
Gruodžio 18-ąją viešojoje įstaigoje Telšių regioniniame profesinio mokymo centre vyko projekto „Antrasis gyvenimas“ pristatymas. Dorinio ugdymo mokytoja Virginija Dirvonskienė sakė, jog šis projektas – tęstinis. Jau ne vieneri metai kelių mokytojų komanda turi tikslą skatinti vaikus ir jaunimą savo gyvenime tikslingai panaudoti antrines žaliavas.
Bėgant metams keitėsi jaunų žmonių požiūris į rūšiavimą, į tvarią madą ir į gamtos saugojimą. Vis daugiau jaunimo domisi amatais ir tradicijų puoselėjimu. Įgyvendinant projektą buvo organizuojamos trys edukacijos, kuriose dalyvavo 80 dalyvių.
Pagrindinė projekto mintis yra parodyti, kaip galima pasidaryti reikalingus daiktus iš antrinių žaliavų, ir mokyti jaunus žmones verslumo, taip pat padėti jaunimui suvokti antrinių žaliavų panaudojimo galimybes ir naudą, kai daiktas, prikeltas antram gyvenimui, pasiteisina. Kartu yra skatinamas bendravimas tarp kelių mokymo įstaigų ir bendradarbiavimas tarp įvairių kartų.
Projekto pristatymo metu Telšių „Carito“ valgyklai buvo padovanota 100 maišiukų, kurie pasiūti iš audinių atraižėlių. Mokytoja V. Dirvonskienė padėkojo mokytojoms Dianai Stuopelienei, Irminai Dargevičienei, Ritai Gaurylienei ir Birutei Pocienei.
Iniciatyva baigėsi veiklų aptarimu prie arbatos puodelio ir vaišių stalo, kurį palaimino svečias administratorius teol. lic. Vygintas Gudeliūnas.
Prie projekto taip pat prisidėjo Telšių Šv. Antano Paduviečio Kolpingo šeima. Liepos mėnesį į Telšių rajoną buvo atvykę Anykščių rajono Troškūnų kolpingiečiai ir dalyvavo vakaronėje, kuri vyko pas projekto partnerius Viešvėnuose „Paštas kitaip“. Buvo nuspręsta visus edukacijų metu padarytus darbus eksponuoti Troškūnuose, tad šiuo metu eksponatai ir glaudžiasi Anykščių rajone.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.