Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimai

Parašė:  2019-06-04

Šviesos spindulėlis Telšių rajono savivaldybės taryboje: pagaliau paskirtas Savivaldybės administracijos direktorius, suformuotos komisijos, nustatyta gydymo įstaigų vadovų darbo užmokesčio kintamoji dalis, nustatyti žemės mokesčio ir nekilnojamojo turto mokesčio tarifai 2020 metų mokestiniam laikotarpiui bei valstybinės žemės nuomos mokesčio tarifas 2019 metams. Iš viso ant rajono išrinktųjų darbo stalo Savivaldybės administracija pateikė beveik šešias dešimtis sprendimo projektų, kuriems narplioti politikams prireikė daugiau kaip penkių valandų.
Antanas NEKRAŠIUS
Pasiskelbė opozicine frakcija
Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdžio pradžioje meras Kęstutis Gusarovas informavo, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija Taryboje atsisakė siūlymo teikti Manto Servos kandidatūrą į Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojo pareigas ir pasiskelbė Telšių rajono savivaldybės tarybos opozicija. TS-LKD į opozicijai priklausančių Etikos, Antikorupcijos komisijų ir Kontrolės komiteto pirmininkus pateikė savo kandidatus. Į Etikos komisijos pirmininko pareigas siūloma Tarybos narė, konservatorė Giedrė Nagienė, į Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas – Tarybos narys Algirdas Bacevičius, į Kontrolės komiteto pirmininko vietą – Tarybos narė, konservatorė Janina Bucevičė.
Administracija vėl turi direktorių
Ketvirtadienį meras K. Gusarovas pagaliau pateikė sprendimo projektą, kuriuo Tarybai siūloma skirti Imantą Motiejūną į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas Telšių rajono savivaldybės tarybos įgaliojimų laikui politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu.
Prieš paskelbiant slaptą balsavimą paprašytas tarti žodį I. Motiejūnas abejojo, ar jam reikia prisistatyti Tarybos nariams, mat paskutinė jo darbo vieta buvo būtent Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigos. Esą jo darbo stilių, prioritetus bei vizijas žino visi politikai.
Tačiau būsimam Administracijos vadovui klausimų turėjo Tarybos narys A. Bacevičius: „Įvardykite nors vieną priežastį, kodėl už Jus turėtume balsuoti? Ar Jūs esate patikimas? Ar dirbsite gyventojams, ar šutvei? Įvardykite, ką įsipareigojate padaryti tapęs direktoriumi?“
„Visų pirma aš esu įsipareigojęs Telšių rajono gyventojams. Siekdamas tapti Tarybos nariu deklaravau aiškiai savo pozicijas, siekius ir vizijas“, – atsakė I. Motiejūnas.
Galiausiai paskelbtas slaptas balsavimas. Jo rezultatus Telšių rajono savivaldybės tarybos nariams pranešė Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkė Jolanta Rupeikienė: 20 – už, prieš – 3. I. Motiejūnas paskirtas į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Jas pradėjo eiti pirmadienį, kai įsigaliojo Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimas, kuriuo pripažinta, jog I. Motiejūno Tarybos nario mandatas nutrūko prieš terminą.
Taip pat Telšių rajono savivaldybės taryba naujai paskirtam Savivaldybės administracijos direktoriui nustatė 17,5 (baziniais dydžiais) pareiginės algos koeficientą. Neatskaičius mokesčių I. Motiejūno darbo užmokestis sieks 3 028 Eur, atskaičius mokesčius – 1 831 Eur. Vadovo atlyginimas į didžiąją pusę kis priklausomai nuo jo darbo stažo valstybinėje tarnyboje.
Sudarė komisijas
Ketvirtadienį vykusio Tarybos posėdžio metu patvirtintos net kelių Savivaldybės tarybos komisijų ir Kontrolės komiteto sudėtys.
Etikos komisijai pirmininkaus jau minėta TS-LKD frakcijos narė J. Bucevičė. Jai talkininkaus Tarybos nariai Dovydas Česnauskis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Kazys Lečkauskas (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Tomas Lekavičius (visuomeninis rinkimų komitetas „Mūsų Telšiai“). Taip pat prie etikos sargų artimiausiu metu prisijungs du seniūnaičiai.
Antikorupcijos komisijos pirmininku paskirtas TS-LKD pasiūlytas A. Bacevičius. Su korupcijos apraiškomis rajone taip pat kovos Rimantas Adomaitis (Darbo partijos frakcijos atstovas), Vilma Rumšienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovė), Jolanta Rupeikienė (frakcijos „Už Telšius“ atstovė), Evelina Zelbaitė (Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos atstovė). Prie komisijos narių prisijungs dar trys seniūnaičiai.
Tvirtinant Smulkiojo ir vidutinio verslo bei kaimo plėtros programos lėšų skirstymo komisijos sudėtį Tarybos narė V. Rumšienė pastebėjo, kad sprendimo projekte įrašyta Vytauto Rakicko pavardė. Minėtą asmenį į komisiją delegavo Telšių rajono ūkininkų sąjunga. „Visi žinome, kad V. Rakickas turi teistumą dėl finansinių dalykų, – posėdžio metu kalbėjo V. Rumšienė. – Manau, kad dalyvauti šiam žmogui ten, kur skirstomi pinigai, nereikėtų. Telšių rajono ūkininkų sąjunga turėtų deleguoti kitą asmenį.“ Telšių rajono savivaldybės taryba pritarė politikės pastebėjimams ir iš komisijos sudėties V. Rakicką išbraukė. Nuspręsta, kad Smulkiojo ir vidutinio verslo bei kaimo plėtros programos lėšas skirstys Stanislovas Čekanauskas (Tarybos narys, Darbo partija), Tomas Katkus (Tarybos narys, Lietuvos socialdemokratų partija), Almantas Lukavičius (Tarybos narys, išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašus), Vilma Lukoševičienė (Savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus vedėja), V. Rumšienė (Tarybos narė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), M. Serva (Tarybos narys, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Neringa Urbonienė (Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė) ir Mantas Vaškys (Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų Telšių filialo atstovas).
Telšių rajono savivaldybės taryba patvirtino Kontrolės komiteto sudėtį: Giedrė Nagienė (komiteto pirmininkė), Algirdas Tarvainis (pirmininkės pavaduotojas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Stanislovas Čekanauskas (Darbo partijos frakcijos atstovas), Almantas Lukavičius (frakcijos „Už Telšius“ atstovas), Remigijus Macas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovas).
Gydymo įstaigų vadovams nustatytas maksimalus mėnesinės algos kintamosios dalies dydis
Atsižvelgdami į teigiamus Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro (vadovė Laima Jurytė-Zakarauskienė), Varnių pirminės sveikatos priežiūros centro (vyr. gydytojas Alfredas Maželis) ir Luokės pirminės sveikatos priežiūros centro (vyr. gydytoja Ilona Valiutė) 2018 m. veiklos finansinius rezultatus, Tarybos nariai nusprendė nustatyti minėtų gydymo įstaigų vadovams maksimalų mėnesinės algos kintamosios dalies dydį – 40 proc., skaičiuojant nuo mėnesinės algos pastoviosios dalies dydžio.
Sudėtingiau Telšių rajono savivaldybės tarybos nariams buvo apsispręsti dėl šiemet VšĮ Regioninės Telšių ligoninės direktorės Jovitos Seiliuvienės mėnesinės algos kintamosios dalies dydžio. Mat šis dydis tiesiogiai priklauso nuo praėjusių metų įstaigos rezultatų.
Regioninės Telšių ligoninės 2018 m. veiklos finansinis rezultatas buvo neigiamas (deficitas 173 235 Eur), tačiau įstaiga pagrindinius siektinus uždavinius, kurie buvo numatyti 2018 m., įgyvendino.
Ligoninės neigiamą finansinį veiklos rezultatą lėmė sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio padidinimas. Gydytojų pagrindinio darbo užmokesčio pastovioji dalis turėjo būti ne mažesnė kaip 1 000 Eur, slaugytojų – 600 Eur. Įgyvendinus nustatytus reikalavimus, gydytojų darbo užmokestis buvo padidintas vidutiniškai 19 proc., slaugos personalo – 25 proc., kito asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančio personalo – 19 proc. Nuostatų įgyvendinimui valstybės skirtų papildomų lėšų nepakako. Darbo užmokesčio ir socialinio draudimo sąnaudos 2018 m., lyginant su 2017 m., padidėjo 1 041 070 Eur arba 19,3 proc. Be to, dėl minimalios mėnesinės algos padidėjimo nuo 2018 m. pradžios prireikė papildomai 38 449 Eur, o įsteigus Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių dėl padidėjusio darbuotojų skaičiaus išlaidos padidėjo dar 250 985 Eur. Įstaiga per 2018 m. faktiškai suteikė viršsutartinių sveikatos priežiūros paslaugų už 219 732 Eur, kurios Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis liko neapmokėtos.
Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Petras Kuizinas teigė, jog komitetas daug diskutavo šiuo klausimu ir nusprendė siūlyti Regioninės Telšių ligoninės direktorei nustatyti mėnesinės algos kintamosios dalies dydį – 40 proc., skaičiuojant nuo mėnesinės algos pastoviosios dalies dydžio. „Įstaigos rezultatai yra geri. Matome ir tai, jog atėjus naujai vadovei sumažėjo ir susidaręs finansinis minusas įstaigoje, – teigė P. Kuizinas. – Visi kriterijai rodo, kad ligoninei šiandien vadovaujama efektyviai.“
Balsų dauguma Telšių rajono savivaldybės taryba nustatė Regioninės Telšių ligoninės vadovo mėnesinės algos kintamosios dalies dydį – 40 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Keista parašė:

  Paskaičiau ir pasidarė gėda dėl mūsų išrinktų politikų. Negi taip sunku kaibpaskiriat naują vadovą bent metus neskirti jam priedo už gerai atliktą darbą? Jei jau įstaiga pernai rodė gerus rezultatus, tai išmokėkite tą priedą buvusiam vadovui, o ne naujai atėjusiam. Negi jūs neturit ko valgyt, kad kiaulės akis nustatę imtumėt priedą kuris morališkai nepriklauso? Varguoliai jūs varguoliai…

 2. Ricka parašė:

  Liuks komentaras, bet jie to nesupras, nes sunkiai skaito>

 3. Socdemokrats parašė:

  Papusk tu man i …… Isrinkai mumi, va mes kelsimes algas kiek noresim. Ir ka tu mums padarysi? Garsiai pirstelesi? Oi issigandom…..

 4. Na parašė:

  ar ne laikas jau būtų parodyt kam butų ūkio direktoriaus vieta buvo laikoma? Kur konkurso rezultatai, negi niekas nedalyvavo? Bacevičius apie viską žino, ko ta tema tyli?

 5. A.B. parašė:

  Bacevičius šią kadenciją vėl yra opozicijoje- tokia rinkėjų valia. Visus sprendimus priima Tarybos dauguma, opozicija net informacijos negauna. Reikėjo aktyviau balsuoti už Bacevičių- tada iš vagių šutvės būtų parūkę dūmai. Bet dauguma rajono gyventojų palaikė tuos, kurie dabar ir priima visus sprendimus. Ko norėjot- tą ir gavot…

 6. Jolanta parašė:

  Labai keista,nė jau nė vienas laikraštis tai ir neparašys .Kas laimėjo ūkio direktoriaus vietą?Nu kas nors gal žinot?Ar čia ir nutildyti bus visi?Laukiam

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt