
Dabar Telšiuose gyvenantis Emilis Vaizgėla gimė Mažeikiuose. Nuo pat mažumės domėjosi sportu, norėjo būti stiprus, tačiau besimokant gimtinėje nebuvo daug sporto salių, o ir galimybės lankyti ir mokėti pinigus Emilis neturėjo. Tačiau noras atrodyti taip, kaip jo idealai, buvo stipresnis, tad sportuodavo visur, kur tik galėdavo – kieme, miške. Taip Emilis rado paprastą išeitį, kaip pasiekti norimų rezultatų ir stiprinti savo kūną nelankant sporto salės.
Diana PUZERĖ
Profesija pati pasirinko
Pabaigęs mokslus Emilis įstojo į politechnikos mokyklą, o po jos – į kariuomenę, kur tuo metu vyko ugniagesių gelbėtojų atranka. Vyras buvo atrinktas ir sėkmingai baigęs ugniagesių gelbėtojų mokyklą dirba šioje srityje jau 25-erius metus.

„Aš profesijos nesirinkau, ji pati mane pasirinko. Niekuomet nebūčiau pagalvojęs, jog būsiu ugniagesys gelbėtojas“, – įsitikinęs E. Vaizgėla.
Tačiau jis nė kiek nesigaili pasukęs šiuo keliu, anaiptol, labai didžiuojasi galintis padėti ištikus nelaimei.
Aistra, virtusi darbu
Prieš aštuonerius metus meilė Emilį atvedė į Telšius, tačiau jo dar vaikystėje susiformavę įpročiai nepakito – sportas ir toliau išliko vyro aistra ir gyvenimo būdu. Visi artimieji žino, kad kiekvieną laisvą minutę jis skiria būtent jėgos ir ištvermės treniruotėms. Pastangos atsipirko – aistra virto dar vienu darbu, kai gyvenime atsirado tikras draugas, kolega ir partneris Evaldas Kazlauskas, kuris grįžo iš Šiaurės Airijos ir išmokė Emilį, kaip pačiam tapti treneriu, kaip motyvuoti atėjusius žmones, kad jie gyventų visavertį gyvenimą.
Sunkus darbas atsiperka
Emilio dienos yra kupinos sporto ir treniruočių. Ne tik pats intensyviai sportuoja, bet ir veda treniruotes. Su savo auklėtiniais dalyvauja varžybose, kurios išties reikalauja didelio fizinio pasirengimo. Nors ir sunku, vyras sako, kad jos suteikia dar didesnį pasitikėjimą savo jėgomis ir yra tarsi įrodymas, kad sunkus darbas atsiperka.
„Ruošiantis varžyboms svarbiausia yra nuoseklumas ir disciplina. Be to, treniruodamas kitus, ne tik perteikiu žinias, bet ir stengiuosi motyvuoti žmones pasiekti pačių aukščiausių tikslų“, – sakė sportininkas.
Iššūkis vyrams
Kartą Emilis su partneriu E. Kazlausku ir dar vienu kolega surengė vyrams iššūkį, kuriame dalyvavo nemažai vyrų ir iš Norvegijos. Dalyviai nemiegojo net 75 valandas ir įveikė net 60 kilometrų atlikdami specialias užduotis.
„Tai buvo išties didelis fizinis iššūkis ir tikras žmonių tvirtumo ir komandinio darbo įgūdžių testas“, – teigė Emilis.

Tikslas – didelė bendruomenė
Kartą po vienų lauko sporto varžybų Emiliui atsisėdus į automobilį toptelėjo mintis, kad ir jis taip gali padaryti Telšiuose. Tad prieš trejus metus gimė projektas „Žemaitijos legiono kelias“. Viską vyras sukūrė savomis rankomis.
„Žemaitijos legiono kelio“ projekto tikslas – skatinti žmones sugrįžti į gamtą ir užsiimti sportu. Vyras įsitikinęs, kad gamta duoda ne tik fizinę, bet ir psichologinę naudą – padeda atsipalaiduoti, sumažinti stresą ir atgauti energiją.
„Mano tikslas – įtraukti kuo daugiau žmonių į sportą ir padėti jiems atrasti gamtos grožį, taip sukuriant pokytį bendruomenėje“, – idėja dalinosi sportininkas.
Jo tikslas – didelė bendruomenė, stovyklos, sporto varžybos ir laimingi sportuojantys žmonės.
Geriausias laikas – su žmona
Nors jo dienos ir kupinos veiklos, tačiau, pasak Emilio, darbus ir sportą suderinti jam sekasi labai gerai.
„Ugniagesyba ir sportas yra tarsi viena. Koks įdirbis, toks ir rezultatas. Kartais tenka itin stipriai „suktis“ tarp šių veiklų, kad viską suspėčiau, o laisvo laiko lieka mažai. Tad sekmadienius stengiuosi paskirti žmonai, dažniausiai laiką leidžiame gamtoje, nes ten yra nepakartojama, o kai dar mylimas žmogus šalia, nieko daugiau nebereikia“, – šypsosi Emilis.