Birželio 16 dieną pedagogų bendruomenė susibūrė į Mokytojų vasaros fiestą – metodinę dieną, skirtą ne tik profesiniam bendradarbiavimui, bet ir vienam svarbiausių šiuolaikinės mokyklos aspektų – mokytojų emocinei gerovei. Tai buvo diena, kupina šypsenų, nuoširdaus bendravimo, aktyvios veiklos ir dėkingumo tiems, kurie kasdien savo darbu stiprina švietimo bendruomenę.
Kasdienis mokytojo darbas reikalauja ne tik dalykinių žinių, bet ir didžiulės emocinės stiprybės, kantrybės bei atsidavimo. Todėl vis svarbiau kurti erdves, kuriose pedagogai galėtų atsikvėpti nuo kasdienių rūpesčių, sustiprinti tarpusavio ryšius ir pasisemti naujų jėgų. Būtent tokiu tikslu ir buvo surengta ši metodinė diena, subūrusi pedagogus bendrystei, kūrybai ir prasmingam laisvalaikiui.
Fiestos dalyviai turėjo galimybę išbandyti įvairias sportines, menines, geografines, šokio ir muzikos veiklas. Kiekvienas galėjo atrasti sau artimą užsiėmimą ar išdrįsti išbandyti ką nors naujo. Didelio susidomėjimo sulaukė kūrybinė veikla „Jei aš būčiau gėlė“, kvietusi pažvelgti į save per simbolių ir vaizduotės prizmę, ir jaukių pokalbių erdvė „Šnekorių kampelis“, kurioje netrūko geros nuotaikos ir prasmingų diskusijų.
Azarto ir draugiškos konkurencijos suteikė šaškių ir šachmatų turnyrai, taiklumo rungtys „Taiklioji ranka“, „Žiedų valdovas“ ir „Žvaigždžių karai“.
„Žiedų valdovo“ rungtyje nepakartojamos buvo moterys: Aušra Gumuliauskienė, Dalia Apūkienė ir Vilija Valauskienė.
„Taikliosios rankos – smiginio – rungties nugalėtojais tapo Dalia Strelkovienė, Oliveris Bautista ir Rimantė Laurinavičienė.
Šaudymo iš lazerinio pistoleto („Žvaigždžių karai“) rungtyje taikliausios moterys buvo Jurgita Jurčienė, Aurelija Rimokaitienė ir D. Apūkienė, o taikliausi vyrai – Remigijus Viršilas, Arūnas Raudonaitis ir O. Bautista.
Geografijos tako „Lietuva“ nugalėtojais tapo O. Bautista, Rasa Tėpelė ir Massimo Bianco, o geografijos take „Europa“ stipriausi buvo O. Bautista, Ilona Ivoškienė ir Kristina Vainauskienė.
Ypatingo dėmesio sulaukė nuotaikinga „Direktorių ir jų pavaduotojų trikovė“, kurioje ugdymo įstaigų vadovai pademonstravo ne tik sportinius gebėjimus, bet ir puikų humoro jausmą bei gebėjimą būti kartu su savo bendruomenėmis. Trikovės nugalėtojais tapo Mindaugas Sabaliauskas, K. Vainauskienė ir Irma Kolyčienė.
Šaškių moterų varžybų nugalėtojomis tapo Vaida Raibužienė, Monika Drimbienė ir Rasa Steponavičienė, o vyrų varžybų laimėtojais – Linas Andrijauskas, Giedrius Bernotas ir Linas Balaišis.
Šachmatų varžybose nepralenkiami buvo Jonas Gaurylius, L. Balaišis, O. Bautista ir M. Bianco.
Neformalioje aplinkoje vykusios veiklos skatino bendradarbiavimą, kūrybiškumą, tarpusavio pasitikėjimą ir gerą emocinę savijautą. Kiekviena užduotis tapo puikia galimybe geriau pažinti kolegas, atrasti naujų bendravimo ir bendradarbiavimo formų tarpdalykinėse veiklose bei pasidalyti profesine patirtimi. Šios veiklos dar kartą priminė, kad bendri tikslai, tarpusavio palaikymas ir nuoširdus bendravimas kuria stiprią, vieningą ir įkvepiančią mokytojų bendruomenę.
Ši diena buvo ypatinga ir dėl dar vienos svarbios priežasties – nuoširdžios padėkos metodinių-dalykinių būrelių koordinatoriams . Jų atsakingas darbas, iniciatyvumas ir nuolatinės pastangos telkti kolegas bendroms veikloms yra reikšmingas indėlis į profesinio bendradarbiavimo stiprinimą rajone. Šventės metu nominacijomis buvo apdovanoti visi metodinių būrelių koordinatoriai. Kiekviena nominacija tapo nuoširdžiu padėkos ženklu už lyderystę, kūrybiškumą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir kasdienį darbą stiprinant mokytojų tarpusavio ryšius. Šiltos padėkos ir aplodismentai liudijo, kad šių žmonių indėlis yra matomas, vertinamas ir reikalingas.
Mokytojų vasaros fiesta dar kartą priminė, kad stipri mokykla prasideda nuo stiprios bendruomenės. Kai pedagogai jaučiasi vertinami, palaikomi ir įkvėpti, jie gali dar sėkmingiau kurti pozityvią ugdymo aplinką mokiniams. Tokios iniciatyvos ne tik mažina įtampą, bet ir prisideda prie tvaresnės, atviresnės bei veiksmingesnės ugdymo kultūros kūrimo.
Diena baigėsi šiltais pokalbiais, bendromis nuotraukomis ir jausmu, kad svarbiausia mokytojo profesijoje yra ne tik žinios, bet ir žmonės, kurie kasdien eina šiuo prasmingu keliu kartu. Vasaros fiestoje patirtos akimirkos dar ilgai išliks dalyvių atmintyje kaip bendrystės, dėkingumo, geros nuotaikos ir įkvėpimo šventė, dar kartą patvirtinusi, kad kartu kuriama švietimo bendruomenė yra didžiausia vertybė.
Mokytojų vasaros fiesta nebūtų buvusi tokia prasminga, jauki ir įkvepianti be žmonių, kurie savo darbu, rūpesčiu ir nuoširdžiu palaikymu prisidėjo prie šios gražios šventės kūrimo. Nuoširdžią padėką reiškiame Lietuvos Respublikos Seimo narei Agnei Jakavičiutei-Miliauskienei už labai skanų pyragą, kuris tapo ne tik saldžiomis vaišėmis, bet ir dėmesio bei pagarbos pedagogų bendruomenei ženklu.
Dėkojame Linai Leinartienei, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorei, šypsena, šiltu ir nuoširdžiu žodžiu palaikiusiai susirinkusius dalyvius pliaupiant vasaros lietučiui, ir Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriui už dovanėles ir dėmesį mokytojų bendruomenės iniciatyvoms.
Labai ačiū tariame Ryškėnų seniūnui Sauliui Širviui už svetingą priėmimą Ryškėnuose, o Ryškėnų kultūros centro direktorei ir visam kultūros centro kolektyvui – už pagalbą, šilumą ir bendrystę organizuojant šią gražią šventę. Dėkojame muzikos kolektyvui „Karamelės“, kurio atliekamos dainos dovanojo šventei ypatingą nuotaiką. Jų pasirodymas tapo saldžia, bet kartu ir galinga emocija, sujungusia visus dalyvius bendram džiaugsmui. Nuoširdžiai dėkojame įgarsintojui Gintarui už profesionaliai sukurtą šventės garsinę atmosferą, o šventės lyderiui ir įkvėpėjui Tomui Gauryliui – už energiją, idėjas ir gebėjimą suburti kolegas prasmingai šventei. Ypatinga padėka renginio vedėjai Faustai Sabaliauskienei, kurios profesionalumas, šiluma ir nuoširdumas lydėjo dalyvius visos fiestos metu.
Taip pat dėkojame visiems fiestos veiklų koordinatoriams, kurių kūrybiškumas, atsakomybė ir atsidavimas padėjo sukurti turiningą, įvairiapusę ir įtraukiančią programą: Nijolei Činskienei, Rūtai Jonkienei, Ligitai Kaziukonei, Laimai Uosytei, Aurelijai Šviežikienei, R. Steponavičienei, R. Laurinavičienei, Ilonai Bičkienei, Giedrai Smilgienei, Sauliui Jogminui, Gitanui Budginui, Arvydui Kaveckiui, Remigijui Gusčiui.
Kiekvienas prisidėjęs prie šios šventės paliko dalelę savęs – savo laiko, idėjų, talento ir širdies. Būtent todėl Mokytojų vasaros fiesta tapo ne tik renginiu, bet ir gražiu bendrystės, pagarbos ir dėkingumo pavyzdžiu, dar kartą priminusiu, kokia stipri ir vieninga yra mūsų švietimo bendruomenė.
Šventės organizatorius – Telšių švietimo centras.
Telšių švietimo centro metodininkė Loreta Zakarauskienė

