Telšių rajono ūkininkai susitelkė į protesto akciją 

Parašė:  2019-11-29

Telšių rajono ūkininkai vieningi, susitelkę ir pasiruošę kovoti už geresnį savo ir kitų rytojų – tai jie įrodė prisijungę prie visoje šalyje antradienį organizuotos ūkininkų protesto akcijos. Mūsų rajono ūkininkų aktyvumas nustebino ne tik vietos gyventojus, bet ir visą šalį – Telšių miesto gatvėmis riedėjo bemaž 140 traktorių. Tiek daug technikos tądien nevažiavo nė viename kitame Lietuvos mieste.
Monika GIRDVAINĖ
Lapkričio 26-ąją visoje šalyje organizuota antroji ūkininkų protesto akcijos dalis „Važiavimas su žemės ūkio technika“. Valdžios institucijų politika ir siūlomais sprendimais nepatenkinti prie akcijos prisijungę Telšių rajono ūkininkai traktoriais vienuoliktą valandą pajudėjo nuo kavinės „Branša“ link miesto centro. Važiuodami Telšių Sedos, Karaliaus Mindaugo, Žemaitės, Respublikos, Turgaus aikštės ir S. Daukanto gatvėmis ūkininkai apsuko tris ratus. Eismas mieste buvo sutrikdytas maždaug iki 13.30 val.
Baigę maršrutą žemdirbiai techniką išrikiavo Luokės gatvės pabaigoje esančioje stovėjimo aikštelėje.
Ten ūkininkai aptarė šiandienos aktualijas, tarpusavyje diskutavo apie ūkio reikalus, vaišinosi atsineštu maistu.
„Šiandien mes visi parodėme savo nepakartojamą vienybę. Ūkininkų sąjungos vardu dėkoju visiems, kad prisijungėte, kad išgirdote ir supratote, jog kiekvienas šiandien važiavote už save, už savo šeimą, savo ūkius, bendruomenę, žemės ūkį ir savo vaikų ateitį.
Kokius mes pamatus paliksime, taip mūsų atžalos ir gyvens. Jeigu nekovosime patys už save, tai niekas už mus ir nepakovos“, – į akcijos dalyvius kreipėsi Telšių rajono ūkininkų sąjungos tarybos narys Daivaras Skiotys.
Jis pabrėžė, kad šios draugiškos protesto akcijos tikslas nebuvo specialiai trikdyti eismą mieste. Tokiais veiksmais tiesiog norėta atkreipti visuomenės, o ypač valdžios, dėmesį.
Telšių rajono ūkininkų sąjungos pirmininko pavaduotojas Rimantas Šerlinskas pasidžiaugė itin dideliu rajono ūkininkų aktyvumu. Iš visų rajono seniūnijų į Telšius atvažiavo apie 140 traktorių ir kitos žemės ūkio technikos. Daugiausiai jų, 24 traktoriai, atriedėjo iš Upynos seniūnijos.
„Mes, kaimo žmonės, tikrai nenorime pyktis su gyvenančiais mieste. Priešingai, vykdydami akciją siekiame sumažinti ūkininkų ir gyventojų susipriešinimą, raginame visus vienytis. Mes kovojame ne tik už tai, kad ūkininkams būtų gerai. Mes norime, kad gera būtų gyventi visiems. Juk ir patys perkame įvairius produktus parduotuvėse. Pavyzdžiui, parduodame pieną pigiausiai Europoje, o Lietuvoje už sviestą mokame brangiausiai. Ir dėl to tikrai nekalti ūkininkai. Prekybininkams, perdirbėjams reikėtų uždėti pančius, o ne mums“, – ragindamas gyventojus vienytis kalbėjo pirmininko pavaduotojas.
Akcijoje dalyvaujantys ūkininkai džiaugėsi sulaukę didelio aplinkinių palaikymo: telšiškiai traktorių vairuotojus filmavo, fotografavo, mojavo jiems ir plojo.
Akcijos rengėjai tikisi, kad po šio protesto valdžia išsižadės planų kitais metais dar labiau apmokestinti ūkininkus. Akcijos organizatorių skaičiavimais, jei valdžia patvirtins naują mokesčių sistemą, vidutiniškai kiekvienam ūkiui gresia 30,52 Eur nuo hektaro papildomų mokesčių.
„Europos Sąjungoje esame treti nuo galo pagal gaunamas tiesiogines išmokas. Gal pirmiausia pasiekime bent jau išmokų vidurkį, o tada galvokime apie didesnius mokesčius“, – piktinosi protestuojantys ūkininkai.
D. Skiotys pristatė ūkininkams peticiją, kuri visų Lietuva ūkininkų vardu bus įteikta šalies valdžiai.
Joje Lietuvos žemdirbiai reikalauja nepriimti mokestinių ir kitų sprendimų, didinančių žemdirbių išlaidas, iki nebus sudarytos vienodos konkurencinės sąlygos su kitų ES valstybių narių žemdirbiais – pasiektas ES tiesioginių išmokų vidurkis. Taip pat reikalaujama deramos pagarbos Lietuvos kaimui ir žemdirbiams, aprūpinantiems Lietuvos žmones sveiku, saugiu maistu, prašoma sustabdyti šmeižikiškos informacijos srautą žiniasklaidos priemonėse, nukreiptą prieš dirbančiuosius žemės ūkyje.
Jeigu žemdirbių siunčiamos žinutės Lietuvos valdžia neišgirs, jie žada blokuoti pagrindinius šalies kelius ir traktoriais vykti protestuoti prie Seimo ir prezidentūros.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) duomenimis, ūkininkų protesto akcija Telšiuose praėjo sklandžiai. Įspėjimų akcijos dalyviams nei raštu, nei žodžiu nebuvo duota. Tik apsukus du ratus traktorių kolona trumpam buvo sustabdyta ir jos dalyviams priminta iš anksto prieš renginį aptarta judėjimo kolonoje tvarka.
„Ūkininkų buvo prašoma neįleisti į tarpus kitų automobilių, kas dar labiau pailgina koloną, laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimo“, – komentavo Telšių aps. VPK Dokumentų valdymo poskyrio vedėja Edita Ubartienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Už lygybę parašė:

  Tai visus verslininkus atleiskim nuo mokesčių, visiem duokim pigų kurą, galybę išmokų ir kompensacijas už prastovas. Kodėl kažkas turi būti gudresni? Nesugebi išgyventi – bankrutuoji. Rinkos ekonomika!

 2. Anonimas parašė:

  SUTINKU SU UŽlygybę komentaru.

 3. mes kitokie parašė:

  Gaunam iš šono ir kitaip gyvent nebemokam. Nepykit, bet traktorius už 100 tūkst, 2 metų senumo, nebemadingas, todėl reikia, kad sumestumėte naujesniam

 4. Ekspertas parašė:

  Na šita kompanija tai tikrai ne pati biedniausia Lietuvoje. Vargšai milijonieriai iš naujų mersų persėdo į traktorius ir pasipuikavo , kokie jie vargšai. Sutinku, valstybėje aibė problemų, bet kodėl vieną verslininkų kategorija nori sau išskirtinių verslo sąlygų, viskuo naudotis ir už nieką nemokėti?

 5. Julius parašė:

  Pritariu visiems komentarams. Ūkininkai g ė d a…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt