Telšių centre įsikūręs verslas pyksta: valdžia skatina neteisingą konkurenciją

Parašė:  2020-07-28

Telšių miesto centrinių gatvių parduotuvių savininkai sunerimo – jų verslui iškilo reali grėsmė: Turgaus aikštėje kone kiekvieną savaitgalį (nuo penktadienio iki sekmadienio) vyksta prekyba iš palapinių. Telšių verslininkų nuomone, tokia prekyba negalima – ji turėtų vykti tam numatytose prekyvietėse, turguose. Prekeiviai Turgaus aikštėje prekiauja rūbais ir kitais daiktais – prekėmis, kokiomis prekiaujama ir Telšių parduotuvėse. Problema: sumokėjus mokesčius, parduotuvėse jos tampa brangesnės. Telšiškių manymu, taip skatinama nesąžininga konkurencija, žlugdomas vietos verslas.
Antanas NEKRAŠIUS
Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją atėję verslininkai teigė, jog tiems, kas vykdo prekybą Turgaus aikštėje, nereikia mokėti įvairių (nuomos, šiukšlių ir pan.) mokesčių, nereikia kasos aparato, prekės neženklintos, prekeiviai prekes gali pardavinėti pigiau, taip sudarydami neteisingą konkurenciją. „Mes mokame gerokai daugiau mokesčių, o mūsų rajono valdžia skatina kitų rajonų prekybininkus, užleisdama jiems prekiauti pačią geriausią miesto vietą. Tai akivaizdus mūsų verslo žlugdymas, – pyko telšiškiai. – Negi miesto centras turi prekyvietės statusą? Atvykstantys turistai miesto centre mato tik palapines. Meras susitikime su verslininkais amfiteatre žadėjo lengvatų – įvyko priešingai: Respublikos gatvė vis dar nesuremontuota, pagrindinėje miesto aikštėje duotas leidimas prekiauti kitų miestų prekeiviams. Tai mažų mažiausia nesąžininga. Mes ne prieš namudininkų muges, kurios vyksta labai retai ir jose prekiaujama originaliais namų darbo, amatininkų ar menininkų kūriniais.“
Kaip vertina išsakytus Telšių miesto verslininkų priekaištus ir ar bus atsižvelgta į jų pageidavimus ir pastabas, klausėme mūsų rajono politikų.
Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazys Lečkauskas:
– Mugės vyksta tik pagal Telšių rajono savivaldybės tarybos nustatytą tvarką, kuria remiantis jose kaip dalyviai prekiauja ir Telšių rajono gyventojai.
Dėl Respublikos gatvės remonto neigiamų pasekmių verslo subjektams Telšių rajono savivaldybės taryba patvirtino ir nuo išorinės reklamos mokesčio atleido verslo subjektus, kurie savo veiklą vykdo Respublikos gatvėje, iki gatvės rekonstrukcijos pabaigos. Taip pat siekdama padėti rajono verslui greičiau įveikti pandemijos sukeltas pasekmes nustatė galimybę sumažinti nekilnojamojo turto, valstybinės žemės nuomos ir žemės mokesčius verslo subjektams, vykdantiems ar vykdžiusiems (iki gatvės remonto arba rekonstrukcijos pradžios) komercinę veiklą patalpose ir (ar) žemės sklype, esančiuose Savivaldybės remontuojamoje arba rekonstruojamoje gatvėje, taikant lengvatą laikotarpiui, kuriuo laikinai draudžiamas autotransporto priemonių ir (ar) pėsčiųjų eismas.
Atsižvelgiant į tai, kad 2020 metais vykdoma Respublikos gatvės Telšiuose rekonstrukcija, verslo subjektai gali kreiptis į Telšių rajono savivaldybę dėl minėtų mokesčių lengvatų taikymo.
Savivaldybė siekia visada bendradarbiauti su rajone veikiančiais verslo subjektais, todėl ir minėtosios lengvatos yra viena priemonių, kuri skirta būtent padėti rajono verslui.
Telšių rajono savivaldybės tarybos Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Rimantas Adomaitis:
– Šiuo klausimu Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nebuvo diskutuota, tačiau aikštės paskirtis turi būti aiškiai apibrėžta. Respublikos gatvės remonto metu verslas patiria nuostolių ir mūsų pareiga į tai atsižvelgti. Mano nuomone, Telšiuose turi būti sutvarkyta turgavietė, reikalingas „skruzdėlių“ (bagažinių) turgus, kur gyventojai galėtų parduoti (pasidalinti) nereikalingus daiktus. Artimiausiame komiteto posėdyje kalbėsime šiuo klausimu.
Telšių rajono savivaldybės tarybos narė, verslininkė Jolanta Rupeikienė:
– Aš, kaip liberalių pažiūrų žmogus, visada pasisakau už konkurencinę aplinką ir kuo mažesnį valdžios kišimąsi į verslą. Telšių miesto verslininkai taip pat gali prekiauti Turgaus aikštėje. Suprantu, kaip sunku dirbti dėl Respublikos gatvės rekonstrukcijos, bet čia yra kaip force majeure, nepaprastos aplinkybės, kurių negalima nei numatyti, nei kuriomis nors priemonėmis išvengti. Valdžia bando spręsti susidariusią situaciją. Dėl karantino verslininkams patyrus nuostolių, Telšių rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą atleisti verslininkus nuo rinkliavos, nuomos mokesčių, tad pagalba yra. Verslininkams dažnai tenka prisiderinti prie pasikeitusių aplinkybių, rinkos pokyčių, klientų norų ir įpročių. Manau, smulkūs prekeiviai nekelia tokios milžiniškos grėsmės vietos verslininkams, kad reikėtų valdžios įsikišimo, juolab kad jie gali įsikurti šalia ir konkuruoti kitokiomis prekėmis. Dabar visiems labai sunku, tikiu, kad ir mūsų rajono verslininkai prekiauja kitose savivaldybėse. Tikiuosi, jie nėra vejami lauk. Drausti negalima padėti. Įdomu, kur padėtų kablelį mūsų rajono verslininkai?
2019 m. už prekybos leidimus seniūnija surinko 16 tūkst. Eur.
Telšių miesto seniūnijos seniūno Česlovo Ubarto teigimu, prekybos leidimai išduodami vadovaujantis Telšių rajono savivaldybės tarybos 2019 m. priimtu sprendimu. Šiuo sprendimu yra nustatyti vietinės rinkliavos dydžiai už prekybą ir paslaugų teikimą Telšių rajono savivaldybės teritorijos viešosiose vietose.
Pasak Č. Ubarto, Telšių mieste prekyba leidžiama visose viešosiose vietose. Leidimai išduodami Tryškių gatvės aikštelėse, Luokės gatvės aikštelėse, taip pat ir Turgaus aikštėje. Dažniausiai prekyba vyksta penktadieniais ir šeštadieniais, išskyrus komercines muges, kurios vyksta tris dienas iš eilės. Visi norintys gauti leidimą prekiauti pateikia privalomus dokumentus. Mokestis prekiauti maisto produktais ir ne maisto prekėmis vienai dienai Telšių mieste – 10 Eur.
Seniūnas pasakojo, jog 2019 m. už prekybos ir paslaugų teikimo leidimus Telšių seniūnija surinko 15 988,50 Eur. Surinktos lėšos panaudotos: 10 000 Eur teko gatvių su žvyro danga priežiūrai (sumontuotos trys pralaidos ir ant gatvių su žvyro danga suvežta apie 500 kub. m žvyro), 5 988,50 Eur skirta gatvių apšvietimui. Šiais metais dėl karantino lėšų bus surinkta mažiau.
„Suprantu Respublikos gatvės verslininkus, bet neuždarius gatvės suremontuoti tikrai neįmanoma, – apgailestavo Č. Ubartas. – Taigi, kaip bebūtų sunku, tai teks išgyventi. Kol galioja minėtas sprendimas dėl prekybos ar paslaugų teikimo viešosiose vietose, Telšių miesto seniūnija neišduoti leidimų negali, taip pat ir nurodyti prekių asortimento. Visi prekiaujantys dirba pagal individualios veiklos vykdymo pažymas, verslo liudijimus ar kt., už kuriuos moka mokestį.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Bebras parašė:

  Mano nuomone, Rupeikienė grybą pjauna, nes savivaldybės taryba verslininkams sumažino žemės ir nekilnojamojo turto mokesčius 25 procentais už 2020 metus, bet nuo mokesčių neatleido. Tad tarybos narė privalėtų žinoti, už kokius sprendimus ji balsuoja.

 2. Bebrui parašė:

  Klausimas, ar tarybos nariai iš vis žino už ką balsuoja. Kaip jiems pasakyta taip ir daro. Ką išsirenkam tą ir turim.

 3. Telšiškė parašė:

  Kur buvus kur nebuvus didžioji „ekspertė“ ponia Rupeikienė.Tegu pasidalina savo verslininkės patirtimi.Kiek sumoka mokesčių iš savo verslo?Būtų įdomu,kartu labai socialiai atsakinga.Ar nemanot?

 4. Vida parašė:

  KEISTA Telšių valdžia ir jos sprendimai….Kur matyta, kad paskutiniam aikštės plotely ir ten prekyba,prie maximos ir bankų automobilių stovėjimo aikšteles.Kur senam žmogui aikštėje atsisėsti….nėra suolelių.Čia protingai elgiamasi?Ne visi gali senukai iki ežero nueiti.

 5. :D parašė:

  Konkurencija – su kuo? Dėvėtų rūbų, gėlių ir kiniškų šmutkių krautuvėmis? 😀

 6. Eilinė pirkėja parašė:

  Mieli verslininkai ko pykstate. Mums eiliniams žmonėms labai gerai kad yra prekiaujančių verslininkų ir galima nusipirkti truputi pigiau prekių. Prekiaujantys verslininkai nusikaltimo nedaro užsimoka už vietą, kitus mokesčius irgi moka taip suteikiama galimybė užsidirbti sau pragyvenimui.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt