Sodininkų bendrijos „Klevas“ nariai piktinasi, kad buvo nugriauta ir jau kurį laiką neatstatoma bendrijai priklausanti autobusų stotelė. Jos vietoje išdygo UAB „Čia Market“ prekybos paviljonas, tad sodininkai, laukdami autobuso, neturi nei kur pasislėpti nuo lietaus ar vėjo, nei kur atsisėsti. Nors artimiausiu laiku ir žadama šalia prekybinio paviljono pastatyti stotelę, gyventojų tai netenkina: stotelė bus gerokai mažesnė, be to, – nesaugioje vietoje.
Monika KRIŠČIŪNAITĖ
Sodininkai jaučiasi apgauti
„Klevo“ sodininkai autobusų stotelės neturi daugiau negu mėnesį, o viskas prasidėjo dar vasarą, kada buvo surengtas bendrijos narių susitikimas su UAB „Čia Market“ atstove. Tąkart viešnia sodininkų bendrijos teritorijoje pasiūlė įrengti prekybos paviljoną. Toks pasiūlymas sodininkus sudomino, jam buvo pritarta, tačiau prasidėjus darbams, sužinoję, kurioje vietoje tas kioskelis bus įkurtas, ne vienas bendrijos narių liko it musę kandę.
„Pritarėme parduotuvės statybai, tačiau kad ją įrengs autobusų stotelės vietoje, niekas neinformavo. Jei būtume žinoję, kad taip atsitiks, būtume visai atmetę siūlymą, dabar jaučiamės apgauti“, – nepasitenkinimą reiškė vienas sodininkų.
Gyventojas „Telšių ŽINIOMS“ pasakojo, kad bendrijos narių susitikime „Čia Market“ atstovė apie vietą, kurioje galėtų būti kioskelis, nieko neužsiminė. Sodininkams tik buvo pranešta, kad bendrijai priklausančioje teritorijoje bus ieškoma visų atžvilgiu patogiausios vietos, o kas sugalvojo stotelę iškeisti į prekybos paviljoną, daugeliui iki šiol neaišku.
Pirmininkė problemų neįžvelgia
Apie susidariusią situaciją paklausta sodininkų bendrijos „Klevas“ pirmininkė Zita Kačinskienė informavo, kad vietą kioskeliui įrengti išrinko bendrijos valdyba, sudaryta iš kelių asmenų. Pirmininkės teigimu, valdyba priėmė bendrą sprendimą, tinkantį abiem pusėms – tiek sodininkams, tiek ir verslininkams. Gyventojų skundų dėl pasirinktos vietos, kitų nesklandumų moteris tvirtino nesulaukianti, o ir ji pati verslininkų veiksmuose nieko blogo neįžvelgia.
„Ta autobusų stotelė buvo sena, visiškai atvira, stogas jau seniai buvo kiauras. Dabar bus įrengta geresnė stotelė, ji bus prižiūrima, apšviesta. Viskas daroma žmonių patogumui“, – tikino bendrijos pirmininkė.
Tačiau sodininkams atrodo visiškai kitaip. Akivaizdžiai matoma, kad statoma stotelė bus gerokai mažesnė už buvusią anksčiau, joje tilps nedaug žmonių. Lietingais, saulėtais orais anksčiau stotelėje slėpdavęsi sodininkai teigia vos tilpdavę, todėl jie neabejoja, kad sutvarkius naująjį statinį, daugelis autobuso laukiančių asmenų turės stovėti lauke. Be to, virš naujai rengiamos autobusų stotelės, nedideliu atstumu iki stogo yra elektros laidai ir kiti elektros įrenginiai. Ar pagalvota apie gyventojų saugumą?
„Atėjai į stotelę, sėsk į autobusą ir važiuok. Ko ten reikia rinktis anksčiausiai ir sėdėti“, – į gyventojų nepasitenkinimą reagavo Z. Kačinskienė.
Nuostatoms nenusižengė
Apie „Kleve“ vykdomus darbus pasiteiravus „Čia Market“ administracijos atstovės Birutės Andrijauskienės, „Telšių ŽINIOMS“ buvo patikinta, kad artimiausiu laiku stotelė bus įrengta. Pašnekovė paaiškino, kad daugiau negu mėnesį laiko sodininkai be stotelės buvo dėl to, kad neatvežus prekybos paviljono, nebuvo galima pradėti suplanuotų darbų. Mat viena kioskelio siena kartu bus ir stotelės siena.
O dėl statinio dydžio, kitų kylančių nesklandumų atstovė patarė sodininkams nusiraminti.
„Darbai atliekami pagal numatytą tvarką, su Savivaldybės ir kitais suinteresuotais asmenimis viskas yra suderinta“, – tik tiek pasakė B. Andrijauskienė.
O Savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vedėja Gintarė Baltrūnė pabrėžė, kad nesudėtingų statinių ir pastatų statybos ar griovimo atvejais sodininkų bendrijos teritorijoje derinimo su Savivaldybės atstovais teisės aktai apskritai nenumato. Kilnojamųjų objektų, kaip ir šiuo atveju prekybos paviljono statybos, taip pat. Todėl, pasak pašnekovės, minėti darbai apskritai gali būti vykdomi ir be Architektūros skyriaus vedėjo žinios. Svarbiausia – sodininkų bendrijos sutikimas. Nors teisės aktai ir nenumato, G. Baltrūnei dokumentai vis tik buvo pateikti.
„Derinimui buvo pateikta schema ant topografinio plano, vidaus suplanavimas ir fasadų spalviniai sprendimai. Pagal įstatymus neprivalomas nei vienas dokumentas. Pateikti dokumentai – Nacionalinės žemės tarnybos sutikimas, kad prekybos paviljonas būtų statomas nesuformuotoje laisvoje valstybinėje žemėje, susitarimas su sodininkų bendrija „Klevas“, kuriame numatoma, kad sodininkų bendrija neprieštarauja, jog esamą stotelę pakeistų į prekybos paviljoną su autobusų stotele“, – kalbėjo Architektūros skyriaus vedėja.
Šiuo atveju aišku tik viena: verslininkams visi keliai atviri, o sodininkų patogumas ir saugumas – jų pačių reikalas.
Dėkokit pirmininkei už savanaudiška paslaugą,nemanau,kad už gražęs akutes.
„Atėjai į stotelę, sėsk į autobusą ir važiuok. Ko ten reikia rinktis anksčiausiai ir sėdėti”- auksinė mintis . atvažiavai i soda -dirbk, nesėdėk. nebepadirbi- važiuok iš čia, jokių sėdėjimų
Romuti, replikuoji, o tam turi įrodančių faktų? O Sodinyks ne visai teisus. Sėdėk kiek širdis geidžia savo sode, koks įdomumas ateiti pasėdėti – pailsėti į stotelę.Va, jeigu stotelę pasirenki kaip poilsio vietą, tada aš galiu nebetilpt laukdams autobuso. Tiesa, vakar tilpau. Ir šiandien visi keleiviai sutilpom, nes, matomai, tų stotelėje poilsiaujančių nesusirinko. Oi, judu abu mane prajuokinot. Ačiū už gerą nuotaiką.
Ale ir daug tų laukiančiųjų matosi nuotraukoje. 🙂