Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją vyrų pirtininkų vardu kreipėsi telšiškis Vitalijus. Jis nori išsiaiškinti, kodėl Telšių miesto viešoji pirtis neteikia pagrindinės paslaugos.
Pasak vyriškio, šiandien viešoji miesto pirtis veikia ne visu pajėgumu – teikiamos tik dušo paslaugos, kaitintis – negalima. „Dažnai su vyrais, kurie yra aktyvūs pirtininkai, pasikalbame, kuria linkme tokie veiksmai veda? Ar tik nesiruošiama pirties uždaryti ar jos privatizuoti?“ – mąstė telšiškis.
Vitalijus pasidomėjo, jog Kretingoje ir Plungėje miesto pirtys dirba visu pajėgumu. O privatūs SPA centrai esą niekada ir nebuvo sustabdę teikiamų paslaugų.
„SĮ Telšių butų ūkis, kuris administruoja teikiamas pirties paslaugas, viešai paskelbė, jog kaitintis pirtyje yra uždrausta dėl karantino. Koks čia atskiras karantinas Telšiuose, juk šalyje jo nėra paskelbta. Tegul riboja žmonių skaičių, tegul padaro išankstinę registraciją. Pirtyje dirba du žmonės: kasininkas ir prižiūrėtojas, jiems reikia mokėti atlyginimus. Nejaugi Telšių butų ūkis pats nėra suinteresuotas aptarnauti daugiau žmonių ir taip surinkti daugiau lėšų?“ – pečiais gūžčiojo pirtininkas.
Vitalijui labai apmaudu, jog šiandien Telšių miesto pirtis teikia tik dušo paslaugas, kuriomis naudojasi pora žmonių. Ir tie patys esą ateina ne dėl to, kad jiems reikia nusiprausti, o todėl, kad yra išsiilgę pirties.
SĮ Telšių butų ūkio vyriausiasis specialistas Mantas Karečka „Telšių ŽINIOMS“ patvirtino, jog Telšių miesto viešojoje pirtyje nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. vienu metu yra aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas paslaugos gavėjas arba vieno šeimos ūkio asmenys, nesuteikiant kaitinimosi paslaugos.
Anot M. Karečkos, viešosios pirties tikslas yra užtikrinti higienos poreikius žmonėms, kurie neturi galimybių reguliariai praustis ir palaikyti normalios asmens higienos.
Pagal galiojančius šiuo metu teisės aktus viešosios pirties paslaugos gali būti teikiamos tik klientams su galimybių pasais arba pirtis turi nedirbti visai, nes dėl viešosios pirties veiklos pobūdžio yra neišvengiamas daugkartinis ir ilgalaikis (daugiau kaip 15 min.) kontaktas su kitais žmonėmis.
Specialistas teigė, jog pirtyje negalima garantuoti atstumų išlaikymo (laukiamojo patalpa – apie 9 kv. m, „karštoji“ pirtis – apie 9 kv. m), pirties registro duomenimis, didžiąją lankytojų dalį sudaro vyresni žmonės, kurie patenka į rizikos grupę. Įmonės pozicija: kol kas apsieiti be „karštosios“ pirties paslaugų.
„Situacija šalyje labai rimta, ir svarbu suprasti, kad šiuo metu pagrindinis būdas stabdyti infekcijos plitimą – laikytis maksimalios saviizoliacijos ir asmens higienos. Stengiamės visomis priemonėmis išlaikyti teikiamą viešosios pirties paslaugą tiems žmonėms, kuriems ji gyvybiškai reikalinga, t. y. patenkinti asmens higienos poreikius ir reguliariai nusiprausti“, – sakė M. Karečka. Jo manymu, jei pirtyje atsirastų ligos židinys, greičiausiai tektų uždaryti pirtį labai ilgam, ir tai būtų nesąžininga tų žmonių atžvilgiu, kurie nori palaikyti savo asmens higieną, lyginant su gyventojais, kurie nori ateiti į viešąją pirtį, pasikaitinti „karštojoje“ ir pabendrauti tarpusavyje šitaip praleidžiant laisvalaikį.
tai tik dušo pirtyje ir reikia 🙂 https://www.aikadaplius.lt/duso-kabinos/duso-padai-borteliai