveikslus, kadangi lengviausiai pritaiko interjere. Būtent kažko keisto neteko tapyti, nes klientai paveikslus renkasi iš mano nutapytų darbų, o ne iš interneto platybių. Todėl kiekvienas paveikslas yra vienetinis – galima sukurti tik panašų į mano kažkurį jau nutapytą darbą, bet ne identišką.