Praėjusią savaitę Telšių rajone rastas didžiausio plėšriojo paukščio – jūrinio erelio – kūnas. Šis paukštis įrašytas į Raudonąją knygą.
Lietuvoje pirmasis jūrinio erelio lizdas rastas 1987 m. Čepkelių rezervate. Šiuo metu šalyje peri apie 80 jūrinių erelių porų. Šie paukščiai į Raudonąją knygą įrašyti 1976 m.
Žuvusį jūrinį erelį Telšių rajone aptiko miškininkas. „Net ir kritę jūriniai ereliai yra vertybė“, – teigia Telšių rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Algirdas Petrikas (iš paukščio galima padaryti iškamšą, atlikti mokslinius tyrimus).
Jūrinis erelis buvo perduotas Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejui. Nustatyta, kad žieduotas paukštis į Telšių rajoną atskrido net iš Jurbarko.
Dėl ko krito jūrinis erelis, neaišku. Anot A. Petriko, viena iš galimų versijų – paukštis padvėsė nuo chemikalais užterštos žuvies.
Tai jau antrasis Telšių rajone rastas jūrinis erelis. Pirmasis buvo aptiktas prieš porą metų, jo iškamša eksponuojama muziejuje.
Telšių rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjo teigimu, Telšių rajone jau ne kartą pastebėti jūriniai ereliai. Anot pašnekovo, mūsų rajone plinta ir į Raudonąją knygą įrašytos lūšys – medžiotojai jas jau ne kartą pastebėjo miškuose.
Gruodžio 29 dieną du anykštėnai buvo nuteisti už lūšies sunaikinimą. Vienam iš jų skirta 5 mėn., kitam – vienerių metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant dvejiems metams. Gamtai ir gyvūnijai padarytai žalai atlyginti iš abiejų nuteistųjų solidariai priteista 15 270 Lt Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentui.