Iš tiesų nekasdieniškai į Varnius atėjo vasarvidžio šventė – Rasos, kurios tradiciškai tapatinamos su Joninėmis, kupinomis nuostabiausių papročių bei tautiškų išmonių. Juos kūrybiškai pasistengė interpretuoti šventės organizatoriai – Varnių kultūros ir jaunimo centro (KJC) bei seniūnijos darbuotojai.
Spalvingai improvizuotoje aikštėje prie Varnelės, rodos, susirinko ne tik varniškiai, bet ir visos Palūkstės „žemaitele“, metę, gal ir ne visai baigtus, karštos šienapjūtės bei daržų priežiūros darbelius, ištrūkę iš kasdieninės rutinos, vylėsi gražiai pailsėti, susitikti su pažįstamais ir save parodyti, pasisemti naujų jėgų kūnui ir sielai. Iki pat šventės pabaigos žmonių veidai bylojo, jog niekas neliko apviltas.
Nuo mūsų Varnelės upelio prasidėjo ir ėjimas per žalumynais papuoštus Joninių vartus, nusiprausiant jos gaivinančiu vandenėliu ir nusišluostant lino rankšluostėliu – atseit nuplaunant visas blogybes. Spalvinga žmonių procesija su uždegtais fakelais dainuoja kupolines dainas, išreiškia pagarbą Žemei ir jos augalijai, mergelės riša prie kupolės gėles. Varnių seniūnijos seniūno pavaduotojas Juozas Rupulis sveikina visus šventės dalyvius, Jonams, Janinoms ir Janutėms uždeda ąžuolo vainikus.
Meno kolektyvų pasirodymą pradeda jaunimo vokalinis folklorinis ansamblis „Druja“, kurio vadovas Linas Šedvilas su armonika rankose linksmai komentuoja atliekamų dainų turinius.
Dainininkus pakeičia suaugusiųjų žmonių tautinių šokių grupė „Vija“ (vad. R. Fokaitė ir G. Čiužienė).
Dainos grožį ir pakilią nuotaiką paskleidžia Varnių KJC choro studijos dainininkės, vadovaujamos Kultūros ir jaunimo centro direktorės Ritos Viktoravičienės.
Moterų vokalinis ansamblis „Svaja“ iš Janapolės (vad. D. Litvinienė) šventės dalyvius pamalonina skambių lietuviškų estradinių dainų pyne.
Šventinę programą pagyvina Joninių tematika paruošti sceniniai humoristiniai intarpai (humoro grupės vad. G. Mikalauskaitė).
Varnele žemyn plaukia mergaičių nupinti ir paleisti vainikėliai. Greita srovė nesuteikė progos berneliams pasigauti tuos vainikėlius, deja…
Vakaro prieblandoje, garsiai traškėdamas, suliepsnoja svarbiausias Joninių akcentas ir atributas – laužas, kurio liepsnų šviesoje ilgai netilo dainos ir šokiai. Gyvos ir nuotaikingos muzikos garsus valdė energingi muzikantai Saulius Vilkas, Linas ir Bronius Šedvilai. Gražaus renginio vairą sumaniai ir kūrybingai laikė šventės organizatorės ir vadovės Rita Viktoravičienė bei Giedrė Mikalauskaitė.
Šaltiniai teigia (ir aš taip manau!), jog Joninių šventė Varniuose buvo nuotaikinga ir įspūdinga, suteikusi gerą progą visiems varniškiams ir svečiams širdimi bei protu pajusti naujo virsmo gamtoje – saulėgrįžos – jėgą ir pulsą, suprasti mažyčio Žmogaus svarbą ir reikšmę begaliniame Dievo valdomame kosmose.